Drevodom - skúsenosti

AHojte, je tu niekto, kto si kúpil drevodom, poprípade rieši alebo zvažuje kúpu? Mala by som zopár otázok. Dakujem

klip0
8. feb 2021

My tiez zvazujeme

snazilka_bio_mamka
autor
8. feb 2021

@klip0 neviete ako sa pohybuju ceny? vidim na nete kopec ponuk za smiesne ceny ako 26,000 eur, ale ak som dobre pochopila, treba pozemok (samozrejme) co je dalsich mozno 30.000 eur a základy postavené, elektoinstalaciu, sieťe, základy atď co moze tiez vyjsť ja neviem pff...20,000 eur a uz sme hned na takej sume ktoru si nemôzem dovliť nikdy v živote 3x :D

klip0
8. feb 2021

@snazilka_bio_mamka treba si pozriet podrobnejsie katalogy a cenove ponuky nielen zaklad. Pozemok samozrejme potrebujes, tam je cena od lokality. Napr ak vidis nejaky maly domcek za 26 000, treba priratat zaklady, a vsetko, to je len cena bez zakladov a za holodom (nezatepleny, vnutro nic, len kable zo steny atd atd). Vacsinoz ak chces v stadiu len dat nabytok, linku a byvat tak je cena minimalne raz taka, ale akor este viac. Pre priklad my pozerame domy okolo 90 000 so vsetkym a taketo domy maju uvedene v tej zakladnej cene okolo 35 tisic

maximilie
8. feb 2021

Nie nie nie🙏
Vážne nie.
Najväčšia chyba v našom živote. Cenovo je to pomaly ako murovaný dom. Rozprávka O troch prasiatka nech je vám dostatočným ponaucenim. Tehla je tehla...
K veci...drevo dom? - myší v múroch (toto neovplynite nijak), po rokoch to vŕzga, škrípe, prefukuje, dieru do steny urobíte uplne jednoducho,.... nemôžte hocico zavesiť na stenu, ani hojdačka pre deti, hrazdu do dverí, nic....
A to bol dom v hodnote 250tis, žiadna lacná stavba

maximilie
8. feb 2021

@klip0 za takú sumu radsej murovaný, naozaj.

danjeliiik
8. feb 2021

@maximilie pre pána to co za šiť ste kúpili? My máme drevo dom ale staval ho manžel ktorý sa tomu rozumie, robil aj v zahraničí. Bývame 10 rokom a nemáme nič uvedené z toho co spomínate. A teda nevyšiel nás ani nie vašu polovicu ceny. A to so všetkým aj pozemkom a nábytkom. Ja drevo dom odporúčam @snazilka_bio_matka ale treba naozaj dobre vybrať firmu lebo suflikantov je v dnešnej dobe strašne veľa. Ak by ta niečo konkrétnejšie zaujímalo kľudne napíš.

danjeliiik
8. feb 2021

@maximilie my sme mali aj hojdačka v obývačke. 🙈 Nerozumiem. 5 ročný syn úplne pohoda sa hojdal.

lindusss2016
8. feb 2021

@snazilka_bio_mamka pozri si na fb firmu Byvame zdravo my ideme stavat s nimi. Pracuju s cisto prirodnymi materialmy, nadherne a uzasne domy stavaju. Ale cena 26 000 je podla mna nerealna. U tejto firmy stoji dom 40m² 40 000.

maximilie
8. feb 2021

@danjeliiik tak je to možné...firma uz neexistuje, uz mame murovaný
Bol to veľký dom

maximilie
8. feb 2021

@danjeliiik a bohužiaľ ostanem pri nazore ze tehla je tehla

danjeliiik
9. feb 2021

@maximilie jasne chápem po takých veciach by som aj ja nadávala...

simca06022011
9. feb 2021

Tehla je tehla. Ale tiez nie je drevodom ako drevodom... My máme ten "zápalkovy", ako ho ja volám a tiež nie som nadšená. Stojí už nejakých 7 rokov, ešte stále praskajú rohy, čiže budem musieť neviem kolky krát maľovať a opravovat. Myši sme mali, stačilo nájsť kadial chodia a zrušiť to... Viac sa neobjavili v dome. Zateplenie strechy sme museli opraviť, lebo to robili flakaci... Podľa mňa je to vždy risk dat si niečo postaviť, nedostatky sa nájdu urcite aj pri murovaných domoch.
A k cene, určite sa netreba dar zlákať na dom za 20t, lebo ak to bude cena, tak doslova iba za steny a strechu. Stavba nášho bola cca 150t a zariadenie toho holodomu ďalších 50 bez nábytku (ale to je individuálne) ... Plus pozemok 50... Opravy to už ani nerátam, byma šľak trafil... Po 5 rokoch bývania môžem fasádu opravu st, balkóny.. Ako starý dobry byt 😂

beronsche
9. feb 2021

@danjeliiik samozrejme ak to dopredu naplanujes, mozes vesat hodacky alebo aj 100 kg zrkadla po celom dome.. Ale musis na to pamatat uz pri stavbe domu, naplanovat to..
Nemozes porovnavat cenu svojpomocne urobeneho domu s cenou, ktoru si vypyta firma, ci zivnostnik... My mame murovany a tiez nas vysiel o polovicu lacnejsie, ale fakt to v podstate stavali dvaja ludia..

@snazilka_bio_mamka hlavnou vyhodou drevodomu je rychlost stavania.. Vsetko ostatne je uz porovnatelne - ci kvalita materialov, ci komfort byvania. cena uz tiez nie je vyrazne ina ako pri murovanych domoch..
Ja drevodomom nedoverujem, ale nemam pre to racionalny dovod.. 😀 plus ak nemas vela skusenosti so stavanim, lahsie postavis svojpomocne murovany..
Hlavne pozor pri vybere pozemku, zistit ci je tam prijazdova cesta, inz. siete a pod. a teiz plati, ze cim svahovitejsi pozemok, tym viac penazi budes potrebovat na terenne upravy..

maximilie
9. feb 2021

@simca06022011 my smenproti mysiam používali take srandy do elektriky ale nepomohlo, až keď sused kúpil macky tak hádam od vtedy bol pokoj
A to som aj zabudla dodať.... tiež praskala omietka...asi všade boli praskliny...a strop bol tiež naprd zatepleny, .... okolo okien vsade fúkalo
Urcite to nebola najkvalitnejsia firma.... ale proste drevo vzdy pracuje, a vidím veľké rozdiely, ....toto pri murovanej stavbe nehrozi

simca06022011
9. feb 2021

@maximilie Ja som tiez povedala, ze v dalsom zivote nikdy viac, ale to ste mali na figu postavene urcite.. nam sa dostali mysi iba na prizemi, kedze bol "odhaleny" spoj medzi oknom a drevom, a este dvere z terasy tak zvlastne urobili, ze prah bol z dreva a pod tym prazdny priestor.. tam sa strcili a krasny zivot mali....pustili sa do pur peny, zbadali sme to na polystyrene co vyfuklo na terasu sem tam...zrusilil sme im to, vsade okolo domu su lišty a teda pod dom sa nedostanu a uz vobec nie do stien... Vonku su mysi stale, ved som skoro v lese, to ma tak netankuje. Tiez uvazujem o macke🙂 Inak nic ine, co spominas, aj termovizia sa robila v zime a vsetko ok, az teda na ten strop pod strechou, to tupci urobili zle a zrazal sa nam tam kondenz, cize tepelny most bol vzdy pri spoji. Museli sme z vnutra rozobrat vsetky stropy na poschodi, zateplit nanovo, zavriet, znovu malovat vsetko a tak.. podlaha v ****, poskodenia dveri, schodisk.. rposte aj ked nie vela, tomu sa nedalo vyhnut. Katastrofa :D Ale ziadne prefukovanie.
Zase na druhej strane stala sa taka vec, ze zle urobilil tesnenie odpadu v kupelni a tieklo to, kto vie ako dlho a kto vie preco to nik co staval dom nekontroloval (kvapkala voda z plafona v kupelni pod tym)... keby sme mali murovany dom tak sa k tomu nedostaneme, takto sme rozbrali strop v spodnej kupelni, odburali trochu betonu, vymenili a dali späť... z hornej kupelne to robit, rozbijat obklady, poskodit podlahove kurenie a opravovat to.. ako radsej by som ten dom dala zburat :DD A praskaju v okoli aj murovane domy, a dost intenzivne, mne v podstae iba tie spoje medzi sadrokartonmi v rohoch. Vonkajsia fasada bola na tom prvy rok horsie, ale to sme nechali tak, ze opravi sa to ked dom sadne, nove pukance ale nepribudli - v podstate to ani nie su pukance, len ako keby sa zvlnila fasada, lebo jednu stenu sme odkryli a nebolo jej nic, cize zase urobili to zle, nie su tam sietky 🙂 Skor tie balkony ma vytacaju, ale to zase nie je problem drevodom - ale vyhotovenie. Niektorym majstrom by som dala ruky odťať...

simca06022011
9. feb 2021

No a inak k vesaniu, mozem si zavesit cokolvek kdekolvek, ziadny problem s tym nemam.. len an tieto dosky treba specialne ukotvenia/ine sroby atd... zase ten dom nie je s tenkeho sadrokartoniku. Ine je to napr. s tymi stropmi, to je ako vsade - klasika tenky sadrokartonovy strop.. nervy mi tecu pri predstave ze idem montovat garnize.. :D jasne, udrzi to, ale treba na to zase len specialne sroby. Nie je to lahke ako v murovanom, sem zavrtam, nabucham, zasrobujem a bude (a ani v murovanom to tak nie je, firmu mame murovanu, zamontovali nam policu do steny a vytrhlo to az po tehlu všetko a treslo mi na pracovny stol aj so srobami, omietkou, vsetkym :D ciez ani v tom murovanom nemoze hocikto hocico hocijako upevnit)

vivien1010
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elysiacik
16. júl 2021

@vivien1010 je to veľké plus, že montovaný dom postavia rýchlo, my tiež teraz máme za sebou už pár stretnutí s Kontraktingom, dohodli sme všetky podrobnosti, čo a ako si predstavujeme a neviem sa už dočkať a vyzerá to tak, že na Nový rok by sme potom už mohli byť v novom, konečne vo svojom 🙂

zelenydom
19. sep 2021

Ja mam taku otazku ohladne stavby drevodomu a pozemku okolo. Ide o to, ze mame na pozemku stromy a neradi by sme ich kvoli stavbe zrusili. Treba pri jeho stavbe vela ‘manipulacneho’ priestoru? Dik

nikuska625
19. sep 2021

Ahoj my máme drevodom.

zelenydom
20. sep 2021

@nikuska625 a ako prebiehala stavba, musi prist tazka technika (velke nakladaky, zeriavove masiny a tak)?

nikuska625
20. sep 2021

@zelenydom nakladiaky prišli lebo tak previezli všetok materiál ale chodili postupne ako potrebovali a ešte na zakladovu dosku prišlo veľké auto z betonarky inak to je všetko. Nám stavali všetko až na mieste my nemáme montovaný dom. Firmu sme mali od 4 známych odporúčanú.

barbi1020
13. máj 2023

@nikuska625 tiez nad drevodomom premyslame... aka to bola firma, ktora vam ho stavala? boli ste spokojni? rozhodujeme sa a radsej zistujem, ci aj po par rokoch to nelutuju ( samozrejme ti, ktorí to ale mali kvalitne urobene) dakujem za odpoved

elysiacik
23. máj 2023

@barbi1020 nepísala si síce mne, ale tiež bývame v drevodome, máme ho od Kontraktingu, písala som to tu už dávnejšie. Už je to nejaký čas, čo bývame a keby sme sa rozhodovali ešte raz, tak sa rozhodneme dozaista rovnako 🙂

nikuska625
23. máj 2023

@barbi1020 ahoj stavala nám firma mipav z Oravy. Boli sme s nimi spokojný. Mali sme ich odporúčaných od ďalších 5 známych čiže sme išli na istotu. Aj sme boli v ukážkovom dome pozrieť a samozrejme u známych 😊. Určite by sme s nimi zasa stavali.

barbi1020
23. máj 2023

@elysiacik ďakujem pekne, idem si ich kuknúť, ešte by ma zaujímalo, vyberali ste nejaký katalógový projekt, či vám robili na mieru? Mám totiž presnú predstavu o pôdoryse v tvare L, tak či vedia riešiť aj individuálne požiadavky ..

barbi1020
23. máj 2023

@nikuska625 ďakujem za odpoveď, pozriem aj ich

elysiacik
2. jún 2023

@barbi1020 áno individuálny, oni nemajú katalógové projekty. Spolupracujú s architektom a kvôli podorysu si s vami sadnú, poviete im aké máte predstavy, čo ako by ste chceli a on to navrhne tak aby to sedelo aj na pozemok, aby orientácia na svetové strany bola OK a veľa iného. Mne toto sedí oveľa viacej akoby si si mala vybrať projekt z nejakého katalógu.