Drevodom - dlhodobejšie skúsenosti

honey666
21. dec 2022

Ahojte, chcela by som sa spytat niekoho kto vlastni drevodom, myslim dom na kluc, uz dlhsie tj. min. 5 rokov, a ake negativa pri tom zistil? Ci by isiel radsej uz do murovaneho domu. Zistujem si informacie lebo si robime pre a proti domu na kluc 😊 dakujem kludne dajte aj firmu ktora vam ho stavala

76california
21. dec 2022

@honey666 my bývame v tehlovom s hlinenými omietkami a jediné kurenie je masonry heater, môžem všetkými desiatimi odporúčať (optimálna vlhkosť aj pozitíva z negatívnych ionov, ktoré pec vyžaruje)

susedia v drevodome doslova bojujú v zimnom období s veľmi nizkou vlhkosťou,
taktiež akustiku a prenos hluku v takom dome vnímam ako veľké negatívum

marsmykkok
21. dec 2022

Sú už drevodomy čo stoja aj 40 rokov, teda toho, že sa to rozpadne by som sa nebála. Skôr tá akustika, prenos zvukov je negatívum.

hilda08
21. dec 2022

Bývame v drevodome, Ano akustika je nevýhoda ked sa to dopredu nerieši, ked to projektant vie, nie je to az taky problem, samozrejme aj tak viac pocut ako v tehlovom…vlhkosť takisto problem, treba entalpicky výmenník a je vyriesene…pri drevodome treba tak viac myslieť dopredu si myslim, ale my sme velmi spokojni, nemenila by som,

bibina32
21. dec 2022

@honey666 skús napísať na fórum Modrá strecha.

honey666
autor
21. dec 2022

@marsmykkok ako je to myslene lebo sa nerozumiem ? Ze vsetko v nom pocut z vonku ? Alebo ako