Dózy na potraviny

23. mar 2024

Ahojte,

v akych dozach mate ulozene potraviny ako su strukoviny, ryza, vlocky atd... ?
Potrebujem kupit cca 15 doz, na tieto veci, ale tak aby som neskrachovala :D
Budeme sa stahovat, a uz to nechcem mat po sackoch, z ktorych mam stale bordel v skrinke.

Dakujem

daniela2202
23. mar 2024

Ja dózy smrteľne neznášam 😂😂😂

autor
23. mar 2024

@daniela2202 a v com to mas? :D v sackoch?

blanblan
23. mar 2024

V sklených pohároch od potravín. Tie dózy sú pre mňa úplná zbytočnosť

juliam
23. mar 2024

Ja som kupovala v Pepco sklenené dózy. Majú okrúhle aj hranaté, cenovo prijateľné.

autor
23. mar 2024

@juliam to mam na muku, sol a cukor, ale vrchnaky mi oxiduju a su tazke ako fras

daniela2202
23. mar 2024

U priateľa je všetko v dózach .... on nesleduje dátumy, dosype ďalšie a hotovo 😂😂😂👎....doma mám tácky, trošku vyvýšené ,múka, cukor, soľ - jedna, strukoviny druhá, koreniny tretia ... vysype sa na tácku, oprášim - utriem .... ale hlavne vidím dátumy 😂😂😂😁😁😁👉

vanilkovazmrzka
23. mar 2024

Skladnejsie su podla mna hranate, ak mas na ne skrinu tak sklo, ak nejaku policu, radsej plast.

Ako pri muke kto potrebuje nejake datumy? Pokial tam nie si zvieratka, tak sa tam nema co pokazit.

slavaf
23. mar 2024

Sklenené od kávy, nevyhodili sme, recyklovali sme a mám tam všetko - orechy strukoviny, cestoviny, obilniny ...

vanilkovazmrzka
23. mar 2024

Ja mam nejake z ikei, nejake z orionu, zopar takych, v ktorych bol protein, a po spotrebovani sa dali vycistit a pouzit na cokolvek ine 🙂

majlo1234
23. mar 2024

Ja mam z ikei plastove, ale vytaca ma, ze napriklad muka sa tam nevmwsti cele kilo

olimuc
23. mar 2024

Hranate z kavy. Na muku plechovky z Beby a este nejake Curver

domiklik
23. mar 2024

Zrušila som dózy... Vrátila sa k originálnym baleniam a kúpila som štipce... Dózy boli väčšinou poloprázdne, čiže väčšinu miesta zaberala samotná dóza. Dátumy exspirácie tiež neboli dohladatelne...

princezna_bosorka
23. mar 2024

plastove dozy s vrchnakmi si vygooglis podla vkusu - ikea je fajn, no mozno ti nebude sediet otvaranie alebo rozmer... ja mam nieco malo aj v zrecyklovanych dozach (napr. carte d or zmrzlina). Tescoma ma skusny vyber... Co urcite radim nekupovat, je doza na spagety - original spravny rozmer je vsade extremne drahy, kupili sme proste inu (trochu vacsiu a sirsiu). Hlavne si rozmysli, co budes ako uzivat - mne sa napr. na muku osvedcili dozy s vrchnakom, moja mama by to neprezila, ma len take tie oldschool nadobky bez vrchnaka..

nelka93
23. mar 2024

Mam z alzy borosilikatove a sú super. Aj veľké aj malé asi 20 kusov, nejakých 80 eur to stalo

slavomira236
23. mar 2024

Strukoviny krupice kakao dranko solanyl mrvenicka..to pouzivam sklenene od kavy. Na nitovky rezance ruzu mam velke dozy kde vysypem aj 2-3 balenia..ale cestoviny vselikake mam v sackoch. Kupujem z kazdeho druhu aj 4balenia. A balenie varim zvycajne naraz takze nema zmysel davat do doz. Plus by mi ich trebalo vela

juliam
23. mar 2024

Tak skús plastové v Tedi alebo Action.

khirali
23. mar 2024

Tesco a dokonca mali akciu na ne teraz, rôzne veľkosti

zmrzlinka8
25. mar 2024

ja som si odniekiaľ doniesla raz potravinové mole, musela som komplet všetko vyhodiť a odvtedy už iba dózy s priliehavým vrchnákom

cecilia29
25. mar 2024

Sklenené z Tedy mam. Tiež kvôli moľom