Domáce spotrebiče počas dovolenky

12. apr 2024

Ahojte, odpajate zo zasuvky vase domace spotrebice (napr.roboticky vysavac, varna kanvica) pred odchodom z domacnosti na niekolko dni, alebo ich nechate zapojene?

caroline_
12. apr 2024

Ja odpajam aj ked idem len do obchodu

sissy27
12. apr 2024

@caroline_ A co chladnicka a mraznicka? Ci tam nic nehrozi?

Autorka: take ako toaster, kanvica atd nemam nonstop zapojene ani bezne. Ale tv, chladnicku, mraznicku, router, pracku, elektricku ruru, digestor nevytahujem zo zasuvky nikdy.

fido69
12. apr 2024

Malé spotrebiče všetky odpájam. Nebudem riskovať skrat v spotrebiči alebo jeho zničenie prepätím v sieti v prípade zásahu bleskom. 😉

thirstymonk
13. apr 2024

@fido69 pozeras vela filmov

thirstymonk
13. apr 2024

Nic nikdy neodpajam, bo som lenivy take blbosti riesit. Aj nabijacku na mobil mam imrvere zapnutu a vecer si do nej pichnem mobil, ked uz lezim. PC, mikrovlnku, práčku atd... By ma dal saleny pozdravit

biglovemom
13. apr 2024

Neodpajam nic.

ajko2011
13. apr 2024

Nič neodpájam
Veci typu chladnička, mikrovlnka, kanvica, sporák, práčka, tv a router mám vždy zapnuté. Zvyšok podľa potreby zapnem a odpojím.

januska12323
13. apr 2024

Odpajam iba keď idem na dlhšiu dobu na dovolenku.

andrejka1974
13. apr 2024

Nič neodpájam všetko nechávam tak

syslik81
13. apr 2024

okrem wifiny kamery kt ju potrebuje a chladnicky s mrazakom vypinam vsetko

nikpa
13. apr 2024

Okrem chladničky všetko ide von zo zásuvky.

@thirstymonk 😂 svokrovci takto počas búrky prišli o TV a router. Tiež som si predtým myslela, že to sa môže stať len v scifi filme...

autor
13. apr 2024

Mna matka pri kazdej navsteve komanduje, ze preco po pouziti nevyberiem kanvicu zo zasuvky, ze moze zoskratovat. Ale ved to by mohol teoreticky kazdy spotrebic, ci nie?
My nechavame zapojene asi vsetko 🤔

maryetta
13. apr 2024

Ano odpajame. Len to nevyhnutne nechavame zapojene. Ako napr chladnicka. Pripadne kotol.

simca06022011
13. apr 2024

Malé kuchynské veci, ak.idem.na dlho tak aj počítač. Inak nič. Taka rýchlovarná kanvica rada horí:D tak preto.

jazula
13. apr 2024

Ja kanvicu odpájam vždy - odkedy som do nej nechtac ťukla a ona išla prázdna a skoro sa prepálila 🤦‍♀️. Máme taký blbý typ, čo sa spustí aj sám snáď. Mikrovlnku a sendvičovač vypájam bežne tiež - máme v kuchyni málo zásuviek, tak zapájame len to, čo potrebujeme.
Ostatné nechávame stále zapojené - tv, router, nabíjačku na mobil, práčku, robotický vysávač, audiotechniku…

sterea
13. apr 2024

Počas dovolenky vypnem všetky ističe a nechám zapnutý len ten kde je ladnička. Horieť môžu začať aj zásuvky na starších nehnuteľnostiach.

fido69
13. apr 2024

@thirstymonk Som síce veľký fanúšik sci-fi, ale skús sa opýtať hasičov na najčastejšie príčiny požiarov:
4. Elektrický skrat
5. Zvýšený elektrický prechodový odpor

A s tým bleskom je to presne ako hovorí
@nikpa. Pravdepodobnosť je síce malá, ale ak sa to stane, tak v momente prídeš o všetky elektrické spotrebiče. 😉

atinkazv
13. apr 2024

Okrem chladničky s mrazničkou odpájame všetko. Rýchlovarnú kanvicu vždy po použití, odvtedy ako manžel v práci videl, že im kanvica začala iskriť a vzbĺkla.

kingstonka
13. apr 2024

Počas dovolenky, čo môžeme povytahujeme... minule leto sme prišli počas búrky o WiFi router (nechali sme v sieti kvôli kamere)

nikpa
13. apr 2024

Inak práve tá kanvica je zradná. Raz sa mi stalo, že malý keď mal asi 2 roky vyliezol na linku a zapal ju, všimla som si to až keď začala smrdiet. A druhy raz, babka mala zlozvyk, že keď prišla na návštevu, chytila handru a všetko utierala a zrejme aj tu kanvicu a tak ju nevedomky zapla. Tiež som si to všimla až keď začala smrdiet. Odvtedy som ju vždy vyťahovala automaticky zo zásuvky hneď ako prevarila vodu.

nelca84
13. apr 2024

Nikdy nic neodpajame

vreckovka2
13. apr 2024

Odpajame male spotrebice. Nam na BOZP hovoril pan, ze rychlovarne konvice maju aj navode, ze maju byt odpojene. Ak by sposobili poziar, tak by to bola spotrebitelova chyba. Neoverovala som si to. Odvtedy ju vsak vytahujem stale🤷‍♀️.

20erika07
13. apr 2024

Ked odchádzame na dlhsie ,vypinam ističe, to je najrýchlejšie. Okrem chladničky, vsetko. Raz sa mi ale podarilo aj mrazak vypnúť a to bolo na zaplakanie, tolko škody.

trema
13. apr 2024

Okrem chladnicky, mraznicky a sporaku odpajam vsetko

mk1111111111
13. apr 2024

Vzdy po pouziti kanvicu. Zvysok len, ak ideme na dovolenku

tenerifka
13. apr 2024

Ja len elektroniku-pc, router, tv..... , ale teda po vasich prispevkoch asi povytahujem vsetko, co sa da

tundra
13. apr 2024

@fido69 minuly rok v robote pocas vikendu explodovala baterka z vysielacky pri nabijani.Mame poziarne hlasice,hasici prisli asi za 10.min.,ale vsetko zadymene,otras.Suhlasim s Tebou👍

animus
13. apr 2024

@thirstymonk tak jedna osobná a nie filmová skúsenosť. Bola som v deviatom mesiaci tehotenstva, sedela si doma spokojne na gauči a ladovala keď zrazu v kuchyni začal pipat sporák. Mali sme elektrický sporák spojený s rúrou. Dobehla som do kuchyne a celá rúra dymila. Nevedela som čo mám robiť, totálna panika. Našťastie len vyrazilo poistky a sporák prestal pipat a dymit. Elektrikár povedal, že tam muselo dôjsť k preťaženiu siete ale ako sa to stalo nevieme doteraz. Nič navyše sme zapojené nemali a ani ten sporák /rúra neboli pustené. Len toľko k téme.

buberova
13. apr 2024

Keď ideme hoci len na 1 noc preč, vypneme všetky ističe okrem chladničky

sense
13. apr 2024

Varnú kanvicu mam odpojení stále. Vytiahnem zo skrinky len keď idem použiť, vysávač ani mikrovlnku nemáme. Ale kavomat, Multimedia povytahujeme resp Chlap to robi