Domáce páperové periny - šuchot

lukrec
20. apr 2021

Hľadám odpoveď.
Máme doma robené periny z husacieho peria- sú úžasné.
Manžel však doniesol pred mesiacom od svokry periny, vraj tiež doma robené. Počas rozhovoru som sa dozvedela, že nie su nové. Vraj staré perie dali vyčistiť a dali z nich ušiť nové periny.
OK
Posledný týždeň však s tých perín v noci počuť zvuky- chrapčanie, akoby šuchotanie.
Len v noci dosť hlasno. Cez deň nič, ked si však priložím ucho, mám pocit , že počujem šuchot.
Máte s tým skúsenosť.
Hľadala som články o roztočoch....nič mi nenašlo.
Matne si spomínam strašne dávno v dokumentoch, že som raz videla, žeby to mal robiť živočích v perí-...
Možno sa mi to marí?
Viete mi poradiť, je to možné, že sa tam uchytil nejaký parazit?
Čo stým?
Nemôžem manželovi rozstrihnúť perinu od mami, ktorá navyše medzičasom zomrela.
Ak tam je nejaký parazit, dá sa zabiť?
Ďakujem za rady

darina1952
20. apr 2021

@lukrec ja by som ju zbalila a dala znovu prečistiť perie a ušiť z novej látky.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karhu
20. apr 2021

ja som taky suchot, lomoz a "chrumanie" pocula ked som spala na slamniku - matrac plneny slamou..celu noc som sa bala, ze mi nieco vlezie do ucha😅
perie daj urcite nanovo precistit, presit

danka808
20. apr 2021

Skus ich dat znova precistit, roztoce by si nepocula, no bohvie co to je

lukrec
autor
20. apr 2021

Svokra má určite nemala, nemá prečo 😀 skúsim to prečistenie...no zvuk počuje aj manzel...len som mu nepovedala, že je z paplona...to som zistila až dnes v noci...idem mu teda oznámiť, že to ideme dať čistiť....ďakujem za rady

bubuzu
20. apr 2021

@lukrec moze byt,ze su tam nejake larvicky...my sme napriklad poculi take chrumkanie z dreva,ktore boli pri peci nachystane na kurenie,slabucke,ale vo vecernom tichu ho bolo pocut celkom hlasno,boli tam larvy nejakeho drevokazneho hmyzu.chrumkali si drievko.cize kludne mozete mat nieco podobne aj v perine.ak planujete dat vycistit a usit nove,tak ich kludne rozparajte a pozrite sa dnu.a pozor na cistiarne peria,niektore,najma teda tie mobilne v skutocnosti perie necistia,iba ho prefukaju s avivazou,cim posobi vonavo a nadychano,usiju novu navliecku a mas pocit cisteho paplonu...vsetok pot a roztoce ti tam ostanu,no a vam by ostali aj tie larvicky,ci co to tam nakoniec bude

darina1952
20. apr 2021

@lukrec ešte to môže byť tým perím - vekom nie je nové, ale používané nebolo takže sa správa ako nové - viac šuští, ešte je nevylezane a to su pravdepodobne tie zvuky čo počuješ. A navyše v noci je väčší kľud a ľahšie počuť jemnejšie zvuky.