Dom verzus činzak

30. máj 2022

Som druhýkrát na MD . Najprv sme bývali v dome a teraz v činzaku. 😐Neviem ,ja som tak hrozne unavená ..či je to tým že musíme sa chystát von a behať kade tade ..a v dome len na dvor suchnut a je to .
Ale zas stále na dvore byť ,tiež by som nechcela 🙈hrozne

elizabet173
30. máj 2022

No hlavne si musis ujasnit, co chces. Dom je fajn, kym mas male deti, ved nemusis byt s nimi stale na dvore. Ked budu starsie, uz im to bude jedno, ci byvaju v byte alebo v dome. Ty najlepsie aj poznas svoje financne moznosti, zvaz neskor dochadzanie do prace, skoly, skolky

zmrzlinka2021
30. máj 2022

Mate peniaze na dom?
Vela ludi tu pise, ze to nedavaju. Vrhali sa do domu a proste tahaju z posledneho...

To fakt mas predsatvu deti len tak supnut na dvor? Ved treba chodit na bajk, do prirody, byt spolu...

patka06
30. máj 2022

Bývala som v dome, viem porovnať ... pre mňa jednoznačne byt.
Nie som typ čo by sa staral o záhradu a pestoval zeleninu.
Dieťa by sa mi v dome po týždni "nudilo". V byte máme viac voľného času na prechádzky, rôzne aktivity, na sídlisku kopec známych
V byte neporovnateľne pokojnejší život a milých tichých susedov.

jaskolka
30. máj 2022

Neviem, čo všetci vidia na dome. Ja by som okamžite menila dom za byt. Nevidím nijake výhody domu.

keiko33
30. máj 2022

Bývame v dome 9 mesiacov a do bytu by som sa už nevrátila. Bývali sme na 6 poschodí a to neustále presúvanie na ihrisko ma nebavilo. Kým sme sa obliekli, do pivnice po bicykel, dieťa ešte vymýšľa, katastrofa. A koľkokrát sme prišli na ihrisko, po chvíli začalo pršať a hajde domov. Ja som z tých presunov bola nielen unavená, ale aj otrávená. Teraz či je zima, či prší, sme aj 10x do dňa vonku. Keď prší, sedíme na terase, mám aj záhradku, zatiaľ ma to baví. Čo malej trochu chýba, je ihrisko - preliezky (blízko nás nieje žiadne), keď nechodí do škôlky. Keď je zdravá, preliezky má v škôlke, doma ešte nemáme. Čo je v dome na nezaplatenie, sú "žiadni susedia". V byte sme mali hroznú susedu nad nami, ktorej všetko vadilo. O desiatej večer sme už po špičkách chodili. V dome si na hluk nemusíme dávať pozor. A kto nechce záhradu, veď dnes sa už stávajú "kurníky" so záhradou akurát na grilovanie.

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexka89
30. máj 2022

Nevidím žiadne výhody v bývaní v byte....my ani balkón nemáme v takej diere bývame kde slnko už o 12.30 ani nepachne..hneď pod oknami máme prístupovú cestu a Vidime z okien na susednú bytovku a parkovisko...aspoň že sídlisko je také viac späté z prírodou a tak tu mám z detmi kde chodiť.....zas moji svokrovci bývajú na krásnom mieste pri vode plnom zelene majú veľký dvor sú tam sami ani susedov nemajú .von vyjdú kedy chcú aj prádlo ak sa peru ťažké deky je kde vyvesiť vyvetrať....budeme tam mať pozemok tak už sa neviem dočkať kedy odídeme do svojho domu z bytovky

liusa82
30. máj 2022

Tak tak.My sme bývali dlhe roky v byte teraz sme v dome a do bytu by ma už nikto veru nedostal ani keby mi platia.To ticho v dome je na nezaplatenie.Sice na začiatku sme frflali kým sme si tu zvykli a prispôsobili ako sme mali všetko doma ale teraz by som už nemenila ked sme sa zabývali.Kludne si lahnem pred telku môžem relaxovať,žiadne buchoty len božské ticho

bozenka9532
30. máj 2022

Za mňa dom v meste,my sme sa tak presťahovali z bytu,len pár metrov od paneláka,kde sa detí narodili, takže pre detí žiadna zmena,ostala im aj škola,aj kamaráti,len dostali väčší priestor... každý svoju izbu, momentálne,už majú celý byt svoj...ja s manželom bývame v druhom byte, keďže sme si kúpili dvojgeneračný dom....