Dom nad úrovňou cesty

zazrak1991
17. jún 2022

Ahojte baby ,Google mi absolútne nepomohol tak si idem po radu za vami. Máme postavený dom ,ktorý je vyššie ako cesta ,na googli sú všetko len pod úrovňou. Akurát ideme riešiť navazanie hliny pred dom ,a chcem sa spýtať ako to máte pred domom riešené ak máte dom posadený tiež vyššie oproti ceste ? Nezaujíma ma zadný dvor ,ale fakt len predok kde je vstup do domu, proste ako to vyzerá od ulice ? Je mi jasné že nejaké schody tam musia byť ,hlavne ma zaujíma celková úprava 🙂 fotka je stará ,len som chcela aby ste mali predstavu ako asi to vyzerá, vlastne my to potrebujeme zakryť ešte aspoň do polovice toho ružového polystyrénu takže budeme proti ceste vyššie . Ako by ste to urobili ,alebo ako to máte vy ?

dori2
17. jún 2022

@zazrak1991 u nas to bude takto… akurat tento tyzden sa to ide riesit konecne

pondelok01
17. jún 2022

@zazrak1991 ku dveram by som dala mierne stupajuce schody s velkou plochou schodu, a okolo toho skalku a kricky, a ku garazi najazd

euie
17. jún 2022

mame cely pozemok navazku cca 50cm nad urovnou, prednu cast od cesty mame len vyspadovanu (je tam garaz) a do vchodovych dveri , ktore su z boku domu mame takto len jeden schodik.

mamalaskam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pinaofina
17. jún 2022

@zazrak1991 podľa toho ako vysoko je dom oproti ceste? Lebo my máme vyššie ako ceste, ale len tak okolo 30-40cm. Máme tam dosť priestoru od cesty ku vchodu a preto to máme celé len vyspádované do mierneho stúpania 😊 môžem foto poslať do správy, ale ak to máte veľmi vysoko, tak široké schody pred vchodom a spraviť si tam taký pekný vstup. Aj ja som myslela, že budeme mať

de_zi
18. jún 2022

@zazrak1991 My ešte len staviame ale predstavujem si to nejako takto. Len tie schody musíme inak prispôsobiť, máme len 6 m od chodníka. 🙃

euie
18. jún 2022

@de_zi a na pohlad pekne ale budete chodit cez garaz, aby ste nemuseli po schodoch.

de_zi
18. jún 2022

@euie Neviem, ako to presne myslíš. Schody k domu v tomto prípade musia byť. Cez garáž budem chodiť aj tak väčšinu času, keď prídem domov autom. A ak pôjdem pešo a budem lenivá výjsť tie tri/štyri schody, tak stále môžem výjsť po šikmine ku garáži, a vojsť do domu vchodovými dverami. 🙃

euie
18. jún 2022

@de_zi nemyslim kvoli lenivosti, ale z praktickeho hladiska.. kocik, kolobezka, bike, pripadne nakup ci plne ruky, male deti, starsi ludia atd atd..

euie
18. jún 2022

@de_zi my mame aj k vchodovym dveram len vyspadovane a tam len jediny schodik, takto sme to kupili a tesim sa stale, ze to predosly majitel takto vymyslel..

de_zi
18. jún 2022

@euie Tak vždy to je o kompromise pri tom danom projekte. Pri našom dome je to optimálne riešenie, naozaj nebude problém o pol metra vedľa popri schodoch potiahnuť niečo na kolesách po ploche ku garáži 🙂