Dobrý difuzér

31. aug 2021

Ahojte kočky.
Tie, ktoré máte difuzer a ste veľmi spokojne hodili by ste mi link? Chcela by som si kúpiť nejaký ale absolútne neviem aký + aké oleje sa Vám pacia, ktoré prevoňaju celu miestnost. Dakujem 🌸

daridari11
31. aug 2021

Mám a som veľmi spokojná. Pri výbere som sa riadila hlavne informáciou, aký je hlučný a aké má pokrytie na m2. Preto som zvolila tento, je na 4dcl vody a vydrží fakt dlho.
Prevonia mi kompletne celý byt, mám veľký a otvorený priestor, no cítiť vôňu už po vstupe na chodbu. Oleje som nakúpila veľké množstvo, no najviac sa mi páčia práve z toho eshopu, odkiaľ je aj difuzér. Konkrétne exotické kvety a rovnováha.
https://www.golds.sk/aroma-difuzer/aroma-difuze...

damiana1992
31. aug 2021

Ja mam doterra difúzer aj oleje, prevonia celý byt za pár minút 😀 ale je to veľmi veľmi drahá záležitosť

lindusss2016
31. aug 2021

@daridari11 nechcem ti brat iluzie, ale oleje z toho eshopu nie su absolutne vhodne. Nie su to esencialne oleje, ale len vonne oleje - synteticky vyrobene chemicke latky, ktore sice napodobnuju prirodnu vonu, ale absolutne nemaju ziadne vlastnosti esencialnych olejov, dokonca ich mozno oznacit za skodlive, rovnako ako hocijake ine chemicke vone a osviezovace vzduchu.

lindusss2016
31. aug 2021

Ahoj, ja som aromaterapeut, pouzivam oleje roznych znaciek. Zatial pomer cena a kvalita je za mna naj bewit. Dottera a young & living su super, ale drahe, obcas si nieco kupim, ked je akcia. V bewite su rozne akcie vzdy, vone krasne a ucinky tiez super. Tento mesiac (cize dnes do polnoci) je este v 50% zlave ceder, to je velmi univerzalny olej, ma taku drevitu vonu, prijemnu (napr.ceder od dottery mne smrdi, ale tento je krasny) a ma siroke vyuzitie, je velmi vdacny pri miesani s inymi vonami, da sa pouzit takmer vsade. Ma upokojujuce az sedativne ucinky, vies ho pouzit pri strese, adhd, nervozite. Upokojuje aj pokozku, funguje ako repelent aj po ustipnuti hmyzom. Podporuje lymfu, pouziva sa aj pri infekciach dychacich ciest, je toho vela 🙂 ja ho milujem. Ale ak by ta nezaujal, zajtra uz bude ina akcia 😉
Pouzivam tento difuzer, som s nim spokojna, maju aj ine dizajny, ja som isla po cene 🙂
https://bewit.love/sk/produkt/aroma-difuzer-fav...

lindusss2016
31. aug 2021

@daridari11 pardon, tak oprava, teraz pozeram, ze maju aj nejake esencialne oleje. Treba citat, ked vyberas, co tam pisu, esencialny olej (napr.som tam videla tymian, medovku..) by mal byt ok. Vsimaj si, ci ma aj latinsky nazov na flaske. Inak tie ostatne vone su len vonne oleje, to je to, co som pisala vyssie.

daridari11
31. aug 2021

@lindusss2016 Ja som sa na začiatku zamerala iba na prírodné oleje. No veľká väčšina z nich bola neznesiteľná. Konkrétne pačuli, či ylang, takmer akoby sa nejaké zvieratko vycikalo😒tak som ubrala z nárokov na prírodné oleje a kupujem už len to, čo sa mi páči a čo mi vyhovuje. Ale samozrejme, máš právdu, som si toho vedomá.

lindusss2016
31. aug 2021

@daridari11 tak tie drevite a niektore kvetove vone su ozaj niekedy "narocne", ale maju zas uzasne ucinky, daju sa rozne kombinovat. Nedas do difuzeru 5 kv.ylangu, staci 2 a skombinovat s inym. Ale citrusove vone su vsetky lahke, svieze a prijemne. Skus napr.citronovu travu. Alebo bylinne vone su tiez velmi dobre znasane, navyse krasne osviezia a vydezinfikuku priestor. Ja rozumiem, ze clovek chce mat peknu vonu doma, ale tie synteticke ozaj nie su zo zdravotneho hladiska vhodne

lindusss2016
1. sep 2021

@daridari11 aha, od dnes napr. Eucalyptus cely mesiac v akcii, tento mam doma a vonia krasne, navyse je naozaj uzitocny v sezone ochoreni dychacich ciest
https://bewit.love/sk/produkt/eukalyptus/?i=mv2qaz

daridari11
1. sep 2021

@lindusss2016 vďaka za tip🙂idem teda popozerať a niečo objednám. Poprípade skúsim vhodne nakombinovať aj to čo mám doma, mám všetky esenciálne, až na tie dva vonné , ktoré mi najviac voňajú. S čím by si napr. zmiešala pár kvapiek myrhy? Mám vanilku, ružu, citrusy, pomaranč, levanduľu, ylang, pačuli, tieto všetky sú esenciálne.

lindusss2016
1. sep 2021

@daridari11 to je tazko odpovedat len tak od oka. Skus napisat, aky je tvoj zamer 🙂 ak len kvoli prevonaniu bytu, tak potom sa vzdy treba riadit intuitivne a to je velmi individualne. Myrha je tzv.balzamicka alebo zivicova vona, tie mozes miesat s drevitymi (ceder, santal), kvetinovymi (ylang, paculi, ruza, geranium), korenistymi (zazvor, koriander, kardamon) aj s citrusovymi - pri tych bude vysledna vona taka odlahcena, svieza, ostatne budu take tazsie...

daridari11
1. sep 2021

@lindusss2016 Ceder, santal aj myrhu mám rada v parfémoch. Tak myslím, že aj na prevoňanie bytu sa mi to bude páčiť. Skúsim si tie drevité esenc. oleje objednať, to by mohlo byť pre mňa to pravé orechové🙂

lindusss2016
1. sep 2021

@daridari11 tak ceder vrelo odporucam tento, krasne vonia
https://bewit.love/sk/produkt/cedr-himalajsky/?...
Maju tam este jeden, ale ten som zatial neskusala. A citronova trava je tiez krasna vona, prijemna, lahka a sladka, ma siroke vyuzitie, ako repelent, proti bolesti hlavy, podpora lymfy. Ja inak oleje pouzivam aj do prania miesto avivaze, dam troaku bieleho octu a do toho olej 🙂

daridari11
1. sep 2021

@lindusss2016 Ten ceder vyskúšam. Ďakujem Ti za radu🌹 a pozerám, že ceny majú výborné, to ja som za niektoré moje dala 5 krát toľko a nedajú sa používať.

daridari11
1. sep 2021

@lindusss2016 No zle som pozerala, ceny sú vlastne totožné, tá najmenšia suma je za vzorku. Ale ak sú pekné vône, je to primeraná cena. Keď už teda budem objednávať, prihodím k Cedru aj tú citrónovú trávu, to som ešte nemala.

lindusss2016
1. sep 2021

@daridari11 kvalita olejov je naozaj super, maju aj terapeuticky certifikat, ucinky ja na sebe badam velmi rychlo - pouzivam ich aj na masaze, napr. som mavala kazdy mesiac brutalne krce prvy den menstruacie, zacala som pouzivat matovy olej a krce okamzite presli. A to ani nevravim o tom, ze sa mi upravil cyklus, ktory mi na vyse roka rozhadzala hormonalna tabletka...
Este v tom bewite kupujem aj oleje do kuchyne, za studena lisovany slnecnicovy tam je liter za cenu, co v dm pol litra 🤷‍♀️
A teda vychytavam akcie a kupujem, co je v zlave, tak som si spravila uz peknu zbierku

lindusss2016
1. sep 2021

@daridari11 teraz mi trklo, ze vlastne vsetky ich akcie vidis az po registracii. Ako nezaregistrovana vidis len produkt mesiaca, to je vzdy 50% zlava, tento mesiac je eukalyptus. Ale ked sa zaregistrujes - nemusis plnit nic, ziadne objednavky, proste nakupujes normalne, kedy chces a kolko chces, ale vidis do plusu aj produkt tyzdna, to je vzdy 1+1 zadarmo, tento tyzden je geranium. Ja ak mam zaujem o produkt tyzdna, dohodnem sa s nejakou kamoskou, ci chce a vlastne mame 2 oleje za cenu jedneho. Dalej vidis vzdy kuzelnu stredu, cize kazdu stredu vybrane oleje su 2+1 nsjlacnejsi zadarmo. A kazdy vikend je na vsetky nezlavnene oleje 3+1 😁 uf, vycerpavajuce, ale mne to nikto nevysvetlil, tak mi chvilu trvalo, kym som to rozluskla 😂 ak myslis, ze by si chcela kupovat castejsie, ta registracia sa ozaj oplati, lebo ta to vlastne nestoji nic, len mas tie zlavy viditelne.
https://mybewit.com/r/mv2qaz
Tu sa vies rovno aj registrovat... pokukaj, maju dobre produkty. Kupujem tam okrem esencialnych olejov aj tie za studena lisovane - slnecnicovy, kokosovy, mandlovy - mam odskusane a ceny proti dm, kde som donedavna kupovala, su fakt lepsie.

simca06022011
1. sep 2021

No sice na toto sa nepytas ale: Na prevonanie bytu/domu ja osobne pouzivam katalyticke lampy a som max spokojna... za 20min mi vonia cely dom, na cely den. Tutkat sa s lampami a olejmi sa mi nechce a nechcelo sa mi po kadejakych recenziach difuzer kupovat (o tom, ze nase eshopy mali 90% difuzerov z Aliexpressu, s min.100% prirazkou ani nehovorim) :D Proste ziadny ma nepresvedcil o tom, ze sa do toho oplati investovat, no.. mozno raz sa presvedcim :DD (esencialne oleje mam doma, pouzivam na kadeco roky, ked tak radsej ich dam do normalnej vonnej lampy, pridam do vody na upratovanie atd, objednavala som z iherbu z usa, nedam na niektore dopustit, pomer cena/kvalita je super)

daridari11
1. sep 2021

@lindusss2016 Jej ďakujem za perfektné rady. Tak sa zaregistrujem, zatiaľ len nahadzujem do košíka, idem teda popozerať aj oleje do kuchyne. Aj to sa zíde🙂

lindusss2016
1. sep 2021

@daridari11 no ja di na kuchynskych olejoch potrpim 😁 dlho, dlho som nakupovala vacsinou v dm, ale tam polnlitra za 3€ a bewit 1l za 3,40€ tak to je rozdiel celkom. Plus v tych olejoch mozes riedit aj esencialne a pouzit na masaze. Vyuzijes pri bolestiach hlavy, brucha, opuchoch noh, svalovych bolestiach, ja obcas deckam masirujem chodidla levandulou pred spankom, ked sa nevedia skludnit 😊 a este si miesame repelenty do olejov.

lindusss2016
1. sep 2021

@simca06022011 ak mas na mysli vonnu lampu na sviecku, tak tie sa velmi neodporucaju pri esencialnych olejoch, lebo sa v nich oleje prepaluju a tym sa znicia tie prospesne latky, dokonca ich vdychovanie moze byt az skodlive. A suhlasim, ze kopec nasich eshopov predava tie cinske difuzery, preto treba stavit na firmu, ktorej veris, ja objednavam od tych, ktorych povod viem aj dokazat, cize slovenske a ceske znacky, ktore nemaju problem ukazat kde a ako vyrabaju.

simca06022011
1. sep 2021

@lindusss2016 no predpokladam ze dufuzer nevyraba ziadna . Inak oleje sa vo vonnej lampe neprepaluju, prehrievaju sa. Ja tu vonnu lampu mam rada s co najvacsou nadobiu a zvlhcujem s tym vzduch, cize ak tam nieco kvapneme tak malo a nie kvoli prevonaniu izby. Skor napr clear the air al. Eukalyptus v zime ale malokedy. A prehriatie ma akurat vplyv na nejaky ten terapeutický efekt. zase musim povedst ze sa tomu uz nejak extra nevenujem. Ja tie eo používam v domacnosti na kadeco ale do lamp fakt malokedy 😁 radsej do cistiacich veci, olejov ako do lampy...

Len odporucam aj ine veci pozriet ak chce niekto nieco naozaj iba prevoňať a na dlho, su na to ine moznosti a podla mna efektivnejsie. Ta katalyticka lampa (ja mam roky berger lampy) je podla mna na to vyborna. Naozaj ma ziadny difuzer neoslovil a nepresvedčil ze sa oplatí do toho investovať. Ale to som ja 😁🤭

lindusss2016
1. sep 2021

@simca06022011 ja som myslela ale presne to, ze sa to prepali, ked ti vyprcha voda a ostane na dne take prihorene - to sa mne stavalo bezne. Ano, aromalampa s vacsou nadobkou je riesenie, ale nikdy mi tak pekne neprevonalo byt ako difuzer.
Zas co som citala o tych katalyckych lampach, tak vylucuju ozon, co nie je ziadna vyhra 🤷‍♀️ ale osobne som neskusala, neviem k tomu nic povedat.

daridari11
2. sep 2021

@lindusss2016 Mám doma aj katalyckú lampu. Tá má práveže celkom zmysel na veľa vecí okrem vône. Už v 19.storočí sa to vraj používalo na dezinfekciu napr. nemocníc, čistí to vzduch a práve vďaka katalyckej reakcii ničí aj mikroorganizmy, baktérie, vírusy, roztoče. Ja ju používam po varení, keďže mám otvorený priestor, napr. po vyprážaní, zapnem lampu a do pár minút je úplne zápach odstránený. Samozrejme bonusom je úžasné prevoňanie. Práve tu som mala už náplň Cedrové drevo aj Santal, bolo to úžasné.

lindusss2016
2. sep 2021

@daridari11 rozumiem, mna len znepokojuje ta produkcia ozonu. Chapem, ze tie kvalitnejsie zarucuju len stopove prvky, ale za mna lepsie nic ako malo 😊

lindusss2016
2. sep 2021

Teraz na mna skocila akcia na difuzer 🙂 uz som si aj objednala

https://bewit.love/sk/produkt/smell-300-light-w... maju aj v inych farbach

daridari11
2. sep 2021

@lindusss2016 Katalycká lampa vyprodukuje minimálne množstvo ozónu a ten sa samozrejme aj rýchlo rozpadá. Používam ju už takmer dva roky, mám doma mačky aj papagája, takže nebezpečné to byť nemôže, inak by už dávno bolo po nich. Zvlášť papagáje sú na plyny háklivé, veď ich aj používali voľakedy v baniach.
Ale aj väčšie množstvo ozónu má svoj význam. Na to mám ozónový generátor. Ten však produkuje veľké množstvo ozónu, takže nič živé v tej miestonosti nesmie byť. Rastiliny, zvieratá ani ľudia. Ozón je najúčinnejšia dezinfekcia, dostane sa na rozdiel od inej chémie všade, keďže je to plyn. Poradí si s plesňami, vírusmi, baktériami, roztočmi atď. Raz za čas s tým čistíme a dezinfikujeme autá, klimatizáciu, miestnosti v byte. V miestnosti cca 20m2 podľa výkonnosti generátora nechávame cca do 30 minút. Potom otovríme okná a ozón sa rozpadne. Netreba sa báť neznámych vecí, dá sa vygúgliť a nájsť info o využití. Zvlášť dnes v čase pandémie.

lindusss2016
2. sep 2021

@daridari11 tak ja nie ze sa bojim, len skor nemam potrebu dezinfikovat 😁 mame doma maleho psa, dve macky a 3 potkany. Dezinfikujem sanytolom len klietku a macaci zachod. Ostatne domace povrchy umyvam bud vodou specialnymi handrami alebo parnym cisticom. Dezinfikovanie neriesim, myslim, ze proti virusom a bakteriam sme aj tak prikratki a je otazne, nakolko su rozne produkty len marketingovy tah 🤷‍♀️ co som citala vysledky testov na tie lampy, tak vraj sa odbornici zhoduju, ze nic moc naozaj neprecistia 🤷‍♀️ ale nejdem sa hadat, nemam s tym absolutne ziadne skusebosti, ale necitim ani potrebu nejak cistit vzduch. Coskoro sa stahujeme do domceka pod lesom, tak tam uz budem uplne v klude, co sa vzduchu tyka 😁 aromaterapiu pouzivam najma kvoli terapeutickym ucinkom, o to prevonanie mne az tak nejde, ale tak je to prijemne plus

daridari11
2. sep 2021

@lindusss2016 Veď ja tiež extra neriešim, pre mňa bola katalycká lampa ideálna voľba pri varení a aromadifuzér pre moju vlastnú aromaterapiu🙂
Ozónovy generátor bol nápad môjho muža a v podstate, čo som o tom čítala, je to skvelá vec. Nepoužívame to nejako často, sem tam, keď je napr. jeden člen rodiny chorý, tak častejšie ozónujeme spoločné priestory ako kúpeľňu a wc.
Máš parádny zverinec👍, u mňa sú to tri mačky a papagáj🙂