Dobrá dedina na rodinný život

15. máj 2023

S manželom zvažujeme odchod z mesta na dedinu...chceli by sme pre naše detičky dedinku, kde to žije, no zároveň je tam aj pokoj...
Páčilo by sa nám, keby je v nej MŠ, celá ZŠ, katolícky kostol, potraviny... kus krásnej prírody (páčia sa nám aj kopceky) ...a tiež, keby je v nej nejaké rehoľné spoločenstvo...to by sme tiež veľmi ocenili

Poprosím konkrétne dedinky ...ďakujem veľmi pekne! 🙂

tatiana1329
15. máj 2023

nenapísala si lokalitu/kraj. alebo je to úplne jedno?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leniel
15. máj 2023

my sme sa presťahovali do Brusna. Je tu skvelá škôlka, aj ZŠ, kostol, niekoľko potravín, aj kopčeky, aj lesy, super kúpeľný park, onedlho aj s wellness, máme tu krásnu kaviareň s detským ihriskom, cez dedinku tečie Hron, robia tu fajn pizzu, do mesta (BB-BR) chodí často vlak aj autobus. My sme spokojní 🙂

autor
15. máj 2023

@tatiana1329 v podstate jedno...no asi najviac inklinujeme ku strednemu SR 🙂

autor
15. máj 2023

@leniel som vďačná za konkrétnu obec...znie to naozaj parádne 🙂👍

mima172
15. máj 2023

Teraz čítam, že najskôr stredné Slovensko, no už komentar odošlem, keďže ho mam takmer celý napísaný 🙂 Moja srdcovka je moja rodinná dedina - Drietoma. Je tam kostol, MŠ, ZŠ, niekoľko potravín, obchod s rozličným tovarom, chovateľské a pestovateľské potreby a je blízko Trenčín (10km). V rámci vyžitia je tam aj Jump aréna, detské ihriská, reštaurácia... V zdravotnom stredisku je lekár pre dospelých, pediater sa aktuálne hľadá, keďže bývalá pediatrička šla do dôchodku. Co sa mi páči je aj to, že sú tam cez leto akcie na ihrisku a býva taktiež letné kino.

vani190493
15. máj 2023

Smižany, východné Slovensko. 😉

mpg
15. máj 2023

My máme rodinu, ktorá býva vo Zvolenskej Slatine, je tam skoro všetka vybavenosť a blízko Zvolen.

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
15. máj 2023

Ak stredné slovensko, čo tak niečo pri zvolene?

marsmykkok
15. máj 2023

@mpg Slatina dobrá dedina nie je, veľa romov aj menej prispôsobivých. Ak stred tak napríklad Sliač, Sielnica, ale tam sú vyššie ceny. Najlepší mi príde Kriváň pri Detve, máš tam hned dialnicu, ľudia dosť pobožný ako všade pod Poľanou, celkom fajn občianska vybavenosť, pár minút od Detvy.

autor
15. máj 2023

@mima172 ďakujem za dobrý tip 🙂👍

autor
15. máj 2023

@marsmykkok ďakujem 🙂

lily111
15. máj 2023

Ihrac - odtial pochadzam, blizko do 20km Ziar n Hronom, etse blizsie Kremnica,kraaasna priroda okolo, pokoj, sportove ihriska pre deti, kat.kostol,posta, stle sa tam nieco deje, rozne kult akcie, pripominaju sa tradicie - fasiangy, zabijacka, stavanie maja, min leto tam vystupoval Desmod, toto leto zas Patejdl,Helenine oci, je tam krasna MS, jedna z najkrajsich ake som videla, jedine ZS je vo vedlajsej obci do ktorej premava autobus kazdu hodinu snad

maryetta
15. máj 2023

Ono je to velmi obsirne. A hlavne aj narocne len tak ist niekam do “sveta”. My sme tak isli z okresu Bardejov k Ziline. 300km.
Takze ono aspon podla prace alebo na zaklade niecoho aspon mesto a potom ze kolko km od mesta a vies sa skor odrazit.
Stredne slovensko-tiez je rozdiel ci hore sever aleob juh.

mpg
15. máj 2023

@marsmykkok Poznám aj Kriváň, tam som poznala jedného dobrého odborníka na stavby, je to tiež dobrá dedina, aj Sliač, táto naša rodina vo Zv.Slatine býva v ulici, kde žijú celkom slušní ľudia.

marsmykkok
15. máj 2023

@mpg Tak áno, žijú v Zvolenskej Slatine aj slušní ľudia. Ale fakt sú veľké sťažnosti od miestnych na neprispôsobivú stále rozrastajúcu miestnu komunitu romov, ktorá sa združuje aj v parku, pri obchode a v centre dediny. Teda s deťmi by som nevolila túto dedinu, aby som sa bála deti pustiť von. A ja mám teda kus Slovenska precestovaného, aj také obce/mestá, kde je prevaha romov a sú celkov v pohode, nerobia problémy, ale títo slatinský fakt sú dosť drzí.

bodka2213
15. máj 2023

Zákamenné 🤗
Poznám jednu rodinku , ktorá sa tu presťahovala z Bratislavy.

autor
15. máj 2023

@bodka2213 ďakujem🙂

onedaynick
15. máj 2023

@ruzovakobyla1 cize aj ty si odtial?

amelie2017
15. máj 2023

Okolie Martina, Sučany, Turany. Velke obce, lekari, skolky, zs aj kostol.Ale uz tam dlho nezijem. Su ludia, co si chvalia a ludia, co sa stazuju.

autor
15. máj 2023

@lily111 ďakujem🙂

sisaka
15. máj 2023

@amelie2017 Sučany, Turany nie sú určite nejak príťažlivé obce a sú aj dosť veľké, keď v Turci, tak potom skôr Horný Turiec, kopec dedín zasadených v krásnej prírode a stále blízko do Martina, alebo Turčianskych Teplíc.

cecilia29
15. máj 2023

V susednej obci - Široké. Majú MS a celu základnú školu, diaľnica a Presov. Rk kostol, obchody, zdravotne stredisko, sportove stredisko, umelecku skolu...
Východné Slovensko

janettdamian
15. máj 2023

Uhrovec - MŠ, ZŠ,ZUŠ, kostol katolícky, evanjelický, Coop Jednota, dedina udržiavaná, krásna príroda. Do okresného mesta Bánovce n.B. cca 10km.

lenvam
15. máj 2023

Rehoľné spoločenstvo asi nie ale len asi možno je 🤷‍♀️ale ostatok spĺňajú Ľubochňa, Likavka, Liptovské Sliače, Liskova neviem ako je na tom ZŠ Hrboltová, myslím ze aj Černová

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
onedaynick
16. máj 2023

@ruzovakobyla1 nikdy som o tej dedine nepocula, ale zrejme ty sa vyznas viac.

0laracroft0
16. máj 2023

Kremnica... oficiálne nám to tu volajú mesto, ale tak vieme… bude tu aj Tesco od leta.