Dlhé záclony a závesy a radiátor

8. júl 2024

Páčia sa mi dlhé závesy a záclony, ale na stene pod oknom mám všade radiátor. Nechcem vykurovať na prázdno. Je ma to nejaké riešenie? Či len odhrnuté v zime?

mima172
8. júl 2024

Ja som maniak na závesy a záclony. Riešim to jednoducho - počas vykurovacej sezóny dávam vždy oboje krátke a keď sa nekúri, tak prehodím dlhé.

segga
8. júl 2024

Ja tak isto. Mam letnú (dlhu) a zimnú (krátku) verziu záclon 😁

andreatytler
8. júl 2024

Cez riedku zaclonu by malo to teplo prejst, takze nevadi aj ked je dlha a zavesy som mavala len na ozdobu ze som ich nezatahovala a tym padom neblokovali teplo z radiatora.

really8
8. júl 2024

Neriesim leto zimu. Proste mam dlhe. Je to zaclona nie betonovy pancier. Zavesy su zatiahnute iba v noci ked je aj tak kurenie stiahnute.

viestta
8. júl 2024

Boli casy ked som mala zimu a letnu zaclonu. Prestalo ma to bavit a mam len letnu kratku. Zavesy som nikdy nemala. Zaluzie sa chystam zrusit uplne a na kazde okno dam rolety na stenu, tesne nad ostenie a na celu sirku okna. Vyskusali sme teraz na jednom okne a je to najlepsie riesenie.

autor
8. júl 2024

@viestta môžeš poslať foto ak nájdeš ako to asi vyzerá?

andrejka1974
8. júl 2024

Ja som dlhé počas kúrenia dala vždy na parapetnou dosku teraz mám závesy po parapetnou dosku

viestta
8. júl 2024

@andrejka1974 nenapadne to vyzerá. Roleta je schovaná za vrskom záclony, keď je stiahnutá, tak je tiež za zaclonou, akurát tieni

michaela329
8. júl 2024

Vykladám na parapet. Milujem dlhé zavesy a záclony. Na večer kúrenie aj tak tlmime, spúšťa sa až nad ranom

zuzinabila
9. júl 2024

Zatial som vykladala v zime na parapet. Ale idem ich skratit🙂

zuzinabila
9. júl 2024

@really8 ale v zime je tma uz o stvrtej...vidno vas z ulice ked nezatiahnes🙂

oli18
9. júl 2024

Ja som tiez maniak na zclony a zavesy. Mam jeden velikansky denny otvoreny priestor a v nom vela okien. Na jednych mam celorocne dlhe, na druhych celirocne kratke. To zavisi aj od izby, jej zariadenia a vyuzitia. V spalnach menim leto dlhe, zima kratke.

really8
9. júl 2024

@zuzinabila sak nerobime nic nelegalne😀 ked som zila v dansku tam sa nezastieralo
Vobec. Kto ma zastrete nieco skryva😀
Ale teraz sme na vyssich poschodiach takze mi to nevadi uz duplom

zuzinabila
9. júl 2024

@really8 niekto si sukromie vazi ako nieco posvatne, niekomu je to jedno🤗

really8
9. júl 2024

@zuzinabila sak v poriadku. Mne nevadi ked ma niekto uvidi ako varim alebo sa cpem cipsami pri filme. Hola tiez nechodim.