Digestor s filtrom bez vývodu vonku

21021996
19. mar 2024

Dobry den, budeme sa stahovat. Novy dom, dala som spravit linku ale v kuchyni nie je vyvod na digestor, cize pravdepodobne dame len taky kde sa menia tie filtre. Teda nie je diera v stene. Aku mate s tym skusenost? Nechcem dorabat dieru do hotovych stien aj fasady. Bojim sa ze to idvadza pach menej alo tie co odvadzaju vonku. Dakujem

gejb
19. mar 2024

@21021996 áno, nie je to také účinné. Aj tak budeš musieť dobre vetrať s tým asi rátaj. Ale zas je možné že sa technológie zlepšili odkedy bol inštalovaný ten náš. (Ma cca 5 rokov).

katica06
19. mar 2024

@21021996 mám digestor s uhlíkovým filtrom no spokojná nie som(Elektrolux )Žial u nás nie je iné riešenie, muž nechcel rozbiť strop, ísť cez stenu by bola lepšia možnosť ale na druhej strane steny je už suseda.
Všetko čo mám uložené na horných poličkach a aj vrch skriniek sa lepí od masti. Kúpila som na to kärcher ťažko sa tá špina zmýva dole

viestta
19. mar 2024

Pach to neodstrani dostatocne ale co je horsie, vlhkost z varenia ti ostava dnu a ani mastnotu to odstatocne nezachyti. Ak nemate v dome rekuperaciu, jedna diera do steny nie je problem. Jadrovym vrtakom sa da spravit aj bez toho aby sa neprimerane poskodila fasada. A to miesto sa tak ci tak prekryje vonkajsim vystupom. Len ked to budete robit, dajte si na tom co bude na vonkajsej strane zalezat. Voknajsi vystup nerezovy, s mriezkou proti hmyzu a potrubie vyspadovane tak aby vam kondenz netiekol po fasade a namontovat kvalitnu tesnu spatnu klapku, najlepsie silikonovu, ktora dobre tesni, nepodfukne ju vietor a neklapoce za vetra.

21021996
autor
19. mar 2024

@viestta dakujem. Budem teda hladat odbornika na to a ako citam, asi sa pustim do tej diery radsej🙃

zorana999
19. mar 2024

@21021996 indukcia s odsavanim. Drahšia ale maximálne efektívna záležitosť

katica06
19. mar 2024

@zorana999 toto ma zaujíma, vieš dať foto,link?

lakebabe
19. mar 2024

@21021996 ja mam tiež len s filtrom ten co je skrytý len taky vstavany aby ho nebolo vidno ale je to slabé teraz by som určite dala indukciu s odsavanim