Digestor na ostrovček

jankakarabi
30. aug 2024

Dobrý deň. Potrebujem poradiť. Ideme riešiť novú kuchyňu do domu. Varnu dosku mám na ostrovčeku. Ale teraz sa neviem rozhodnúť či si dať varnu dosku s odsavanim alebo digestor ktorý je v kuchynskej linke. Závesný digestor (stop) nechcem. Mate niekto skúsenosti. Poprípade doma? Ďakujem veľmi pekne

zara1357
30. aug 2024

@jankakarabi otázka je, či máš spravený vývod cez spodnú časť kuchynskej linky a cez stenu von, ak áno tak sa naozaj rozhoduj podľa svojej chuti.

jankakarabi
autor
30. aug 2024

@zara1357 áno máme prípravu urobenú von. A neviem aké sú výhody a nevýhody. Ktoré sú naozaj lepšie aj na údržbu

zara1357
30. aug 2024

@jankakarabi ja mám síce ostrovčekový digestor. Ale 12 rokov dozadu začínali tieto do kuchynskej linky a teda keby mením, mením presne za taký. Celkovo spotrebiče 2v1 nebývajú 100%, takže za mňa určite samostatný, už len kvôli čisteniu. Mne praskla indukčná varná doska teraz, takže aj preto by som brala každý " spotrebič" zvlášť. A určite chod s najväčším odsávaním ale zároveň tichým chodom.

mk1111111111
30. aug 2024

Co mam znamych, tak sa stazuju, ze je to stale spinave a dobre to neodsava. Ale vlastnu skusenost nemam. Ja budem preto presuvat dosku do linky a dam zabudovany a na ostrov dam umyvadlo.

melanta
30. aug 2024

@jankakarabi ak dosku s odsávaním, tak jedine fakt kvalitnú, čiže Bora alebo Miele. Je to super, odsáva to skvelo.