Dezinfekcia príbytku po Covid-19

22. feb 2021

Ahojte, mňa by zaujímalo, či je potrebné nejak brutálne dezinfikovať byt po prekonaní covidu (samozrejme, že ja upratujem, dezinfikujem kúpeľňu, wc, podlahy blablabla), ale nevidím veľmi význam v nejakom brutálnom dezinfikovaní, keďže na povrchoch ten vírus zahynie.

zuvelyn
22. feb 2021

Nič sme nedezinfikovali ani nijak inak špeciálne sme neuoratovali ani počas ani po. Úprimne mi to ani nenapadlo riadiť domácnosť nejak inak 🤷🏼‍♀️

meluela
22. feb 2021

Kebyze si niekde mozte pozicat germicidnu lampu. Ak nie, tak poriadne vyvetrat a prebehnut povrchy beznymi prostriedkami.

mattyna38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1mina
22. feb 2021

nerobila by som asi zvlast extra dezinfekciu, ako normalne kazdodene pravidelne vetranie, umyvanie bezne domacnosti a prezlecenie perin atd.... virus zahynie tusim cca do 3 dni na povrchoch vraj a predpokladam ze navsteva sa k vam tiez nepohrnie nejaka hned prve dni takze myslim ze pohoda 🙂

hanka1505
22. feb 2021

My sme dobre vetrali, umyvala som dlazky, kľučky, kúpeľňu dezinfekciou, nábytok prezrela dezinf. Utierka mi a vypršala paplóny pod ktr som hlavne ja asyn lezala(mávala som zimnice a potom sa strašne potila, takže radšej🙂 inak nič speci. Teda možno aj toto je pre niekoho speci🙂

janinah
22. feb 2021

ked otca zobrala RZP do nemocnice,tak sme vyvetrali a zavreli jeho izbu a potom som dezinfikovala všetko ostatné ako besná,hlavne wc a kupelnu,doteraz si myslím,že aj vďaka tomu sa mamka nenakazila.

tenerifka
22. feb 2021

tak ako pises, na povrchoch virus dlho nevydrzi, a ak ste mali covid vsetci v domacnosti, tak je to uplne bezpredmetne, skor si mozete prilisnou chemiou uskodit

mogaa
22. feb 2021

nakaziť sa vírusom z povrchu alebo z potravín je minimálne riziko.....to by už museli prekonač koronu všetci ved ten vírus je tu rok.....do obchodov chodí kopec bezpríznakových ľudí a pochybujem že každý dezinfikuje celý nákup z potravín, nehvoriac o chlebe, rožkoch.....detto ľudia čo bývajú v panelákoch, automaticky ak by to mal 1človek v paneláku malo by to polovica domácností, lebo vchodové dvere, zábradlie., výťah - deti všetko chytajú a človek neustriehne hlavne u malého dieťaťa že si nepretrie oko, nos, či ústa.....detto škôlky - ak by bolo v škôlke 1choré dieťa a prenáša sa to povrchom tak kým sa príde na to dieťa že ej pozitívne mala by to celá trieda.....

iwanka222
23. feb 2021

Vsetko sme dezinfikovali, prali.

patrishapat
24. feb 2021

Momentálne máme covid a nepalnujem nijak brutálne dezinfikovat 😀 normálne upratujem tak ako vždy, mám také dezinfekčné obrúsky tak nimi pretieram kľučky. A veľa vetrať.

sterea
24. feb 2021

Na povrchoch sa covid udrží max. 3 dni. Takže bežná údržba domácnosti by mala byť OK.

abbies
25. feb 2021

My máme uv c lampu. ale kupovala som ju nie len kvôli covid. Už keď sme boli deti a boli sme chorí, mama púšťala horské slnko v izbe, kde sme spávali. Inak nič, žiadna špeci dezinfekcia, separovanie, nič, len klasika upratovanie