Dá sa zjemniť ružová stena?

13. júl 2024

Dali sme si maľovať izbu na bledunko ružovú, podľa vzorkovnika to mal byť len taký jemný nádych, na živo to zrazu vyzera ako sýtejšia ružová s odtieňom až do jemnej fialovej.... Dá sa to nejako zjemniť? Či len premaľovať bielou? Tiež vám ukázala farba úplne inak na stene ako na tom vzorkovniku?

jumama
13. júl 2024

Ano, aj nam vysli farby uplne inak, zalezi to od svetla v miestnosti. My sme si dali taku jemnu fialovu a vyzerala ako siva. Nechali sme to tak, nevadila nam ani ta siva. Ked sme zas malovali dali sme do tej izby taku bleducko vanilkovu, kremovu a izba vyzera byt zlta.
Ine izby, ktore nie su tak slnkom zaliate, tam nam to vyslo podla toho, co sme chceli. Mne sa ta zlta nepacila, muz bol nou nadseny, ze taka jasna, radostna, tak uz sme to tak nechali.

Vyberali sme si podla vzorkovnika v Hornbachu a tam dali aj namiesat farby. Asi je to preto, ze tam je uplne ine svetlo, umele. A tu mame pol dna slnko. Mozno ak by ste mali vzorky farieb a natreli nimi steny, tak by si dokazala trafit co chces. Alebo som rozmyslala este, ze ak by sme ten vzorkovnik pozerali v tom slnecnom svetle mozno by sme lepsie trafili.

birika
13. júl 2024

mozno treba ist dat miesat farby do original maliarskych obchodov a pouzit ich vzorkovnik...mavame pravidelne od Orva a farby su take, ako vo vzorkovniki - a to som riskla svetlu vojensku kaki do obyvacky a je nadherna

nevenka
13. júl 2024

My sme davali teraz chalanom do izby taku bielu kavu a skoro neodlisim od bielej 😅. Dievcata si vybrali (teda jedno starsie) nejaku ruzovu, daka orientalna ruzova, ci co, je to skor staroruzova. Cakala som, ze bude chciet nejaku sytejsiu, ale som rada, lebo je dost tmava a pri urcitom svetle je kus do oranzova 🙃
Na byte sme mali na SV izbach zltu, vyberali sme skor taku teplejsiu, no a predsa, podvecer, poobede, ked tam slnko nesvieti alebo je pod mrakom, alebo pri umelom svetle (aj teplej bielej), to vyzera do zelena. A este fotit v tych izbach, to je otras, ako chori tam vyzerame...😅
Je to veda s tymi farbami.

zuzanaete
13. júl 2024

Nam maliar povedal, ze pride so vzornikom, ked bude svietit slnko, nech si vyberame za realnych podmienok. Osvetlenie velmi ovplyvni farby.

luccija
13. júl 2024

Komu sa to podarí to je snáď zázrak😛strašne záleží od veľkosti izby, svetla...ja som si dala namiešať sivu chcela som ju taký stredný odtieň máme ju úplne bledu holubaciu sivú, ale dobre páči sa mi.Len chcem pokračovať obyvackou a tam by som prijala tmavšiu a už teraz sa bojím čo z toho bude.Bud si dáš znova namiešať a o 1,2? odtiene bledsie, alebo premaluj a nanovo s novou farbou
Úplne inak to ukáže na mini papieriku a veľkej ploche