Dá sa prerobiť podlaha aj bez toho, aby sa vytrhla a nahradila novou?

19. sep 2023

Dá sa prerobiť podlaha aj bez toho aby sa vytrhla a nahradila novou? Plávajúca podlaha a kachličky.

mojvlk
19. sep 2023

My sme položili plávajúcu na dlažbu na chodbe, opačne si to neviem predstaviť i keď v kupelke predchádzajúci majitelia lepili dlažbu na gumolin...🤷‍♀️🤪

autor
19. sep 2023

@mojvlk ja by som najradšej všade dala dlažbu ale muž o tom nechce ani počuť. Povie mi, že si celý dom môžem prerobiť ako chcem, ale podlahy meniť nechce. A teda keď dám všade nový nábytok, tak s tými starými podlahami to bude vyzerať strašne. Kúpeľňu rozmýšľam, ze premalujem kachličky ale zbytok teda neviem ako spraviť

zofizulka
19. sep 2023

Plávajúca podlaha sú parkety? Tie by sa mohli prebrusit a namaľovať, teraz už lakovanie nevyzerá ako kedysi, dá sa už aj tak na matno napríklad, vyzerá to oveľa lepšie ako kedysi parkety. No a dlažba sa dá tak krásne prerobiť. Raz som to videla myslím tu na MK, natreli dlaždice v kúpeľni na zemi natmavo a potom ešte cez nejakú šablónu tam spravili svetle ornamenty a vyzeralo to úžasne! Ja som za to dať starým veciam druhú šancu;) len to chce trochu práce a nápadu. A prinajhoršom sa škaredá podlaha dá prekryť pekným kobercom/ behuňom.

simca06022011
19. sep 2023

no ja by som ani s malovanim kachliciek neexperimentovala,podla mna je to otrasne a hlavne musi to aj nieco vydrzat..
Ak je klasicka lacna plavacka, tak s tym neurobis nic, to len vyhodit a dat novu. Ak drevene parkety, vybrusit a naolejovat...

supermario
19. sep 2023

My sme prerabali pred par rokmi tak, ze sme nechali v starsom dome stare drevene a na oko rovne podlahy, na to sla dvojita vrstva penoveho podkladu a plavajuca podlaha. Nechci vediet ako sa komplet cela plavajuca podlaha pokrutila. Teraz to mozme cele vsetko znovu prerabat. Teda cele, okrem jednej miestnosti, kde sme najekym zazrakom dali komplet novu betonovu podlahu a vylevelovali. Tam je vsetko OK. Byt na tvojom mieste, tak jednoznacne dlazbu, pripadne s podlahovym kurenim. Nie je to mala investicia, ale mas pokoj, plus dlazba sa daleko lahsie stiera ako akykolvek nedlazbovy povrch, ktory je nasiakavy.. Drzim palce s presviedcanim manzela, ale stojim na tvojej strane.

20erika07
19. sep 2023

V jednom byte sme to tak urobili, nechali sa stare parkety a na to plavacka ale bola to katastrofa ,nikdy viac, pod plavacku sa naozaj oplati mat dokonaly podklad a zase dlazbu na dlazbu mozes ale dlazbu na iny povrch si neviem predstavit realizovat.
V druhom byte isto vsetko preč. Novy beton, nivelacka a tak . No tá plavacka na najpouzivanejsich miestach aj tak moc nevydrzala... zase nebola to bohvie aka kvalita samozrejme...

simca06022011
19. sep 2023

a treba brat do uvahy ze ak nieco nalepis na nieco, bude to aj vyssie.. mzes mat problemy s dverami / oknami... hlavne do exterieru teda, interierove sa daju skratit.. to ze dreveny podklad pracuje, a ked to zakryjete niecim, tak to bude "super" netreba hadam ani hovorit..
Nech si to chlap premysli, lepsie je to vsetko vyrubat a vymenit teraz, ako ked budete mat zariadene, Zase dat dole plavacku, ocistit to, nie je taka katastrofalna praca.... ked sa ta plavacka nacne (a nie je lepena) tak to vytiahnes aj sama :D
ALe ja osobne by som si NIKDY nedala dlazbu do celeho domu. Ale proti vkusu...

kiki68
19. sep 2023

Nove a day bacha na podklad. Lebo nevies vo je v akom stave pod tym celym. Z mojej skusenosti hovorim

562012
19. sep 2023

My máme cca rok premaľovanú kúpeľňu a zatiaľ je to ok 😉

simca06022011
19. sep 2023

Inak odporucam modru strechu...

autor
19. sep 2023

@simca06022011 ďakujem, vyskúšam