Čo sa deje s mojou izbovou rastlinou?

simona_11
6. okt 2022

Prosím súrne o pomoc, čo sa to z ňou deje? Bola krásna, puštala mi aj nové listy a zrazu vyzerá takto 🙈 ako ju môžem zachrániť?
(Polievam ju raz do týždňa a je v polotieni.)

kliatana
6. okt 2022

joj, toto sa deje aj mne, ale inej rastline. uz som z nich celkom zufala 😢 narocne su akesi, napadlo mi, ze im vadi suchy vzduch mozno, ale citala som, ze to by listy nezltli, ale zhnedli, takze uz vobec neviem, co sa im nepaci. doteraz sa im darilo a zrazu toto.

ana82
6. okt 2022

veľa vody a mala by sa polievať len do misky

kliatana
6. okt 2022

@ana82 moznoze by mala mat aj ten maly plastovy kvetinac a ten dat do tohto velkeho okrasneho.

doriiis
6. okt 2022

Polievat menej casto a odspodu

ana82
6. okt 2022

@kliatana zle to vidím, ale sa mi zdá, že to má tú zabudovanú misku kde sa nedá naliať voda a keď to dá do väčšieho neviem či by to nestálo vo vode, totok sú rastliny tipu juka, drevnatá časť a moc sa nekamošia s vodou, som múdra lebo už mi 2 scípli, tretia sa drží už 3 rok klopem si 🙂

viestta
6. okt 2022

A po plolie ani skontrujes ci nestojí vo vode? Pred polievanie skontrujes ci už zemina preschla?

simona_11
autor
6. okt 2022

@viestta preliaty na 100% nieje. Nedávam veľa vody maximálne 1deci a polievam raz do týždňa. Mám ho už cca rok a doteraz sa mu naozaj darilo 🙈

majamat
6. okt 2022

@simona_11 mne obcas takto listy zltnu a opadaju,a le len 1x sa mi to stalo na celej rastline, teda skoro, zboku kmena zacala vyhanat. potom aj hore, ze sa rozrastla. no netusim preco. teraz mi opadava len sem tam nejaky list, skor ked ju zabudnem poliat.

inak 1dcl mi pride zas moc malo, no neviem, mozno sa mylim.
ja polievam do misky, dam plnu misku, nie je velka a rastlina si vytiahne kolko potrebuje. ak vypije trosku viac, dolejem. fakt je, ze moja rastlina je vacsia.

fomelka
6. okt 2022

Podľa mňa má veľa vody. Pri takýchto rastlinách je fajn, ak spravíš na dne kvetináča ako keby takú drenáž, aby sa na dne nekopila voda pri zalievaní

macekovam
6. okt 2022

@simona_11 menej polievaj

cacianka
9. okt 2022

Vyzerá že je v ozdobnom obale, zemina sa nevetra, a má veľa vedy. Alebo aj málo, zemina sa namoci iba zhora, voda sa nedostane dobre ju koreňom

simca06022011
9. okt 2022

Možno ho treba prihnojit, ak je rok v tom substráte. Inak tieto kvetináče su otras, mam ich tiez. V tom sa normálne kvet poliať neda.