Čo s kvetinou ? 😞

katrin1394
27. apr 2020

Baby prosím strašne mi žĺtnú listy 😭
Prečo ?
Neprelievam ju

amelia000
27. apr 2020

@katrin1394 my polievame raz za tyzden ale mame ju pri okne. Obcas listky zozltnu a skapu ale inak prosperuje...skus este presadit a pohnojit.

viera
27. apr 2020

@katrin1394 Ahoj, aj ja mam taku..:Ak zltnu, tak treba presadit a dat novu hlinu alebo pozri sa ci nema novu malicku palmicku, mozno si berie ziviny zo starsich....(nieco ako moja🙂)....

viera
27. apr 2020

@katrin1394 A este daj ju blizko okna a ku stene.....

katrin1394
autor
27. apr 2020

Mám ju tak svetla má dosť aj som ju presadila a mladník nemá 😔

viera
27. apr 2020

@katrin1394 Polievas kazdy den?Lebo ja napr.nepolievam kazdy den...Az ked vidim, ze zemina je uz viac menej sucha......Ja nemyslim svetlo priame a podobne...Ale pri okne....A natocena ku stene...Potom jej zjavne nejake ziviny chybaju...Mozno nemas dobru zeminu...Ak ich zltne vela, tak to nie je ok ale ak zltnu sem tam...Tak to zas nie je tragedia, je to normalne.....A kedy si ju presadzala?...Lebo na foto nevyzera ze by bol nejaky problem...

eliska13
27. apr 2020

@katrin1394 jediný kvet a to ich mám strašne veľa, ktorý som vyhodila.pohnojeny, zaliaty, nová hlina a stále sa mu nedari

katrin1394
autor
27. apr 2020

@viera No ja som prv otrhala asi takých 30 lístkov až potom som to dala sem na net. Presadzana je pred týždňom. A vlastne som aj zabudla ako sa tento typ palmy vola aby som si našla niečo o nej na nete. Ja už neviem 😔

darinkaninka
27. apr 2020

@katrin1394 Dracena. Poliať stačí raz týždenne.

viera
27. apr 2020

@katrin1394 Tyzden je malo....Musi si zvyknut dlhsie....POdla mna to bude uz ok....

ajsha123
28. apr 2020

Ja mam skúsenosť, že nemá rada, ked je preliata. Uplne vlhký substrát. Ja ju mam už veľa rokov, ale naučila som sa polievať len toľko, aby nevyschla. Na 20 l kvetináč max 2litre vody, ale zväčša len 1 liter. Raz za tyzden, možno redšie.
Ja som ju už mala takú opadnutu, ako vidím tu na fotkách. Tak som ju v zime (viem, zlý čas) ostrihala, uplne, len na hole drevo. A teraz toto. Krásne sa vymladila.

ajsha123
28. apr 2020

A ešte jedna rada, možno je aj to problém. Nemáte smutivky? Čierne malé mušky v kvetináčov? Ak áno, treba ich zlikvidovať. Ja som nechápala, prečo mi uplne vysychaju priesady vo vnútri. Vzdy pri poliati vyletela z priesady cierna muška. Tak som raz skúsila odkryť substrat. Fuj, kolko červíkov. Tie žerú korene a dokážu zlikvidovať aj veľkú rastlinu, časom. Už som si objednala hlistice, chcem tie mušky zlikvidovať v celom dome... Nemáme ich dlho, asi som ich doniesla s nejakym kvietkom...

jakubik
28. apr 2020

@katrin1394 skus samozavlazovaci izbovy crepnik,tak mas istotu,ze neprelejes ani nebude sucha,ja mam kvety ako v pralese a skus raz za dva tyzdne polievat vyluhom z vajecnych skrupin pol na pol s vodou