Čo používate, aby bola v byte príjemná vôňa?

buberova
21. apr 2021

Ahojte. Čo používate doma aby bola v byte príjemná vôňa? Vonné lampy, zvlhčovače vzduchu s éterickým olejom, osviežovač so senzorom alebo časovačom? Chcela by som aby vždy keď otvoríme dvere a prídeme domov sme zacítili príjemnú vôňu. 🙂 Ďakujem

ona303
21. apr 2021

Ja tento ambipur, rôzne vône, dám na najslabšie, to uz podla vkusu 🙂

cackaa
21. apr 2021

Zásadne len aromalampu s kvalitnými prírodnými éterickými olejmi, netreba zbytočne vdychovať chémiu, myslím, že je to dosť škodlivé.

cookie29
21. apr 2021

Osobne nič. Chémie sa nadýchneme kde sa dá. Takze pokial nemáš rada niečo ako sušené bylinky typ levanduľa a podobne, tak bohužiaľ. Ja som predtým používala esenciálne oleje ale s malými deťmi sa to neodporúča

mabenn
21. apr 2021

Varím. Nič sa nevyrovná vôni opečenej cibuľky na masle. 🙂

dazdovka
21. apr 2021
vikusjk
21. apr 2021

@buberova nikdy som nic nepouzivala ani nepouzivam. Napriek tomu, ked prideme z chalupy, ci z dovolenky, vzdy ma nas byt taku vlastnu vonu, ze proste pridem, nadychnem sa a viem, ze sme doma 🙂

nafka0483
21. apr 2021

Ja vetram :D najradsej mame vonu certsveho vzduchu. Z takych umelych vonaviek, osviezovacov a pod. ma len boli hlava a je mi z toho zle.
Takze ked je doma pekne upratane, vyvetrane, pripadne su vo vaze rezane kvety, tak to je ta najkrajsia vona 🙂

hederamonstera
21. apr 2021

@mabenn tiez to mam rada😁 taky pach domova...kedze moja mama varila neustale, vzdy ked som prisla domov po skole, som to citila, kedze uz stihla zacat varit🥰

zuvelyn
21. apr 2021

Často periem záclony v aviváži a vela vetram. Mame dvoch psov a zatiaľ mi každý nepsickar kto u nas bol povedal ze to vobec necítiť , takze asi to robím dobrre 😅

rooberta
21. apr 2021

Sviecky a vosky do aromalampy, najcastejsie znacky yankee candle, woodwick alebo elektricky osviezovac ambi pur.

stanulienkat
21. apr 2021

Vsetky vyssie fotene a mnohe spomenute su karcinogeny. Naco by som to inhalovala? Myslim, ze dost zatazujeme pluca aj inymi chemikaliami.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tncka
21. apr 2021

@buberova nic,ked mi ide pol dna susicka,to staci na prevonanie bytu🤣

sissy27
21. apr 2021

Nič špeciálne, pravidelne vetrám a potom sa strieda opraná bielizeň, umytá podlaha, sem tam kytica kvetov... náš domov vonia nami 😍

janush
21. apr 2021

nič... otvorím okná ked odchadzam z bytu a keď sa vratim... čaka ma najprijemnejšia vôňa 😉

bona1393
21. apr 2021

Čerstvo napečené koláče je najlepšia vôňa😁🤷‍♀️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buberova
autor
21. apr 2021

@janush no ale v zime po 8 hodinách v robote sa to asi moc nedá uplatňovať. Ani v lete keď je vonku 30+° :D

nafka0483
21. apr 2021

@buberova Ved prides domov, otvoris okna a narazovo za par minut vymenis vzduch v celom byte 🙂 Inak v zime - ked osupes mandarinky, pomarance, citrony, grepy - tak supky rozloz nad radiator a bude sa ti uvolnovat krasna citrsuova vona. Alebo daj skoricu, klinceky, badian, pernikove korenie - hocico co ti pekne vonia. Bude to aj pekna zimna/vianocna dekoracia, aj to bude pekne vonat.
A v lete zas certve kvety, alebo tiez citrusy - je to pekne svieze a zdrave, nie vydchovat kadejake umeliny.

buberova
autor
21. apr 2021

@nafka0483 tento nápad sa mi veľmi páči 🙂 a nemáš vyskúšanú napríklad vanilku? Či to by nebolo až tak cítiť? Páčilo by sa mi to dať do nejakého vrecúška aby to možno bolo aj trošku pekne vyzerajúce aj voňavé

ninusa221
21. apr 2021
nafka0483
22. apr 2021

@buberova Vanilku som neskusala, ale od svokry mam susenu levandulu v malych vrecuskach - to davam do skrine k sezonnemu obleceniu 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nafka0483
24. apr 2021

@elizabet173 Ze nechas odparovat rum aby nim vonal cely byt? 😅

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nafka0483
26. apr 2021

@elizabet173 V pohode, ja som pisala o tom cim prevonat byt, nie ake vsetky vone patria k vianociam 🙂

uhlerado
1. jan 2024

ja odporucam dat na plienku olej do prania ((napr. NEVE Essenze de Elda) a dam na radiator. tiez je fajn trik vonavka do auta VINOVE a das na radiator ci do kuta. neznasam puch v dome, vetram vela a mam rad pekne vone.

zuzanaam
1. jan 2024

@nafka0483 tým šupám z citrusov by som sa vyhla veľkým oblúkom. Sú skrz naskrz napustené chémiou, aby sa ovocie nekazilo. To nikto dýchať nepotrebuje. Používam esenciálne oleje, kvapkám ich po troche na také hlinené závesné odparovače.

nafka0483
1. jan 2024

@zuzanaam Supky predtym poumyvam 🤷‍♀️ chemia je uz asi vsade, ale pre mna lepsie citrusy ako kadejake umele vone.

zuzanaam
3. jan 2024

@nafka0483 poumývanie žiaľ nestačí, tie šupky sú tým kompletne impregnované. Umelé vône sú rovnaké svinstvo. Práve preto používam kvalitné esenciálne oleje.