Čo nepatri do umývacčy?

1. feb 2021

Ahojte prosim vas co nepatri do umyvacky? Vdaka

asia83
1. feb 2021

Nože a drevo. Nože teplo otupí, drevo poruší.

kacena4
1. feb 2021

ja davam varesky bez problemov do umyvacky aj noze (nabrusim ak bude teraba...) co vadi su drevene dosky kedze su lepene z viac ks a rozpadnu sa a tiez vadi pozlateny riad vybledne po parkat umyvania, salky s potlacou tiez zvyknu casom blednut ale vzdy to predci to ze ich nemusim umyvat 😀

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vulka
1. feb 2021

Varešky v pohode, veď každý rok si kúpim nové. Ale určite tam nemá ísť hliník. Ten absolútne zoxiduje a je to nenávratné poškodenie - matné, čierne, šedivé.
A ja osobne by som tam nezavárala ani zeleninu, či ovocie 🙂

jozefmatej
1. feb 2021

Nože drevo a hlavne nie hliníkový púčik na cesnak ako ja😂

ma77
1. feb 2021

@jozefmatej S tym pučikom na cesnak pravda raz som dala do umyvačky nechcelosa mi ručne umyvat a rovno som ho vyhodila novy už umyvam poctivo ručne😉

jozefmatej
1. feb 2021

@ma77 aj ja toto iste a traja kolegovia v práci a jeden sused 😂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. feb 2021

Veď to ze ja som tiez dala moj oblubeny pucik na cesnak a sup, moze ist do kosa 🥺

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hori
1. feb 2021

drobné plastove veci - lietaju po umyvacke, su lahke a prud vody ich strhne. Niet vacsieho jedu, ako ked neviem prist na to, co mi to tam vnutri tak strasne hrka... 😀

zuzana18072020
1. feb 2021

plastove misky?

77susana
1. feb 2021

Ahoj, určite niektoré plastové misky. Mne tak pri vysokej teplote sa tvar misky zdeformoval. Výrobca väčšinou uvádza či je daný produkt vhodný do myčky alebo nie. 🙂

kikidee
1. feb 2021

@viestta 😄😄😄 toto je mega...ze rochni sa tam 😂 to ma strasne pobavilo. Doteraz som bola v.tom ze riady chodia do umyvacky trpiet, kedze ich odtial vytahujem znacne znicene, doskriabane, ale odteraz ich tam budem davat s pocitom, ze sa idu rochnit do wellnessu😄👌♥️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikidee
2. feb 2021

@viestta vies co, mam take lacne taniere, misky a pohare z ikei, ktore pouzivame bezne a denne, a su priehladne. A kym sme nemali umyvacku, bol sem tam nejaky skrabanec od priboru. Z umyvacky ich vyberam totalne doskriabane, zachvilu cez ne neuvidim😄 na kvalitnejsich riadoch nevidim poskodenia ale ani nie su priehladne takze by som ani nezbadala. Tiez u mna prevazuje vyhoda umyvacky, len som proste nebola v tom, ze sa tam rochnia😄

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
2. feb 2021

Nedávam Teflon a drevené dosky a niekt noze...

saxana000
2. feb 2021

Raz som dala valcek na cesto.pukol 🙈
Varesky v pohode noze tiez ale uz len na kratke programy. pucik komunisticky som tiez skusila ale zacernal tak som ho nahradila nerezovym takisto stary struhak po babke zhrdzavel kupila som nerezovy a v pohode davam aj rosty zo sporaka a horaky v polke programu vyberiem poriadne vydrhnem dratenkou a sup naspat.salky mam prave porcelanove so zlatym krajom ale na kratkom programe sa im nic nestalo nikdy..

nikazuz
3. feb 2021

Ja viem ze drevene veci sa nemaju preto davat, ze ked ich rozmoci voda a potom dlho tam ten saponat koluje tak sa tym saponatom “napiju” a proste vojde do toho dreva (a este susenim sa to zafixuje). A potom var s takou vareskou 😳 takze ja drevene veci nedavam, ani noze. Inak vsetko ostatne ano