Čo na pleseň?

17. nov 2022

Prosim vás poraďte mi niečo účinné na plesen.Mame takéto mokré a plesnivé na chodbe v rohu.Na chodbe nemáme radiátor a je tam zima.Neviem či kúpiť elektrický radiátor či by to vyfukal alebo neaky prípravok nastriekat?Je to mokré zdole od pivnice,chceme pivnicu aj cely dom zatepliť,máme to v pláne,no momentálne nemáme na to financie.Mozno o par rokov pokiaľ nasporime na to

autor
17. nov 2022

Ešte pridám foto,aj v spálni nám začína splesniviet stena v rohu.Pri tom v spálni máme radiátor kúri sa a aj tak je tam pleseň.

dadka128
17. nov 2022

Savo proti plesni

viestta
17. nov 2022

Tu pomôže len kúriť, síce bude to drahé, ale bez stavebného zásahu, ktorý zamedzí vzlinaiu vlhkosti od pivnice a posunutá rosneho bodu (zateplenie) sú všetky protiplesnove prípravky zbytočne.
V spálni by mohol pomôcť elektrický odvlhcovat znížiť vlhkosť, ale vám jednoznačne ťahá vlhko zo základov do stien

hrabovo
17. nov 2022

Ja som kúpila postrek vo farbach bezz chlóru a na to išiel penetračny protiplesnovy náter, plus termo izolačná protiplesnova farba. Zatiaľ drží

autor
17. nov 2022

@dadka128 Savo som skúšala pár dní bola pekna biela,potom zas plesniva stena.
@viestta Vieš aj odporučiť neaky elektricky odvlhčovač, určite je ich kopa druhov a nevyznám sa v tom.
@hrabovo Kde kúpiť taky protiplesnovy náter a farbu?

evica8370
17. nov 2022

Odporúčam kúpiť takýto pripravok, aplikovat podľa návodu, potom nanovo natrieť a do farby pridať 2. prípravok 🙂 máme doma podobne a zatiaľ toto sa osvedčilo. A keď náhodou znova vybehne stačí na handričku nastiekat prípravok a zotrieť 😉

matullienka
17. nov 2022

Aj my máme ten problém jediné čo pomáha je vetrať a kúriť

evica8370
17. nov 2022

Tu je druhý pripravok. Majú ho v predajni farieb 🙂

matullienka
17. nov 2022

@evica8370 prosím ťa to len natriem tým stenu a premalujem?

matabb73
17. nov 2022

Kúriť a vetrať. Existuje aj stierka proti plesni, ale hlavne treba odstrániť príčinu. Strop v pivnici by ste si mohli zatepliť aj sami. Ak je to zemná vlhkosť od zle zaizolovaných stien pivnice proti vode, tam pomôže len správna izolácia.

evica8370
17. nov 2022

@matullienka ten prvý prípravok nastriekas na pleseň a na druhy den zotrieť handričkou. My sme aj oskrabali farbu a natreli znova novou farbou a v nej sme rozmiešali ten druhy pripravok.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica8370
17. nov 2022

@matullienka je to oveľa lepšie ako savo a hlavne tak nesmrdi.... Ale ako radia treba hlavne zatepliť dom.. toto je len docasne riešenie a samozrejme nábytok dať ďalej od steny. Kúriť a spravne vetrať🙂

viestta
17. nov 2022

Odvlhcovac musíš vyberať podľa veľkosti miestnosti.
Savo na plesne na stenách je kontraproduktívne. Síce v prvom momente plesne vybieli, ale chlorove soli ostanú na stene a na nich sa ešte viac vlhkosti zráža a zrazena vlhkosť podporuje rast plesní. A už vôbec nelikviduje podhubia plesní v malovke a omietke.
A protiplesnove omietky a malovky nepomôžu ak neodstránite príčinu. A príčinou je vlhkosť v múroch, vo vzduchu a nízka teplota stien.

matullienka
17. nov 2022

@evica8370 my bývame v tehlovej zateplenie bytovke a aj tak je to na prd

ildiko36
17. nov 2022

Savo proti plesní, a zateplenie domu, treba vetrať a nie sušiť pradlo v izbe.vetrat cele okno otvoriť vsetky naraz na par min nie nechat vetračku.kup si aj tie tabletky čo zabraňujú vlhkosti ceresit aero 360, pohlcuje vlhkosť a zápach

ildiko36
17. nov 2022

Na sušenie pradla cez zimu použivam sušicku, inak cez dobre pocasie suším pradlo vonku..ked varis zapni si digestor alebo otvor okono

evica8370
17. nov 2022

@matullienka ono dosť robia aj plastové okná ak máte, tie tak zaizoluju ze neprudi žiaden vzduch a aj to je príčina..... V tomto prípade asi hlavne správne vetrať keďže uz je dom zateplený a používať pohlcovače vlhkosti.

autor
17. nov 2022

@ildiko36 Vetram tak že celé okná otvorit dokorán na hodinu na dve potom zavieram.
@ildiko36 Keď varím mám otvorené v kuchyni okno, digestor nemám ani sušičku.
@mamula20 Ani my nemáme radi pleseň,manžel povie že treba zatepliť dom.No dobre vieme že teraz nemame na to.
@evica8370 Ďakujem za typ,vyskúšam.

viestta
17. nov 2022

@ildiko36 ten ceresit je asi tak účinný ako prd do Sumavy. Mali sme ich 5 v izbe a okolo okien a v rohoch rastli dubaky. Jedine co pomohlo bol elektrický odvlhcovac. Na začiatku ťahal 16 litrov vody za 24 hodín. To by som tých ceresitov musela mať 20 aby stiahli za mesiac aspoň toľko.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nwnw
17. nov 2022

Fu toto je brutal, ved to uz taha vodu aj murami. Kurit, odvlhcovat ale tu uz treba specializovanu firmu. Zateplenie asi tiez nie hocijake a zateplit asi aj strop pivnice.

sapetka
17. nov 2022

To vyzera na ciernu plesen? Trebalo by nove omietky ona je totiz zazrata v stene a bude sa stale vracat. My sme mali za skrinou ktora je pri vonkajsej stene(bohuzial ina moznost nie je)zelenu a bielu. Nastriekali sme pripravkom 2x po sebe. Utreli stenu a kupili specialny nater na stenu proti plesni. Teraz casto narazovo vetram, mame vlhkomer a odvhcovac.

macekovam
17. nov 2022

oskrabat.. napenetrovat proti plesni a omalovat farbou proti plesni a potom kurit

autor
17. nov 2022

@nwnw Nemáme zateplený dom
@sapetka Áno taká čierna plesen to je.

ildiko36
17. nov 2022

@viestta ja som ine neskúšala ale dik za info..si fakt mudra žena, más prehlad vo vsetkom ako ta sledujem, si super baba❤️
Máš moj obdiv,😘

matullienka
17. nov 2022

@ildiko36 mne ona príde ako nadpozemska bytosť fakt vie čo všetkom výborne poradiť

viestta
17. nov 2022

@ildiko36 použi to co tu dala kocka vyššie. Savo je fajn na povrchy, kde to môžeš potom opláchnuť, nie na nasiakave

autor
17. nov 2022

@ildiko36 Tabletky Ceresit som tiež skúšala no nepomohlo.Ked tak ešte vyskúšam prípravok čo dala pani vyššie alebo ten elektricky odvlhčovač