Čo môžem dať na stĺpy pri dome?

2. sep 2024

Ahojte, potrebujem radu co môžem dať na stĺpy pri dome ? Rozmýšľam bud kameň no prehováraju ma ze je to blbosť ,alebo mramolit mate s nim skúsenosti neopadava po čase? Alebo fasádu posledná možnosť mate nejaký typ chcem aby tie stĺpy vynikli pri dome.Priklafam foto jedného stĺpa druhý je vedľa taky istý

vikusjk
2. sep 2024

Zalezi, aku budes mat fasadu a co sa ti k nej hodi. Tehlickovy obklad, kamenny obklad (taky ten lamany kamen), alebo kludne aj fasadny nater inej farby, ak chces, aby vynikli. Marmolit, ak je spraveny dobre, tak neopadava, ale uz to podla mna nie je take "in" ako kedysi (pred 10-15 rokmi). Kazdopadne, pacit sa to musi hlavne vam, ako majitelom a obyvatelom domu ;)

viestta
2. sep 2024

Daj tam to iste co budete davat na sokel

autor
2. sep 2024

@viestta tiež som tak uvažovala len neviem sa rozhodnúť ci kameň alebo mramolit🤷‍♀️

viestta
2. sep 2024

Tak ked bude rozhodnuty sokel, budu rozhodnute aj stlpy. Menej je v takomto pripade viac, takze zbytocne tam nedavaj dalsi material

jaja20
2. sep 2024

Máme na chate marmolit,ale len kôli tomu, že mužovi sa nechcelo babrať s kamenným obkladom. Neopadáva ani po vyše 10 rokoch, ale už by som trvala na tých kameňoch,ak by sme stavali teraz. Je to oveľa krajšie.

jaskolka
2. sep 2024

My máme kamenný obklad, sivý lamavy kameň, alebo ako sa to presne volá. Taky istý je aj uprostred na dome (biela fasáda), a vyzerá to spolu veľmi dobre. Akurát je pravda, ze ten lamavy kameň je hrozne "babracka" dávať, a prášilo sa riadne, keď to muž rezal.Dokoncil to, lebo co už, ale už by som ho asi nenahovorila to znovu robiť 😆

autor
2. sep 2024

@jaskolka ved kvôli tomu aj mňa odhovaraju tak neviem co iné tam dat

h2
2. sep 2024

@jaskolka Lámaný 🙂

kathhii
4. sep 2024

Skús pozrieť betónové obklady, vzor drevo. My to máme na fasáde a vyzerá to ako ozajstné drevo a až keď sa toho dotknes zistíš, že to je fake.

tundra
4. sep 2024

Mozno len fasadnu omietku a z vonkasej strany stlpa nasad popinave rastliny.Casom stlpy zarastu celkom a pekne ozivia vstup.

luccija
4. sep 2024

Máme stĺp trocha širší a je tam fasádna farba
Sokel je tmavo sivý a fasáda bledo siva

kathhii
4. sep 2024

Firma Vaspo

kathhii
4. sep 2024

@kathhii my sme pod lesom, čiže z architektonického hľadiska je toto super riešenie.

tundra
4. sep 2024

Takto zarastol nas stlp

luccija
4. sep 2024

@tundra tiež tam mám popinavy kvet, ale len v kochliku
Ja by som kameň nedávala je to malý priestor, piplacka

tundra
4. sep 2024

@luccija kazdemu sa paci, nieco ine...😁

h2
4. sep 2024

@tundra Čo je to za rastlinu, prosím ťa?

tundra
4. sep 2024

@h2 spytam sa manzelky,🙈neviem...

h2
4. sep 2024