Čo dať proti pachu topánok do botníka?

lylyjana
2. aug 2023

Mame skrinu s topankami rovno pri vchode a niekedy citim ten topankovy puch ked idem okolo. Co by ste odporucili na tento pach dat do skrine/topanok?

viestta
2. aug 2023

Mame tam gelovy osviezovac vzduchu co sa dava do WC
Na prepotene topanky existuju spraye, pouzit hned po vyzuti
Vraj zabera aj latkove vrecusko so sodou bikarbonou

vanilkovazmrzka
2. aug 2023

Topanky vyvetrat a streknut do nich sprej, a az potom davat do uzavretej skrinky.

Napr https://www.mojadm.sk/balea-dezodorant-v-spreji...

rebrambora
2. aug 2023

Kvalitne ponozky a topanky.
Topanky pravidelne periem a nikdy ich nieje citit a to je nas niekedy 6.
Plus po sporte a praci sprej.

onedaynick
2. aug 2023

@rebrambora kozene topanky peries? Cizmy?

kornelies
2. aug 2023

@lylyjana Do kazdeho paru vlozit vlozky, ktore sa daju oprat. Kazfy tyzden preperies a smrdiet veru nebudu. Ani topanky, ani nohy. 🤣

eeffka
2. aug 2023

@onedaynick ti smrdia kozenne topanky a cizmy? Lebo nam nie. Treba kvalitne ponozky a ak sa niekomu nadmerne potia nohy tak hygiena +antiperpirant na nohy a vyberatelne vlozky so sa daju preprat.

lylyjana
autor
3. aug 2023

vdaka za tipy. Pouzivame aj spreje do topanok a mame kvalitne topanky, no kedze v botniku je kvantum topanok, neda sa to uplne odstranit. Nie je to vyrazny puch, no sem tam mi to vadi. Extra vlozky do topanok neprichadzaju do uvahy, okrem toho, ze zmensia velkost tak len ja mam okolo 40 parov topanok, takze to nemozem kupovat do kazdej jednej.

Skor som hladala nieco ako polhcovac pachu do celej skrine.

onedaynick
3. aug 2023

@eeffka ani nam nie.. ale brambora pisala, ze perie topanky.

mateson
3. aug 2023

@lylyjana tak ja neviem 🤷ale ešte som nezažila aby z botníka nebol cítiť žiadny , aj keď minimálny zápach. Topánky jednoducho nevonia. Už preto , že nechodia po voňavých chodníkoch. A ani nepoznám nikoho , kto každý týždeň perie vložky z topánok a má ich v každých vložené. To si každé topánky kupuje väčšie? Tak , ale na koňovi je všetko možné

akinom0077
18. aug 2023

@lylyjana Kazdy den umyvam topanky, kazdy tyzden umyvam botnik zvnutra… ziaden pach nie je