Čistenie sodastream

26. sep 2022

ako čistíte flaše od sodastreamu?

pinkgirl
26. sep 2022

Nasypem soľ, pridám trochu vody, zatvorím fľašu a poriadne pretrepem. Po vypláchnutí nie sú vo fľaši žiadne usadeniny.
Alebo kefou na fľaše zo silkónu - mám ju z pepca.

stellarstar
26. sep 2022

S kovovými perlami z DM a dávam do nej tekutú kys citrónovú

ninusa221
26. sep 2022

Jarou umyjem hodim taku tabletu na čistenie z nemocnici😀

nika_val
26. sep 2022

Ja mam zase taky problem že keď zarobim vodu do fliaš vydrži max 1,5dňa ale aj tak sa mi vo vrchnakoch a okolo uzarevu fliaš robieva pleseň..
A to flaše vždy umyvam jarovou vodou a vyplachnujem ňou.. neviem prečo sa to robí?
Neviete? Vymeniť radšej cele flaše alebo ich nejak hlbkovo vyčistiť ?

stellarstar
26. sep 2022

@nika_val asi kv jaru, ja odkedy používam tekutu kyselinu citrónovú nesmrdi a nerobia sa fleky
Inak na fľaši je dátum dokedy sa smú používať potom ich treba nahradiť novými

nika_val
26. sep 2022

@stellarstar tie flaše su nove maju len pol roka, a datum je tam až rok 2025 to som kontrolovala hneď
Skusim ich umyvať podla rád tuna aj kyselu cit skusim aj tu soľ .. uvidim
Alebo možno som nespomenula doležitu vec robivam do tych fliaš sladke vody..
To môže byť asi aj tym 🙁

stellarstar
26. sep 2022

@nika_val tak môže to byť aj z toho. Mi tam sirup nepridavame. Mne len dosť smrdela keď som používala jar

ropucha6
26. sep 2022

Obycajne ako ine flase…ale zas nepouzivame ziadne sirupy.

veselo_neveselo
26. sep 2022

@nika_val Tak to je jasne, ze to je kvoli tomu sladkemu ! Sladku zarobenu vodu pit iba cerstvu, uz po pol dni by som to nepila. Bakterie, co su na flasi, vrchnaku, sa samozrejme rychlejsie mnozia, ked maju dost "potravy" - cukru, takze sladka voda to mnozenie len urychluje.
Ked ju musis mat dlhsie, tak by som uchovavala v chladnicke. Po kazdom pouziti by som vyplachla citronovou vodou, alebo octom, nech sa to poriadne precisti.
Ale uplne najlepsie je prejst na cistu vodu 🙂

nika_val
26. sep 2022

@veselo_neveselo mavam to v chladničke vždy.. nepisem cele kontexty🤦‍♀️
Ale vzdy napr ze vecer ju spravim cez noc tam je a este doobeda na druhy den sa vypije
Potom oplachnem, uzavrey umyjem jarou a novu.. ale skusim tu kyselinu citronovu..mozno bude lepsie 🙂 dakujem za rady