Čím umývať okná?

28. okt 2021

Prosim poradte ja som uz zufala. Cim (okrem karcheru) umyvate okna aby ste ich nemuseli drhnut a lestit?? Ja umyvam vzdy nanecisto vodou s jarou aby som okna zbavila spiny a potom lestim Clinom ale je to pre mna velmi zatazujuce. Skusala som aj obycajnou stierkou ale to mi tiez nechavalo smuhy a flaky. Som uz zufala, naposledy som okna lestila na 3i byte dokopy takmer 3 hodiny + zasklenie balkona. Poradte.

autor
28. okt 2021

Este dodam umyvam svedskou utierkou a aj tak je to katastrofa... same smuhy a prach, flaky... som uz zufala

andrejkap123
28. okt 2021

Frosch octovy cistic miesto tej mydlovej vody a mas pekne okna bez smuh. A utriem obycajnou kuchynskou papierovou servitkou

cloviecka
28. okt 2021

Ja mám šmuhy po Cline. Tiež hľadám alternatívu.

dadis
28. okt 2021

Ja umyvam najprv vodou so saponatom na riad, aj ramy, vodu zo skla stiahnem stierkou. Ked su skla suche (uz vtedy to vyzera +-ok) nastriekam clin, rozotriem papierovou utierkou a stierkou vytriem do sucha. Vyzeraju potom ok. Podla mna je dolezite tu spinu odtial dostat predtym, ako ich ides cistit clinom (tou jarovou vodou a stierkou) Ten clin je uz iba na vylestenie..

h2
28. okt 2021

Na leštenie použi papierové utierky. A dám Ti ešte jeden tip, ktorý s obľubou používam: neumývaj naraz všetky okná v celom byte. Keď umyješ každý deň len jedno okno (prípadne okná v jednej miestnosti), ani Ti to tak nepríde. Ak sa pustíš do všetkých naraz + ešte vyprať všetky záclony, závesy... Tak máš fušku na pol dňa.

fleur1111
28. okt 2021

Ja pridávam do vody so saponátom trochu lestidla do umývačky a sťahujem stierkou. Clin nepoužívam.

mjk40
28. okt 2021

Dobrých a kvalitných prípravkov na okná je viac. Dôležité je čím budete utierať okná. Mne sa zdá, že najlepšie sú noviny. Len pozor ak máte biele plastové okná pri okrajoch aby neostali od novýn šmuhy na zasklievacej lište.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tom_i
28. okt 2021

Keby ste umývali okná každý deň jak moja suseda cmuhy nemáte 😁. Inak ja dám žalúzie horizontálne a je po cmuhach.

lejllamt
28. okt 2021

Ja som to tak tiež robila....najskôr jarová voda a potom Clin....ale už mám ten ,,umývač'' vysávač na okná z Lidla....stál ma asi 23 € ale je skvelý.... iba utriem zvyšky vody od okrajov a hotovo....ale dodávam, že ja nie som typ, čo sa zblázni lebo má na okne šmuhu.... Sú čisté? Sú.... hotovo

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laurika999
28. okt 2021

@dadis Ja to tiež takto isto umývam.

ivka21
28. okt 2021

@h2 presne ja tiež umývam po jednom pri deťoch by som viac nestihla

maximilie
28. okt 2021

Tak ja som sa naučila umývať okná po 30tke .... večne smuhy nech som sa snažila ako som chcela a objavila som zázrak!!!!! OCOT!!!
Umyjem teplou vodou so saponatom, stiahnem s karcherom. Nastriekam ocot, stiahnem karcherom.
Hotovo. Maximalne dolestim okolo rámov. Nič necucham, nelestim, okná sú top nádherné lesklé. Zazrak🙏 obyčajný ocot. A to by som vedela rozpravat koľko mam zážitkov s umývaním okien....
Doma mám fakt veľa veľa okien, cele prízemie z 2 strán presklenene. Vďaka octu som ušetrila kopu prachov za firmy, ktoré to robia

tykat
28. okt 2021

Ja uz umyvam len vlaznou (na dotyk teplou) vodou a do toho trochu samponu, hocijakeho. S mikrotenovou utierkou. Nic nelestim a ziadna smuha.

karamelinka
28. okt 2021

Neuveríš ale len handrickami z greenway tyrkysovou s najväčšej špiny pomocou teplej vody a potom na vyleštenie len utrem mokrou oranžovou handrou Aleš to vyschne je to čisté..žiadne leštenie

katkamatka7
28. okt 2021

Teplá voda s jarou v ostrekovači a stiahnuť stierkou, po každom stere utrieť stierku do suchej handričky. Neleštím, to stačí, šmuhy sa nerobia.
Ak sú okná špeciálne zanesené špinou, umývam viac krát a pridám ocot do ostrekovača.

marrydreamkas
28. okt 2021

hrubu spinu umyjem voda ocot pripravok na okna alebo jar a potom cistou vodou a utierkou tupperware, ziadne lestenie, je naozaj super,hodna 8 €.alebo potom su take cistice v spreji na okno, aj tymi medzi umytiami prejdem co deti narobia capky 🙂

olivia1425
28. okt 2021

Voda+ocot

yvett78
3. feb 2023

Ziadne pripravky nepouzivam, iba teplu vodu a dve specialne utierky.Jedna je na hrube necistoty a druha lesti a okna su velmi rychlo umyte.naozaj doporucujem