Čím umývať kuchynskú linku?

11. máj 2023

Zdravím prosím vás čím umyvate kuchynskú linku. Už nejaký ten rok používam iba sanytol do kuchyne a nikdy som nemala problém ale posledne mesiace linka začína vyzerať ako by jej niečo vytiahlo farbu. Bledé mapy sa mi na nej začali robiť (je tmava) pripisujem to sanytolu🤷‍♀️s čím ste spokojne a linku to neciči?

janka_266
11. máj 2023

Magická hubka a voda, pripadne trochu sódy bikarbóny s jarou 😃

vani190493
11. máj 2023

Lavor, voda, jar, občas ocot. Pravidelne v sobotu. 😉

babulkomale
11. máj 2023

Svedskou utierkou ktoru si preplachujem priamo pod tecucou teplou vodou.

simca06022011
11. máj 2023

zavodna kuchyna nie ste, nechaj dezinfekciu pre nich :DDD svedska alebo mikro handra, tepla voda s univerzalnym cisticom, teraz napr. frosh mam, ale aj obycajna jar je ok. Blede mapy zvyknu byt od vodneho kamena alebo vody. Zalezi od materialu linky velmi. napr sestra ma sedu, mierne lesklu, umyva to jedine jej chlap a potom sa to dolesti okenou :DD
Ja inak pracovne plochy umyjem sem tam dezinfeckoiu zriedenou alebo alkoholovym cisticom nejakym, narazovo, aj s ruckami linky. Nie xkrat denne.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluemoon24
11. máj 2023

Voda/ocet 3:1 - pouzivam na vse. Drez jeste pred umyvanim posypu sodou a houbickou “vydrhnu”.

kristie571
12. máj 2023

Voda, ocot, ak chcem aby vonalo tak pridam esencialny olej, ak je nieco mastnejsie tak mam rozrobeny aj rosprasovac voda ocot jar, pripadne len tepla voda s handrickou

pink_lady
12. máj 2023

Pracovne plochy každý den dettolom v spreji, dvířka (leskle dole sede hore kremove) 1x tyzdenne vlhkou handrickou+ dolestim clinom.