Čím oživím drevený nábytok?

zabina27
5. máj 2021

Baby potrebovala by som radu, ako, resp. čím oživiť drevo, veľmi sa mi páči taký luxusnejší štýl, keďže by išlo len o jeden kus v miestnosti, niečo ako benátsky štuk, ale to je omietka - môže to ísť aj na drevo? Alebo čo iné? Patina sa mi tam nehodí, môžem sa poradiť aj vo farby-laky predajni, ale tam skôr čakám neochotu...

silvusias
5. máj 2021

Pridaj fotku, nech vidíme o čo vlastne ide 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vulka
5. máj 2021

@zabina27 Ty chceš docieliť na drevenom nábytku efekt benátskeho štuku? Brrr. To bude hrozne vyzerať.

zabina27
autor
5. máj 2021

baby ono ide o calunenu obycajnu dvojpostel, proste ten spodny ram a celo je dreveneho vzhladu, na tom calunena postel, ten spodok je relativne v dobrom stave, pevny, len sa nam farbou vobec nehodi do novej spalne. cize by som to zbrusila a bud len premalujem akrylovou farbou (ale to bude take fadne), alebo olepim tapetou (co neviem, ci by sa mi uplne presne a rovno podarilo). nie je to nejaky starozitny, vyrezavany kus 😀 nemam ju odfotenu, ale viem si predstavit na tej ploche nejaky taky trblietavo/odleskovy efekt. ja som taka straka, trblietave mozem 😀 mne sa benatsky stuk paci, ale chlap by to na velkej ploche nezniesol, toto by prezil, ale neviem, do coho sa pustit

zabina27
autor
5. máj 2021

nieco podobne tomuto, teda typ postele

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabina27
autor
5. máj 2021

@viestta no presne nejake taketo tipy som chcela, lebo vo farbach sa az tak nevyznam, tak nech viem, co hladat 🙂

zabina27
autor
5. máj 2021

@viestta mne by sa pacila aj samolepiace folie, aj kombinaciu si viem predstavit, len na takej ploche fakt neviem, ci by som to dala presne a rovno

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz