Čím čistíte chladničku a mrazničku?

14. nov 2020

Dievčatá s čím čistíte chladničku a mraznicku? Vďaka 🙂

pribinak
14. nov 2020

Octovou vodou

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. nov 2020
katenka2
14. nov 2020

@bambulienka25 ahoj! Ako ten olej pomáha? Menej sa tvorí námraza, alebo niečo iné? Vďaka

autor
14. nov 2020

Ešte sa chcem opýtať, koľko mám dať octu? Neviem -.-

pribinak
14. nov 2020

Ja celu fľašu rozriesim vodou a tým umyjem

autor
14. nov 2020

@pribinak aha Dakujem 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katenka2
14. nov 2020

@bambulienka25 pekne ďakujem, pre mňa cenna rada 😏. To asi natenučko jedlým olejom, hej?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
14. nov 2020

@bambulienka25 fuha, dobra finta. diky, pomoze.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
14. nov 2020

@bambulienka25 no super. kazdy rok amm problem rozmrazit chladnicku s mraznickou, nabuduce kupim nejaku lepsiu, ktora by sa nemala trolko namrazovat. vzdy mrzne, ked som v robote. ked to chcem rozmrazit, hlavne sa snazim vecer, ked uz mrzne, aby som vsetko dala von na balkon. no musim to rychlo rozmrazit, co mi samozrejme nejde dobre, vsemozne ohrievam,a by to co najskor pustilo. babrem sa s tym niekolko hodin. hroza. najviac ma stve, ze to nemozem hocikedy, ked si zmyslim. to ma limituje.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
14. nov 2020

@majamat Asi robíš niekde chybu, ak ti rozmrazovanie trvá niekoľko hodín. Mne 1/2 až 3/4 hodiny. Chladnička sa mi nenamrazuje a v mrazničke mám 4 zásuvky. Vyberiem ich na na dve dám hrnce s vriacou vodou. Dávam ich na drevené lopáre. Trvá 15 min, kým sa ľad uvoľní. Potom ho rukou pozhadzujem a nejakou čistou handrou pozbieram vodu. Nakoniec vytriem do sucha.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
14. nov 2020

@bambulienka25 no mam chladiace tasky, ale nemam pocit, ze by to urobilo zazraky, tie naplne mam len 2. casto ani nemam miesto v mraziaku na to. no cez leto to pouzivame.
@oli18 no tak mne to trva niekolko hodin nezs a mi rozmrazi a to tam dam horucu odu, opakovane vymienam. najhorsia je mriezka na tych chladiacich potrubiach hore. ta sa rpzmrazuje tazko. a co je navyhoda, v tom byte, kde byvame mame plavajucu podlahu pod chladnickou, resp. v kuchyni. to je dost nevyhoda. moze sa odut, keby je tam dlho mokro. preto sa snazim co najrychlejsie to rozmrazit a umyt, ale je to teda riadna fuska.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
14. nov 2020

@bambulienka25 kurnika ja som takz striekacku mala a vyhodila som ju, no moja chladnicka ma uz 11r, tak uvidime, uz snad dlho nevydrzi, potom kupim lepsiu 😀

majamat
14. nov 2020

@oli18 kde sa da robit chyba pri rozmrazovani chladnicky a mraznicky?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maud13
14. nov 2020

inač okrem octovej vody je super ju potom pretrieť ešte vodou so sódou bikarbónou, skvelo to vytiahne pachy 🙂

oli18
15. nov 2020

@majamat tak potom preco ti to trva niekolko hodin😁?

oli18
15. nov 2020

@bambulienka25 aka je tvoja? Moja ma 4 sufliky a 3 kovove mriezky. Tie mriezky sa namrazuju. Uz zlozitejsia mraznicka byt nemoze . Su aj bez tych mriezok, tam rozmrazovanie musi byt este kratsie, ci?

majamat
15. nov 2020

@oli18 aj moja ma mriezky a ma 3 sufliky, ale rozmrazuje sa dlho. ja netusim preco. ako to mam vediet. ja zas nechapem,a ko moze mat niekto mraznicku rozmrazenu zachvilu. ved ten obal chladnicky je vychladeny a drzi chlad, aj ked ju otvorim, vyrovnavanie teploty s okolim trva a teda trva aj rozmrazovanie. ked tam dam hrnce s horucou vodou, pmaha to,a le su casti, ktore nei e nie rozmrazit a hlavne ta mriezka hore. tie emdzi suflikmi tam saviem dostat z oboch stran, ale k tej hornej len zospodu, preto sa to tam tak drzi.

oli18
15. nov 2020

@majamat ved som to napisala vyssie. Este 50x rozmrazis a potom to das za pol hodinu 😂

katulienkax
15. nov 2020

@majamat a vypnes ju predtým alebo vytiahneš so zásuvky?

verca888
15. nov 2020

ja chladnicku ani mraznicku nerozmrazujem, no frost si s tym poradi za mna 🙂 inak cistim len octovou vodou

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
15. nov 2020

@katulienkax vytiahnem zo zasuvky, musim ju odtiahnut od steny, nech ju lepsie poumyvam.
@oli18 ani za 100x to neurobim za polhodinu, mozno mas tyky typ chladnicky, ja nie. nechapem ako by som mohla ovplyvnit rpzmrazovanie mraznicky. co sa mam do nej polozit a ohrievat vlastnym telom?