Čierna matná kuchyňa - čistenie

12. aug 2022

Ženy prosím čím čistíte čiernu, matnú, lakovanú kuchyňu, aby vám neostavali čmuhy a ťahy handrou?
Mám X čistiacich prostriedkov, ale po všetkom ostávajú čmuhy a fľaky 🙈🙈

Ďakujem za každú radu

oblecenie99
12. aug 2022

Sestra má matnú (skôr šedú) - nadáva. Ja mám červenú, naopak vysoký lesk - nadávam.
Zatiaľ čo sa mi najviac pozdávalo bolo, keď som to ešte prečistila tým Karcherom na sklo, bolo to wau, až kým som sa na to nepozrela lepšie z iného uhla a v inom svetle a nezistila, že tam zostali po tom také mikroškrabančeky akoby - čiže tento postup neodporúčam.
Pomáha na to už iba ignorácia :D
Ale dovolím sa tu teda pripnúť, tiež ma to zaujíma, či existujú nejaké také prostriedky, ktoré som ešte nevyskúšala..

paskolinka
12. aug 2022

a utieras to aj dosucha? ja nastastie toto neriesim, lebo mam kuchynu svetlu matnu (laminat) , prebehnem obycajnym kuchynskym cisticom, utriem papierovou utierkou dosucha a za 5 minut ako nova

autor
12. aug 2022

Utieram do sucha. Drahe handry, mikrovlakno, papierové utierky, také pronto, taky Alex, sanytol, kuchynské čističe a neviem čo všetko 🙈🙈 čisté zúfalstvo . A to dal partner k tomu na mieru vyrobiť aj obývačku, asi sa odstahujem 🙈

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanka2510
12. aug 2022

Flaky z tmaveho nabytku pekne vycisti technicky benzin 😊

ana82
12. aug 2022

mám presne ten istý problém ešteže som nedala takú celú a veľká časť je drevo, ale to čo je antracitové 🙈 kúpila som si z greenway utierky jednu univerzál tú namočím a utriem a druhú na sklo s tou utriem dosucha a super, len nesmú prísť do kontaktu so žiadnými saponátmi, periem v ich jadrovom mydle klasický jeleň alebo oni majú také plátky na pranie, umývam tak aj okná a som spokojná

alenamihal
12. aug 2022

@martina1985ba nie zostaneme 100rokov za opicami ako cele Slovensko vo vsetkom (haha) zdravotnictvo,skolstvo atd

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenamihal
12. aug 2022

Kde sme si objednali material ,tak nam dali spreje a super...ale viac pouzivam prostriedkyco umyvam okna... takze rychlovka...

alenamihal
12. aug 2022

@martina1985ba nemusim behat s handrou...ty asi necistis kuchynu podla vsetkeho 🙂 mam aspon pohyb...

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenamihal
12. aug 2022

@martina1985ba chod do kym ta medvede nezozeru 🙂))) aj tam ti zakazu chodit za chvilu 🙂)) a budes zatvorena v kuchyni pri hrncoch 🙂) a s handrou v ruke haha

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulkomale
12. aug 2022

Preco si baby robite taketo zbytocne namahave pasce na seba, chrbticu a volny cas? Neda sa vyuzit prijemnejsie? Staci prebehnut internet a mas milion skusenosti real zien ze ciernu nikdy v zivote - nestaci? Treba sa popalit na vlastnej kozi a kuchyni? 😃

lady_hurts
12. aug 2022

Aviváž si skúšala?

sona110
12. aug 2022

Ocot +voda,nič iné,ja mám matnú tmavo zelenú takú smaragdovu a fakt som už tiež všetko možné vyskušala a len toto vyčistí krásne.

daniela2202
12. aug 2022

@martina1985ba presne 👍

elizabet173
12. aug 2022

@martina1985ba
@babulkomale
@daniela2202 tiež sa tu iba bavím, keď čítam podobné témy. Najskôr si ju kúpim a potom začnem zháňať info, čo s ňou, keď nechce po dvoch rokoch vyzerať ako na foto v ponuke firmy. Tiež ma čaká výmena kuchyne, no chcem aby slúžila ona mne a nie ja jej. Preferujem pohyb v prírode, nie s handrou po byte

babulkomale
12. aug 2022

@elizabet173 tiez nechapem...citala som v nejakej skupine na FB otazky, ako cistit biely alebo cierny granitovy drez, milion rad ako Savo, ocot, prasok na pranie atd. Potom ze ako cistit sklokeramicku dosku, zas milion rad od zemiakovej supy po zaklinadla z Knihy kuziel. Ved ked zratam ten cas co sa cisti kuchyna, vyvara drez s praskom na pranie ci do peciva, drhne varna doska, to sa neda pri normalnom zivote stihnut. To musi byt zivot "muklujem len doma a cucham vypary" 🤦 a minule to tu jedna zabila s "haklivym bledym kobercom, ktory im postupal muzov kolega" Skoro ma vystrelo od smiechu 🤣
Tiez upratujem, aby tu zas niekoho nedvihalo ze len on vynasiel handru, ale vyberam si predmety lahko cistitelne. Aj teraz si navrhujem novu kuchynu a zasa bude biela matna, mam vyskusane ze pohoda. A rozhodne nie cierna prac.doska.
Vacsej kraviny na svete niet.

babulkomale
12. aug 2022

@alenamihal 🤣🤣🤣 pokial nemas haciendu a sluzky, tak pokrokove je zvoliť materialy, ktore nepotrebuju cuckat a muckat, ale beznou udrzbou sa udrzia ciste a pekne. To je pokrok. Pokrok nie je venovat mladost a energiu nezivym predmetom krabicoviteho tvaru, ktore su zajtra nemoderne, aby vyzerali ako v odzubavacom katalogu upravene v kresliacom programe.
Realita je odlisna od katalogov. Tie byty nemaju byt take prazdne a vylestene, to su totiz fotky nezariadenych priestorov kde nikto nezije, vies?

simonkolucinka
12. aug 2022

@alenamihal úbohý komentár

chicca555
12. aug 2022

Mam antracitovu matnu kuchynu s protiodtlackovou upravou v kombinacii s bielou lesklou, cistim bud hubkou s jarou a hned do sucha "svedskou" utierkou alebo mam osvedcene na matne plochy aj hubky z DM drogerie https://www.mojadm.sk/profissimo-hubka-na-necis...
A inak na matne aj leskle povrchy je dobry pripravok Hraniclean, ten mi zas odporucal stolar.

a_andrejka4
12. aug 2022

Fialova vileda handrička + tepla voda+jar, vsetok nabytok mam v dome mantny, kuchynu matnu sivu a šmuhy nemam

fatima99
12. aug 2022

dam si kokosove mydlo nastruhane do teplej vody a modru hanricku, co je bezne na okna a tym to ide super 🙂

zuzuliennka1
12. aug 2022

@alenamihal nemusime byt za opicami. ale treba sa aj trochu zamysliet.
je xy dohladatelnych info, ako “lahko” sa cistia tmave kuchyne, a ze leskla sa cisti lahsie ako matna, mikrofaz. utierka a hotovo. a teda tmave kuchyne su kapitola sama o sebe.
ale ked si niekto vymysli tmavu kuchynu, tak hold s vedomim, ze ked ju chce mat cistu, tak tam “stravi mladost”
ja mam bielu matnu ikea, nevidno na nej NIC, raz tyzdenne pretriem mikrofaz. utierkou spolu so sprejom na mastnotu z dmky
pocas tyzdna na bezne utretie staci len mikrofazova s vodou
bez starosti

autor
12. aug 2022

Tak ženy zúfalé veci žiadajú zúfalé činy.
Na odmastnenie som použila sanytol, a potom obyčajný Clin a papierové utierky.
Kuchyňa vyzerá ako nová, mám chuť plakať že som to nevyskúšala skôr 🙈🤣 normálne ma skoro porazilo 🙈
Indukčnú varnú dosku mám tiež, stačí jarová voda a potom utrieť okenou 🤷‍♀️😁
Tak som na to konečne "kápla", dúfam že to pomôže aj niekomu ďalšiemu. A ďakujem za každý jeden nápad 🙌

Snáď na fotke bude dobre vidieť rozdiel

evaachesa
12. aug 2022

Och tak takáto kuchyňa, to je hádam za trest. 😳 Ja mám túto utierku od Vileda a na vlhko poutieram komplet kuchyňu bez leštenia alebo vytierania do sucha. Neostávajú po nej žiadne čmuhy. Ja mám ale krémovú a lesklú kuchyňu. Vo vašom prípade by som bola schopná vymeniť dvierka. 😏

autor
12. aug 2022

@evaachesa mám, 2 🙈🤷‍♀️
Neuveríte, ale všeho-všudy mi to aj so sanytolom aj s Clinom zabralo 20 minút (a to naozaj nieje malá tá kuchyňa). Takže zrazu som spokojná ako blcha 🤣🤭 keby som vedela skôr (vyskúšala skôr) tak sa nepýtam 🙈 ale tak snáď aspoň pomôže niekomu inému táto téma 🤭
No a musím povedať, takto keď je čistá tak je to neuveriteľný pocit luxusu sa na ňu pozerat 😍🥰

zuzuliennka1
12. aug 2022

a ten sprej, co spominam - je tento.
oplati sa skusit, stoji necele 2€, vycistim s nim kachlicky za sporakom, to je kvazi tiez matny material

veronika3110
12. aug 2022

ja na moju len s jarovou vodou a obyčajnou handrou a nič nevidno.. aj keď tvoja je riadne matná… to neviem či pomôže