Chrobáky v kuchyni

4. feb 2023

Ahojte, po kuchyni sa mi nedávno rozliezli nejaké chrobáčiky, vypratala som viackrat celu potravinovu skrinku, otvorene veci vyhodila a stale sa nejaky objavil ako si lezie po skrinke, po stene, po pracovnej doske.. potom som prisla na to odkial tie potvory idu.. boli v cajoch, normalne poprekusovali vsetky vrecuska, bolo v nich plno bielych aj ciernych ako keby lariev.. no hnus.. vsetky caje aj kavy som vyhodila, skrinka ostala prazdna, vycistila som ju.. no dnes som zasa zabila asi styroch dalsich co liezli po pracovnej doske, ja uz neviem odkial sa beru, neviete co su to za chrobaky a ako sa ich zbavit? Dakujem za vsetky rady.

msnesquik
4. feb 2023

To su potravinove moly...este ich niekde asi mas, biekedy si ich clovek doensie uz z obchodu, ja vsetko doma presypam do uzatvaratelnych nadob, inak lozili vsade

hipuska
4. feb 2023

Mne pomohlo jedine komplet všetko vyhodiť. Postrhat fólie z poličiek (normálne mali hniezda pod tvoju fóliu v rožku). Celú špajzu vymaľovať. Prázdne dózy som nechala mesiac vyhodené na chodbe, či sa ešte nedoliahnu dakde. A až potom bol pokoj. Mala som inak takéto malé čierne chrobáky a asi to boli tie múčne

akinomel
5. feb 2023

Je to červotoč chlebový. Najčastejšie si ho človek donesie v múke. Mne pomohlo všetko napadnuté likvidovať, vyutierať poličky, skrinky, pod aj nad vystriekať sprejom proti lezúcemu hmyzu. Občas preventívne použijem sprej aj za a pod kuchynskú linku aj v priestore vetracej šachty a stupačiek. Nič neskladujem v obaloch, všetko máme v dózach a skle dobre uzatvárateľnom. Múku preosievam hneď ako ju sypem do dózy. Kontrolujem už v obchode, či nieje zalezený pod záhybov obalu. Pravidelne kontrolujem, lebo som raz musela vyhodiť veľké množstvo potravín.

cacianka
5. feb 2023

@msnesquik toto rozhodne nie je mola, mola lieta, má svetlo šedé predĺžené telo.

kominar
16. aug 2024

To je kráľovná mravcov