Chladný byt

12. máj 2024

Ahojte, možno niekto má takú situáciu ako ja a má pre mňa nejaké riešenie alebo nápady. Máme veľmi chladný byt, absolutne sem nesvieti slnko, max do jednej izby aj to možno tak hodinku a nie poriadne. Kúrenie je už vypnuté, lebo už ide pomaly leto a ja tu mrznem 😀 chodím v dlhom rukáve aj v dlhých gaťoch a vonku pomaly 30 stupňov. V zime bolo fajn, lebo sa kúrilo. Zatepľujú nám bytovku ale pochybujem, že to pomôže, keď sem nezasvieti ani slnko. A ešte podotknem sme na 1. Poschodí a rohový byt 😏 3 izbak + balkón, nabudúce už radšej asi vyššie kupime 🤣 No a teraz k tým radám.. napadlo mi kúpiť aj ohrievač aspoň do spálne, lenže podľa mňa to je požierač elektriny ak by išiel pár hod vkuse.. potom podlahové kúrenie mi napadlo, ale to v bytovke ani netuším či sa niečo take dá a je to dosť drahé tipujem. Neviem no, viete mi niekto poradiť aby som nemrzla 😀 okrem toho že na seba ešte mikinu hodiť. Ďakujem veľmi pekne za nejaké rady 😉

syslik81
12. máj 2024

zvyknut si alebo predat byt .. ja mam tiez chladny barak ale obcas sem svieti slnko takze sa da... nosim celorocne zupan a ponozky :D

pribinak
12. máj 2024

Tak kupila si si byt prvom poschodí…..aˇˇ veľa slnka čakať nemôžeš. Musíš ísť vyššie

lily246
12. máj 2024

Akú teplotu máte vnútri? Nie je možnosť zväčšiť okná na francúzske? Inak nepomôže nič, len kúriť. Výber typu kúrenia je už na vás.

gabika0825
12. máj 2024

Veď keď je takto teplo otvor všetky okna, nech sa ti dostane teplý vzduch dnu. A v lete to musí byt výhoda, pretože ja napr. Vo svojom byte idem umrieť od tepla, keďže je natočený cely na východnú stranu, čiže doobeda tu mám peklo a pečie mi rovno do okien. Musela som kvôli tomu teraz klímu riešiť

kvietok2012
12. máj 2024

Kúp klímu a vieš s ňou vykúriť aspoň 1 izbu, nemusi ti kurit cely deň, stačí len navečer ked zapnes alebo podla potreby.

viestta
12. máj 2024

@lily246 v bytovke zvacsovat okna?

rozculena
12. máj 2024

@lily246 čo porieši tými oknami?

autor
12. máj 2024

@gabika0825 tu je ten problém, že je to tu celé chladné. Otvorim okno a teplý vzdcuh nejde. Celý náš činžiaku na našej strane je totálne mimo slnka. Vyndem z vchodu a bud tu fuka vietor alebo je zimšie ako inde v meste, blízko je pole možno aj zato .. idem o par metrov ďalej a tam idem zhoret 😀

kitycat
12. máj 2024

Ja by som to prdala a riesila ine byvanie. Studeny byt na 1 poschodi otoceny na severovychod ( ci ako je mozne ze tak malo slnka?) tam by som nikdy nesla, to radsej zhorim v juhozapadnom slnku

jaskolka
12. máj 2024

Tak máš tieto možnosti.
1.byt predať a kúpiť iný, viac slnečný
2.iny zdroj kúrenia
3.zvyknut si a len sa teplo obliekať

mirkam3
12. máj 2024

Najlepsie je predať a ísť inam. A do budúcna zvažovať lepšie lokalitu/polohu byvania. Chapem, že byt ste mohli trebars aj zdedit, ale aj tak, sťahovať sa do priestoru, ktory mi absolútne nevyhovuje, nebol dobrý nápad (a ak ste ho dokonca kupovali, tak to bola fakt chyba).

gribka1
12. máj 2024

No keď si si taký kúpila, tak čo už teraz. Tešiť sa, že v lete bude chládok.

jaskolka
12. máj 2024

@kitycat rodičovsky byt tak mal 2 izby, spálňa rodičov a jedna detská, vlastne tam nikdy slnko nesvietilo, vždy tam bolo chladnejšie.
My sme si zvykli, ale keď párkrát v tej detskej spali sestrine kamarátky, tak išli zamrznut😊😊

gribka1
12. máj 2024

Zateplenie pomôže určite. Ale ešte asi menej slnka bude, keďže pribudne ešte zateplenie. Akú máte teplotu a vlhkosť v byte?

tani777
12. máj 2024

My sme do kuchyne dali infra foliu...taka folia na elektrinu,pod podlahu sa dava,zapnes kedy chces,kolko stupnov chces,mega rychlo to vytopi...zerie to u nas 950W/hod na 9m2

isis234
12. máj 2024

Predať byť a kupiť na vyššom poschodí, kde svieti slnko. Keď budeš kúriť i v lete, sa nedoplatíš
Zateplovanie má výhodu, že v zime nemusíš veľa kúriť. V lete mám chladnejšie v izbe

zuzanaete
12. máj 2024

Predat byt. Namontovat klimu, ktorou sa da aj kurit. Ako dlho tam byvate? Na chladnejsi byt si vedia niektori casom zvyknut.

lily246
12. máj 2024

@viestta pre teba aj všetky prekvapené lajkujúce, predstavte si, že fakt sa to robí, šokujúce však. 😮 Je na to samozrejme potrebné stavebné povolenie.

egonsk
12. máj 2024

pocitovo chlad ide najviac od noh, cize korkova hrubsia podlaha, alebo hunaty hruby koberec zvysi pocitovu teplotu. Ohriat vzduch pomaha tiez, ale ked este nemas zateplene, ujde to vsetkymi smermi von. Mozes skusit infrapanel, ale ten posobi iba priamo, cize v miestnosti kde si by si ho musela mat zapnuty. Este teple farby stien zvysuju teplotu mierne.

simca06022011
12. máj 2024

@viestta u nas tak tiez zvacsovali, ale len balkonove okna... niekotre byty na sever otocene.

simca06022011
12. máj 2024

Autorka, my sme mali rohovy byt, S, V, J... doslova kazda izba inde... a teda v lete sme to my mali super... len rozdiel, ja som bola na 3 poschodi a teda mne sa to tam zohrialo... klimu si moj chlap vymyslel ked sme ot kupili a nikdy sme ju nezapli...
AK nepomoze otvorene okna mat a nejde teda dnu teply vzduch tak neviem.. asi by som tiez isla do vymeny byvania ak neznasas chladnejsie. neviem ako dlho tam byvate... pre priklad ja som asi rok mrzla v dome ,doslova.... a teraz som tak zvyknuta ze chodim polonaha, tu je pre inych ludi zima...a este aj okna mavam otvorene :D proste boli sme zvyknuti na 25-26stupnov v byte, sauna riadna... :D

ailiba
12. máj 2024

Zateplenie urcite pomoze, ale len tak, ze zakuris a vydrzi to dlhsie. Slnko robi vela. Mozno dat koberce, alebo lino. Od noh je najvacsi chlad.

autor
12. máj 2024

Ďakujem všetkým za pomoc, pomohli ste mi dosť 🙂 .. No a my sme ho dostali od priatelovej mamy. A neviem nemáme teplomer, tak neviem ani povedať koľko je tu stupňov ale je tu zima, ja som zimomriavka, najradšej by som sa odsťahovala do teplých krajín a tam žila 🤣🥰 a ďakuje ešte raz 😁 bývame tu ešte pomerne krátko

simca06022011
12. máj 2024

zaobstarajte si teplomer 🙂))

hortenziaj
12. máj 2024

Klímu dat. Alebo vetra veľa v tieto teple dní, my máme dom a izby na sever a východ vetram celý deň ako stupne teplota na vyššie a veru pomáha, nekurime už. Ale my máme radi chladnejsie, 17stupnov, ale zas sme Liptov a tu vonku je teraz 20max

viestta
12. máj 2024

@lily246 teraz im zatepluju bytovku, ked si si nevsimla

vanilkovazmrzka
12. máj 2024

Treba otuzovat ;)

V lete pri mesiacoch 40tok chladny byt ocenis 🙂

vanilkovazmrzka
12. máj 2024

@pribinak zazila som aj prizemny byt s vela slnkom.. ono to zas az tak od poschodia nezavisi 🙂

zuzanaete
13. máj 2024

@lily246 Moze byt v ramci riesenia balkonov. Ale pochybujem, ze by schvalili zvacsenie okien iba pre 1 byt a ak tam nie je balkon.

tilly
13. máj 2024

My máme chladný dom. Teda podkrovie je teplé, prvé poschodie v pohode, ale na prízemí mrznem aj teraz. A keď otvorím dvere na terasu, kde je celý deň tieň, pustím sem ešte väčší chlad. Nikdy neviem, čo si mám obliecť, lebo pred domom výpek, v dome kosa 🤣.
Ale v zime sa vykuri a v lete je to super. Otvoríš dvere a ako keby tu bola klimatizácia. Máme aj klímu, ale tou si prikurujem v takomto období. V lete ju potrebujeme fakt len keď je pomaly 40 vonku a keď potrebujem spotrebovať elektriku, tak púšťam aspoň klímu, keď nie sme doma 😅