Chcem požiadať o 2-izbový byt

2. mar 2023

Ahojte prosim Vas reagujte len ty co maju skusenost. Mam od mesta garzonku kde momentalne byvame 2 plus 3 macky. Chcem poziadat o 2 izbovy byt pretoze s mm sa tu dusime. Byt je neskutocne zapratany vecami. Ide o to ,ze planujeme babatko a nemame kde zlozit postielku a viem,ze najmenej dvaja najomci byvaju v 2 izbovom. Pride mi troska nefer,ze oni dostanu pre seba 2 izbak a my sa tlacime v garzonke. Neviete mi poradit ako ziskat 2 izbovy byt? Hypoteku nam nedali

viestta
2. mar 2023

Poziadat na meste. Ked splnate podmienky, bude byt volny a nebude nikto akutnejsi pripad ako vy tak ho dostanete.
A ked mate byt zapratany, treba sa sustredit na vyhadzanie zbytocnosti, hned sa vam bude lepsie dychat.

0silvia0
2. mar 2023

Kazde mesto ma ine podmienky. Asi sa treba najskor popytat na mestskom urade. Popripade ak chces relevantnu odpoved, aspon napis mesto

mirko84
2. mar 2023

Ja mam macky rad a isty cas som robil docasnu opateru pre utulok, ale asi by som si rozmyslel nastabovat 3 do garsonky.
Obecnych bytov je limitovamy pocet a ak som dobre pochopil, vy uz jeden od mesta mate - co je o jedna viac ako kopec inych menej stastnych ludi.
Asi ako povedali vyssie, informuj sa na meste

katkaseiner
2. mar 2023

ono tie byty nie su uplne o ferovosti... resp. ked bol v case ich ziadosti volny 2izbak a splnaju vsetky podmienky tak mozu mat kludne 2izbak. Preco by mali cakat na garzonku ked ju nechcu... co ty vies ake maju v zivote plany. Preco si neziadala 2izbak hned na prvy sup?
No a jedna nevyziadana rada... kopec ludi bez zvierat sa nevie umiestnit v obecnych bytoch/domoch... ako je fer ze rovno s 3 mackami sa to tebe podarilo.

darkswan
2. mar 2023

Asi by som planovala babo ked budete mat na to podmienky, 3 macky su vasa volba, mozete byt vdacni za garzonku, kopec matiek s detmi caka roky na socialny byt

veselo_neveselo
2. mar 2023

Ja sa hlavne divim, ako planujete potomka, ked nemate vyriesene byvanie pre vas dvoch, ked ste obaja (dufam) pracujuci. Ved ked budes na materskej a rodicaku, tak ako vam to bude vychadzat??
Si to skuste prepocitat, a to, co teraz mate naviac, tak odkladajte. Nasetrite si zaklad, a mozno vam potom aj tu hypoteku daju, ked budete mat nejaku tu istinu.

belllinka
2. mar 2023

Si zoberete hypo a kupte 2-izbak

mogaa
2. mar 2023

tebe to nemá prečo prísť nefér....zrejme ide o nájomné alebo sociálne byty a ak už raz niekto taký byt získa, mesto ho nemôže len tak vysťahovať lebo niekou sa to zdá nefér...u nás napr. nájomné byty losovali - takže bola náhoda kto a aký byt získa....ale ak má niekto o je sám 2izbový byt a rodina jednoizbový, tak nemôžu len tak vysťahovať toho z jednoizbového bytu - veď aj ten si môže zriadiť rodinu....

ivka21
2. mar 2023

No neviem v akom meste chceš byt ale teda ja som si žiadala v january a som iba 78... A nové byty nestavaju. Takže je väčšia preavdepodobnost ze niečo kúpime ako dostaneme nájomný byt.

mogaa
2. mar 2023

inak tak ma napadá, či by ti prišlo férové, keby teraz o garzónku požiadala rodina s deťmi a vás z nej vysťahovali.....

larazivago
2. mar 2023

@viestta no zmestiť celý svoj život do garsónky asi nebude o zbytočnostiach.

viestta
2. mar 2023

@larazivago no moze to byt pravda, ale pretriedit zbytocnosti urcite pomoze

katkaseiner
3. mar 2023

ja som len trochu prekvapena ze zijete v garzonke s 3 mackami a kym nemate vybavene riadne byvanie, tak uvazujete uz nad dietatom... a prepac, ja som strasne anti -mackoidna... neviem si predstavit mat 1 alebo 2izbak s dietatom a 3 mackami....

prosimopomoc
8. mar 2023

V mestskych bytoch su zvierata zakazane,nie? A ako pardon, nemate miesto ale na 3 macky ano? Fuj, ved tam musi byt smrad jak v opiciarni

prosimopomoc
8. mar 2023

@katkaseiner presne, leteli by von oknom, chore hlavy ludi, dufam, ze s nimi aj spíte

prosimopomoc
8. mar 2023

@mogaa losovanie top, u nas dostali len tí, ktorí sa napchali do riti poslancom a primatorovi, bud ludia, ktori davno prekracuju minimum zivotne, pracuju, zarabaju spolu 2000€ a aj tak dostali alebo potom presny opak, socky, zbytocne existencie... Nespravodlivost najhrubsieho zrna

autor
9. mar 2023

Baby ked sa Vam nepaci nemusite komentovat. Mame zvierata povolene a su to uplne zlaticka

0silvia0
9. mar 2023

@prosimopomoc
@katkaseiner vy sa upokojte, nemusite tu srsiet nenavistou voci mackam. Tie macky su v tom uplne nevinne, tie zvierata tam niekto zavrel, cize autorka.
Mne je tych zvierat praveze luto. Zavriet ich do maleho priestoru musi byt pre ne hrozne.

amiaja
9. mar 2023

@prosimopomoc jedine chora hlava moze napisat ze by leteli von oknom 🤦‍♀️ radsej 10 maciek ako 1 osoba ako si ty
Autorka, skuste poziadat o vacsi byt. A zatial si pretriedte veci, bude sa vam lepsie byvat.

autor
9. mar 2023

@0silvia0 chodia s nami na vylety takze nie su cele dni zavrety v byte

0silvia0
9. mar 2023

Macku na vylete som sice este nevidela a nestretla, ale ok...

prosimopomoc
9. mar 2023

@amiaja och, tito milovnici maciek uprednostnujuci ludsky zivot nad zvieracim.

amiaja
10. mar 2023

@prosimopomoc ty co to taras? Nikto neuprednostnuje zivot zvierata nad ludskym ale to neznamena ze sa budem chovat zle k zvieratam.. mala by si sa nad sebou zamysliet, prave ludia ktori su kruti k zvieratam su rovnaki aj k ludom 🙄
Ale o tom tato diskusia nie je

prosimopomoc
10. mar 2023

@amiaja presne tak, urcite mas pravdu