Čerpadlo ťahá a vodu nemáme

7. júl 2024

Dobrý deň... Viac hláv, viac rozumu 🤔 tak vás prosím o názor...
Už druhý deň nemáme vodu napriek tomu že čerpadlo ťahá zo studne no v nádobe nič nieje...dnes som počula deti u susedov v bazéne...mne vôbec toto nevadí veď sú prázdniny a je horúco... len mi napadlo že sú nad nami v obci (ich pozemok je vyššie)...moja otázka...mohli nám "vziať" vodu a tým pádom nemá čerpadlo v studni vodu? Studňu sme otvorili ale vodu vôbec nevidno... Ešte mi napadlo že pred 2 či 3 rokmi boli tiež horúčavy a voda bola len málinko ale bola no sused ten bazén vtedy ešte nemal... mne nejde o to zrušiť mu bazén ani vadiť sa s ním nechcem len ako ďalej toto riešiť? Ďakujem

amonet
7. júl 2024

to chce skor hlbšiu studňu

januska12323
7. júl 2024

Keď nemáte v studni vodu vy tak ako môžu mať v studni vodu ľudia bývajúci vyššie? Nemáte obecný vodovod?

autor
7. júl 2024

@januska12323 nemáme, voda ide z lesa

mamamasama
7. júl 2024

To je problem vašej studne, nie susedovej. Asi ju maju hlbsie

autor
7. júl 2024

Takže len urobiť novú studňu či dá sa aj so starou nejako poriešiť?

viestta
7. júl 2024

Moze sa aj stara studna prehlbit, ale to je otazka na studniara

autor
7. júl 2024

Ďakujem za odpovede 😘

bibina32
7. júl 2024

Ak máte pumpu na studni skúste naliať aspoň 5 kyblov vody do studne a pumpovať. Pamätám si, ako dieťa,že u babky sme tak robili, keď im šla slabo voda.
Ešte môžeš mať aj rúrku prasklú. Pozor, až vám čerpadlo nezhorí.

janagem
7. júl 2024

Nemáte nejaku dlhú palicu na povraze čím si meriate koľko máte vody? Susedom to určite nebude - možno máš posadené nejaké stromy v okolí studne alebo vám začala v studni odtekať. Aj to je možné. My sme museli prehĺbiť studňu a nanovo zabetónovať spary

ziarifka
7. júl 2024

Nám tak zhorelo 2x čerpadlo, keď ťahalo naprázdno. Prehlbovali sme studňu a už dobre.

oli18
7. júl 2024

Sused vam mohol stiahnut vasu vodu, ked napustal bazen. Dve studne vedla su spojene nadoby.

autor
7. júl 2024

@oli18 veď tak som to aj myslela, dom sme kúpili takto (myslím že studňu sme my nerobili)

autor
7. júl 2024

@bibina32 vodu lejeme už 2 dni

viestta
7. júl 2024

cerpadlo mate v studni alebo mate darling? Lebo ak je zavzdusnene cerpadlo na darlingu alebo sa vam nezatvara spatna klapka, tak vodu nenacerpate aj ked v studni je.

autor
7. júl 2024

@viestta darling máme a lejeme do neho vodu už 2 dni aby naštartovalo a ťahá iba vzduch... nechápem kde ide voda ktorú tam lejeme... párkrát už muža voda ostriekala, ale aj tak toľko vody 🤷🤦

viestta
7. júl 2024

tak potom vam nefunguje spatna klapka alebo nemate vodu v studni

zuzana9393
8. júl 2024

Ak ma sused studňu hlbšiu tak Vám mohol zobrať vodu. Zvyknú sa aj toky meniť. Tiež sme.si užili takéto problémy bez vodovodu. Liali sme vodu z 1000 L nádoby do studne. Ak mate studňu vŕtanu, tá sa myslím nedá spraviť hlbšia, len návrtat ďalšiu. Ak kopanu, tak tam je zase problém s tými skruzami, ako ich dať dolu.

libusak
8. júl 2024

Treba sa spytat suseda v akej hlbke ma studnu. Vodqr mi uz davnejsie vysvetloval, ze voda tecie v dvoch hlbkach. Asi budete musiet ist hlbsie 🤔

mk1111111111
8. júl 2024

Najlepsie a najjednoduchsie zavilat studniara, on bude vediet hned