Cena za odstránenie parkiet

michaltat
17. sep 2023

Ahojte

Prerábam plávajúcu podlahu asi 40m2 vymienam za novu Ide o to, ze kamoska si berie tu staru. Ponukla sa ze si ju zoberie a aj ze ti brat rozoberie. Bola to robota tak na 6 hodín. No on si pyta za robotu 200 eur. Zda sa mi ti strašne vela nakolko tue parkety si berie na pálenie

gejb
17. sep 2023

@michaltat tak snáď vyplatiť by ho mala kamoška, keďže ta ho zavolala.
Pokiaľ nebolo nič dohodnuté vopred, nedávala by som...

beata_k
17. sep 2023

@michaltat Urcite si ich neberie na palenie.

michaltat
autor
17. sep 2023

@gejb to bol jej brat, parkety boli znicene brala si ich napalenie

zuzanka.zuzu
17. sep 2023

😂😂😂 to akože ty máš za to platiť? a to si si nevedel 40m2 vytrhať sám? však to ide ako puzzle.... neblázni.

oli18
17. sep 2023

Plavajuca podlaha a parkety su dve rozne veci. Parkety byvaju drevene a daju sa krasne vybrusit a znovu nalakovat. Alebo spalit. Plavajuca byva vacsinou plast, to sa palit nesmie. Aj ked je moja odpoved mimo temu doplnim, ze platit by si nemala nic, ak ma tvoja kamoska charakter.

maranta_leuconeura
17. sep 2023

Pockaj takze ty si darovala parkety kamoske a jej brat od teba chce 200€ za to ze si ich vyklikal, rozobral a zobral? Naozaj? 😀 prepac, by som sa asi neudrzala, ako by som sa im velmi smiala 🤣 jasne ze by nic nedostali!

michaltat
autor
17. sep 2023

@oli18
@zuzanka.zuzu Ponukla sa, byt prenajimam, odisli podnajomnici a parkety uz trebalo vymeniť boli v hroznom stave, byvam 3 hodiny cesty od bytu preto sa ponukla, ze brat to urobí a zoberie na palenie. V decembri som vypratavala pivnicu a tiez si brala na pálenie drevo

michaltat
autor
17. sep 2023

@maranta_leuconeura
Som bola v šoku

zuzanka.zuzu
17. sep 2023

@michaltat za vypratanie pivnice u mamky v byte (západné slovensko) som pred 2 týždňami dala 5e, dvaja muži ponosili starý nábytok zo sklepa pred panelák lebo nám sa to nechcelo ťahať hore a odviezli v káričke na smetisko kde ich už čakala mamka so svojím OP aby to mala zadarmo. operácia na cca 20 minút aj s cestou .... za 200eur by asi niesli na rukách aj moju mamku 😀

paradajkova
17. sep 2023

My sme platili minuly rok za odstranenie plavajucich podlah (85m2) 200 eur. Robila to firma co nam aj dalsie prerabky zabezpecovala a tato cena bola na fakturu aj s DPH.

jankalukasova
18. sep 2023

@oli18 pojem "plávajúca podlaha" nehovorí nič o použitom materiále ale o spôsobe uloženia. Tzn, že podlaha nie kotvená o podklad a "pláva". Môže byť z dreva, laminátu, vinylu, kompozitu... Možnosti sú dnes široké. Moji rodičia napr. majú práve plávajúcu drevenú podlahu....

michaltat
autor
19. sep 2023

@maranta_leuconeura uz mi vypisuje, ze on zarobi 120 za den a ze im ani drevo netrebalo

stanulienkat
19. sep 2023

Hanba ju nefacka??? To sa mala na platbe dopredu dohodnut. Vypytaj si 250e za drevo z parkiet.

michaltat
autor
19. sep 2023

@stanulienkat som jej povedala, ze drevo tiez nieco stoji. Predtym
som jej dala vozík dreva zadarmo

maranta_leuconeura
19. sep 2023

@michaltat ignorovala by som to. Napis jej, ze ste sa tak nedohodli. Predpoklad dohoda bola ze dostane parkety za odvoz, takze odvoz si hradi sama, smola. V buducnosti by som jej nedala uz ani vreckovku na sopel 😀

tamitamitami
19. sep 2023

Normálne mu na rovinu napíš že mu nič platiť nebudeš, že parkety chcela jeho sestra a napísala ti že on jej ich príde vytrhať a zoberie si ich.

harrisson
20. sep 2023

Je no normálna cena. Pod cca 20e/h ti žiadna firma najskôr robiť nebude.

lukbe
20. sep 2023

@maranta_leuconeura ale odvoz je jedna vec a práca,tá demontáž parkiet, je vec druhá. No stala sa chyba,mali sa dohodnúť vopred. Ako k tomu príde ten,čo na tom robil? Bud sa mal dohodnúť brat so sestrou alebo kamarátky alebo všetci spolu.

michaltat
autor
20. sep 2023

@harrisson ano ale ona si ich brala na kurenie 40m2 boli tam 5 hodin o druhej tam prisli a o 19.00 to mali hotové, listy som si po vyhadzovala ja

simca06022011
20. sep 2023

Za 5h orace by som mu dala tak max 50eur. Ak sa mu nepáči tak ani to a kamošku by som poslala do .... to mi je pomoc:D mala dopredu povedať ze za to chce 200eur.

mk1111111111
20. sep 2023

Kto si objednal, nech zaplati

michaltat
autor
20. sep 2023

@simca06022011 dala som jej 60eur ze to je malo ze kde je benzín, byva asi 1km odtiaľ...

lubina
20. sep 2023

Od zaciatku zle, ziadna dohoda, ani medzi tebou a kamoskou a ani medzi tebou a jej bratom a ani medzi nimi (aj ked medzi nimi sa asi dohodli spolu, ze ti to urobia a budu mat drevo/parkety a este si daju aj poriadne zaplatit). Ved 200 euro to je aka odborna praca a parkety len vytrhaval, ak ich chceli na kurenie ako pises. Nedala by som jej ziadnych 200 euro. A jeden kilometer na benzin??? To ma pobavilo. Bud zoberie to, co jej das, alebo nic. Akurat uz nebudes mat kamosku.

michaltat
autor
20. sep 2023

@lubina
Aspoň sa vyfarbila.. 240 som platila za pokladku novej

lubina
20. sep 2023

@michaltat ved presne. Ked si napisala, ze im to trvalo 5 hodin, teda jej bratovi a pytal 200, tak to je 40 na hodinu, to uz je aky expert, ked tolko pytal za obycajne vytrhanie...a kamoske to vysvetli, ze ste sa na nicom nedohodli a preto tolko nezaplatis.

michaltat
autor
20. sep 2023

@lubina
Dala som jej 60 nato povedala ze drevo si mozem zobrat naspäť, že oni to museli dať aj do vytahu a potom do vozíka

lubina
20. sep 2023

@michaltat a ma na tych 200 euro zmluvu s tebou? Nema. Cize musi zobrat to, co jej das a hotovo. Ci to davali do vozika, do vytahu alebo co s tym robili, stale to bolo 5 hodin a taka taxa za hodinu je "cez"

michaltat
autor
20. sep 2023

@lubina ze zarobi 120 za den, no 60 je akurat 12 eur na hodinu