Bzdochy na balkóne

viky_21
24. sep 2021

Ahojte. Prosim vas mate niekto skusenost co "zabera" na bzdochy ? Kazdu jesen ich mam plny balkon a dost sa toho bojim 🤣 a hlavne sa bojim, ze mi to naskace na saty a dovleciem to do bytu 🙄 prikladam aj foto o co sa jedna

simsalabim
24. sep 2021

Ja ich mam niektore jesene plnu terasu, inokedy vobec. Ak je ich vela, som nutena susit pradlo dnu, lebo s oblecenim si ich nosim dnu. Mrzi ma to hlavne ked je krasne slnecno, nic sa nevyrovna voni pradla suseneho na slnku a cerstvom vzduchu.
Ci na ne nieco zabera, netusim, oni su schopne sa prepchat dnu aj cez sietku, maju pevne krovky.

viky_21
autor
24. sep 2021

@simsalabim ved prave to, ze chcem este vyuzit pekne pocasie a susit pradlo na balkone kym sa da. Ale ked vidim ako to lezie hore dolu tak ma ide porazit. Minuly rok som uz aj vystriekala balkon a nic stale sa tam pohybovali. Uz som zufala

ckocka
24. sep 2021

Okrem toho že celý balkon hermeticky uzatvoríš alebo zasieťuješ nepomože nič. Aj tak pár jedincov nevyhnutelne skulinkami prenikne. Vystriekať otvorený priestor je zbytočné.
Je to príroda, najlepšie riešenie je nejako ju znášať - aspoň v prípade že mi to nesposobuje skutočne existenciálne problémy.

lucyl13
24. sep 2021

Ja som na tom podobne - neexistuje na ne žiadny “”postrek” - ako Raid a podobne …no minuly rok som objavila náhodne v tescu originál na bzdochy, cela nadšená , že konečne !!! Mohla som ich v tom aj okúpať - vôbec nič im to nerobilo 😞
Ja prádlo vytriasam z balkóna …

viky_21
autor
24. sep 2021

@lucyl13 ja som tiez nasla nejaky sprej na nete. Stoji 8€ ale nechce sa mi verit, ze to bude nejaky zazrak 🙄 aj ja vytriasam pradlo ale oni vojdu vsade. Minule som jednu mala vo vedre na zmyvanie som skoro infarkt dostala. Ked nie pavuky tak bzdochy 🤣

iriska13
24. sep 2021

@viky_21 mám rovnaký problem ako ty, ja mám z nich panický strach🙏😂 z duše ich nenávidím, ale ešte stale som neprišla ani ja na to, čo ich zabije, akurát som sa dočítala, že v zahradkarstve vedia namiešať nejaký postrek na ne, ale či je učinný netuším🙊 čo sa ja navrieskam ked vletí dnu, muž zo mňa kolabuje😂😂😂

elenka74
24. sep 2021

Ja ich mávam na balkóne, keď ich zbadám, tak bľačím od strachu. Hneď bežím pre Raid a striekam hlava nehlava. A pavúky to je tiež moja smrť. Teraz nám zatepľujú činžiak a neviem, či po tom lešení vylezú, ale také tarantuly tam mávam, že radšej nechodím na balkón.

jaja20
24. sep 2021

My máme tieto bzdochy takmer celý rok aj vnútri, prídu cez otvorené okná.
Ale ja ich nikdy nezabijam, takisto ani pavúky,ale normálne ich na papieri prenesiem na balkón/ k oknu a vyhodím von. Nerobia nič zlé,tak im ani ja neubližujem.

lucyl13
24. sep 2021

@jaja20 no ja ich nezabíjam tiež, lebo to by bolo smradu ako v Carihrade😂a tiež sa to aj bojím zabiť a podľa na je aj ťažké ich zabiť 😂 ja to dám pod flašku od výživy, potom pod ňu vsuniem papier a tak to beriem von vyhodiť - no ale ak je doma muž, nespravím ani toto😂

lucyl13
24. sep 2021

@elenka74 tak teraz dávaj bacha na tohto potvora - minule sme šli v praci zvonka dnu a toto pred nami …potom kolega, že ráno mal takého doma v garáži a ďalšia kolegyňa už mala aj dnu v dome a dva dni na to na terase…šľak by ma trafí!

jaja20
24. sep 2021

@lucyl13 Teda,to je riadny "macek" 😝
Moja dcéra má paniku z pavúkov, volá ma na pomoc,aj keď má v izbe len pár milimetroveho pavučika.
Ale máme na ich takú špeciálnu pomôcku, ktorú jej doniesol kamarát z Nemecka,je to super vec.

jaja20
24. sep 2021
jaja20
24. sep 2021

@lucyl13 Na takýto spôsob. Ten náš momentálne nemôžem odfotiť,sme až do nedele na chate.

viky_21
autor
25. sep 2021

@lucyl13 no v tom momente by som balila kufre 😳😳 neznasam pavuky. S tymi "zachodovymi" som sa uz naucila nejako zit ale toto by som nedala 😱😱

elenka74
25. sep 2021

@lucyl13 Bože zlatý 😨😨😨

emmabenkova
18. sep 2024

Tu je návod ako sa ich raz a navždy zbaviť: https://www.lifezone.sk/ako-sa-zbavit-bzdoch-by...