Bývanie v byte a hluk

17. okt 2022

Caute 😁 nechavate deti doma sa hrat s loptou? Futbal, basketbal a taaaak, pripadne, nech sa vozia na kolobezkach? Suseda sa na mna stazovala, ze robime hluk, tak som ju zrusila, ze doma si mozeme robit co chceme. Je teraz dost protivna.nemoze na nas zavolat policajtov?

sima338
17. okt 2022

Nie, hento nie. Proste byt je byt. Nie je to dom, aby tam deti hrali futbol, basketbal, atď. V bytovke človek nežije sám.

beata_k
17. okt 2022

Nie, nenecham. Nechcela by som ta za susedu. Si velmi sebecka ked ich nechas.

mikadooo
17. okt 2022

Od 6-22.00 nemôže. Ale futbal a basketbal v paneláku je teda dosť hardcore za mňa. Ja deckám toto nedovolím, na loptové hry je ihrisko, takisto kolobežka nebola vymyslená do interiéru... Tak toho sa držím, na to sú vonku ihriská.

mandzula
17. okt 2022

Pamataj, ze raz aj ty mozno budes na mieste takej susedy, potom pochopis.

kleopatra114
17. okt 2022

Nenechavam , samozrejme 🙄toto sú aktivity na von . Síce ste vo svojim , ale to neznamená , že treba ničiť život druhým . Trochu ohľaduplnosti treba

veronikaszabova
17. okt 2022

Teba mat za susedku musi byt za trest 🤦🤦🤦🤦

vamajka
17. okt 2022

Nechcela by som byvat pod vami. Na loptove hry + vozenie na kolobezke su ihriska. Trochu tolerancie by to chcelo

autor
17. okt 2022

A co mi moze?? Ved je podo mnou 😆😁

madla60
17. okt 2022

Ty by si tolerovať taký hluk od vrchných susedov? Aj keď sú to deti, toto by som nedovolila, neziješ tam sama.

nikaeli
17. okt 2022

🤦🏻‍♀️ skús sa zamyslieť nad svojou otázkou a predstav si, že by to bolo naopak.. prídeš domov unavená z práce, bolí ťa hlava, si chorá, si po nočnej, máš bábätko, ..... v podstate je úplne jedno v akom si rozpoložení. Byt nie je ihrisko. Nemôžeš si v ňom robiť čo chceš. Máš sa správať tak, aby si neobťažovala susedov. Futbal a kolobežka?? to naozaj?

Mala som podobne drzých susedov a áno, volala som políciu aj počas dňa. Nie je pravda, že môžeš robiť v byte cirkus od 6.00-22.00 len preto, že nie je nočný kľud. Že čo ti môže? veď pokračuj v takom správaní a uvidíš.

vamajka
17. okt 2022

Chcela by si byt na jej mieste

mandzula
17. okt 2022

@autor je ubohe, ze ta zaujima len to, "co ti moze". Predstav si na jej mieste svoju mamu.

madla60
17. okt 2022

Práve že je pod Tebou. Boh ochraňuj ľudí pred takým človekom ako si Ty.

marca12
17. okt 2022

To nemyslis vazne,ze nechas deti hrat s loptou a behat na kolobezke? Chudera suseda. Skus sa nadtym ludsky zamysliet,ci by sa ti pacilo,keby ti niekto trieskal nad hlavou.

beata_k
17. okt 2022

A ludia ako ty sa mnozia...to sme dopadli 😒

janai1
17. okt 2022

To si fakt taká tupá alebo sa tu hráš na "vtipnú"?

viestta
17. okt 2022

Tak teba mat za susedu, to je životná výhra. Futbal, basketbal, kolobežky v byte môže dovoliť iba úplný obmedzenec. A ty, podľa toho čo si povedala susede aj co tu píšeš asi k tej skupine prinalezis

luliu
17. okt 2022

Je úbohé sa správať tak ako sa správaš. V byte jazdiť na kolobezke? Hrať futbal, basketbal? Choré ... Arogantnost a sebeckosť najhrubšieho zrna

liusa82
17. okt 2022

@autor no napríklad to ti môže ako ja tým našim nadomnou kým sme sa neodsťahovali do domu.A to bolo to,že som velký subwoofer oprela o radiator aj s reproduktormi a ked začali robiť somariny tak som im vždy zapla nejakú fajnu muzičku a tak drnglovalo podlahou a radiatomi že až srali a báli sa dupnúť nohou na podlahu kedy sa to znova zpustí😀 takže si nemysli že len z vrchu sa dá robiť zle. Postupne sa tak naučili až stíchli úplne

dskjhfdlkdjhl
17. okt 2022

Tak neviem, ci toto ma byt akoze vtipne, alebo je autorka taka natvrdla, ze nechape, ako sa ma spravat. Nie, nenechavala som deti behat po byte na kolebezke (ani neskor v dome), ani hrat basketbal a podobne loptove hry. Ja som za takymi aktivitami s detmi chodila von, na cerstvy vzduch.

sasa1310
17. okt 2022

čo ti môže? no môže ťa dať na súd a na základe súdneho rozhodnutia (keďže sa chováš ako sa chováš) ťa môžu donútiť predať byt a ísť bývať inde. Je na to paragraf

topier
17. okt 2022

Dufam, ze toto nie je realna otazka. Samozrejme, ze som to detom nedovolila. Byvali sme na najvyssom poschodi, ani som si neuvedomovala, ako je pocut ked niekto nad tebou existuje, kym som nebola na navsteve u kamosky, ktora mala nad sebou dve deti. To bolo sialene, slahlo by ma, keby som roky splacala hypoteku a nado mnou by byval niekto taky sebecky ako asi aj ty. Aj toto bol jeden z dovodov preco sme sli byvat do domu. Aby som ich nemusela stale krotit, aby nedupali, nekricali atd. My sme sice nikdy nemali ziadne staznosti, ale naozaj sme sa vzdy snazili byt ohladuplni.

226lenka
17. okt 2022

Keby to bolo opačne a susedove decká nad hlavou ti budú hrať futbal, basketbal a kolobežkovať sa v byte by sa ti to páčilo? Myslím že nie. Bývaš v bytovke, treba byť k susedom ohľaduplní. Na také aktivity sú vonku detské ihriská

viestta
17. okt 2022

Milá autorka, tentoraz ti to nevyšlo. Chcela si najväčšiu kravu spraviť zo susedy. Ale ta najväčšia krava je ta co býva nad tvojou susedu.

bublinka1426
17. okt 2022

@viestta my mame podobnu pod nami, deti sa bezne hraju hokej futbal, a ona to ma v pazi. pritom ihrisko ma 1 minutu od domu...

laura164
17. okt 2022

Moja babka má nad sebou takých susedov, majú 2 deti a do 23:00 behajú tie deti, trieskaju s niečím ako keby presúvali nábytok, bola som tam s malou dcérou, ktorá chodí spať Max o 20:00, nevedela zaspať do 22:00. Som tak trieskala po radiátore ovládačom, že sa skoro rozbil a aj tak to nepochopili. Chcela som im ísť vynadať hore, ale babka ma zastavila, že nechce robiť problémy s nimi, ale že to robia každý večer. Keby nad nami bývajú, tak sa odstahujem

autor
17. okt 2022

No tak nech sa odstahuje 🤷🤦

prasiatko30
17. okt 2022

Len aby sa zrazu susedka nezacala ucit hrat na husle alebo na violonchelo - to budes potom nadsena a zrazu uz budes vediet, ze v bytovke su proste taketo veci pocut a treba byt velmi opatrni s tym, ze ja vam budem brnkat na nervy a vy mi aj tak viete co mozte

saxana000
17. okt 2022

Nie nenecham.maximalne balon nafukany.ani jazdit na odrazadle ani skakat na fitlopte ani trieskat s legom po parketach...zasadne s tym co buchoce sa hrame len na koberci.papuce bez podrazky ziadne behanie.aj rezne klepem v normalnom case a svojim zivotom neobtazujem susedov.neskriekat nevrieskat nedupat...a vies co? normalne sa to da.ked sme sa.pristahovali byvali vedla rodina s klavirom.nastasie po case odisli aj s tym klavirom.vtedy som sa zaprisahala ze ja otravovat zivot druhym nebudem..

mufka1
17. okt 2022

No milá autorka ,tvoja suseda ma pravo sa sťažovať. Ja byť na jej mieste ,tak to by si videla co by som ja spravila .Ty si si vedomá toho ,že bývaš v činžiaku a nie v dome ? Ako tebe by sa páčilo keby ti niekto takto buchal nad hlavou? Ako uplne na teba môže zavolať MP a keď nepomôže tak MU a predvolaju ta .Chudera ta tvoja suseda ,ľutujem ju že takú hus ma za susedu.
Ty musíš byť iný level ,človeka. No ale sťažuje sa na susedu ale nerátali si stým, že baby ti riadne naložia.