Bývanie na vyššom poschodí bez výťahu

2. aug 2023

Ahojte, hľadáme s mužom nové bývanie a byt, ktorý sa nám páči aj samotne aj lokalitou a pod. je na 6. poschodí bez výťahu.... Máte niektorá takéto bývanie? Ako ste to riešili v tehotenstve a keď ste mali malé dieťa? Boli ste s tým ok alebo by ste si už také bývanie 2x nevybrali? Myslím za kočík a pod., chcem sa s niekým poradiť aby som neskôr neľutovala 😄

barbora19911
2. aug 2023

Och och švagriná býva na druhom poschodí bez výťahu a keď chodíme ku nej tak veru že nadávam stále 😃😃 a ešte keď si predstavím vliect všetky tašky nákupy pracie gély do bytu bude to o hubu prípadne ešte ak by ste prerábali tak si neviem celkom predstaviť ako by ste tam niesli nábytok atd ..ale aj hlavne či máš kondičku 😃 ja som v 8 mesiaci a teda nevyšla by som 😂😂

patka06
2. aug 2023

6 poschodie bez výťahu??? To niekde existuje
Trvale by som nešla do takého bývania, max. tak po 3. bez výťahu aj to len keby to bolo najvyššie poschodie

syslik81
2. aug 2023

nedala by som to -kocik,nakuoy,nabytok ... behat hore dole..unavena z prace etc ...plus ani ako investicia to nieje dobre .. lebo nik normalny tak byvat nechce

lenuska9999
2. aug 2023

Podľa mňa budeš ľutovať , 6. Poschodie bez výťahu je masaker. Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ti bude veľmi zle chodiť, nehovoriac o Tom ako budeš vláčiť nákupy hore schodami a keď budeš mať deti, neponesies hore len dieta, ale aj kočík a všetkych tých milión veci , čo musíme my matky nosiť so sebou keď ideme s deťmi von 😀

anonymanonym
2. aug 2023

Nesla by som do toho. Prechodne ako bezdetna do prenajmu, okey. Ale ak to ma byt dlhodobe byvanie, tak nie. A to som nadpriemerne aktivny clovek.

pribinak
2. aug 2023

Ani zadarmo. Kamoska bývala na 3.posch. bez výťahu. Otras.
Nosiť dieťa hore-dole, nákupy, kočík, ….po 2 rokoch ich to prestalo baviť a odsťahovali sa

Si predstav že si vytkneš členok, alebo muž ochorie. No slap na šestku.
Dieťa nemusí byt vždy ochotne šlapať peši a ber že von ideš aj 2x denne.

To musí byt asi starý dom, ak je bez výťahu

Nie, ďakujem

mamickalisticka
2. aug 2023

My bývame na 3ke vez výťahu.. mala som 2 ročného syna,ked som čakala dvojičky.. potom sa narodili, takže tri deti brat hore dole.. nebola to sranda 😂 teraz už chodia sami, čo je extrémna úľava. Avšak mne vyhovuje to, že mám celkom peknú rozcvičku. Hlavne keď prídu tak traja kurieri za jeden deň 😂 ale máme pekný výhľad, to je výhoda. Avšak svokra býva na 6ke, to si fakt neviem predstaviť šlapať, či už s deťmi alebo nakupom 😕

mandarinka555
2. aug 2023

Ešte som ani nepočula o takom niečom, aby bola 6-poschodová bytovka bez výťahu...Nešla by som ani náhodou...to musí byť masaker :(

autor
2. aug 2023

Ďakujem, máte pravdu, aj podvedome viem, že to je nereálne pre nejaké dlhodobé bývanie... Áno je to starší panelák a žiaľ v tej lokalite sú zväčša taketo a bez výťahu, hoci lokalita je inak perfektná a preto som stále na vážkach či obetovať toto ako jednu nevýhodu, ale zase by som na to doplatila denne.....

autor
2. aug 2023

@mandarinka555 no su to stare bytovky a schodiská vraj nie su dosť široké a kvoli tomu tam neni mozny vytah

ibrunova
2. aug 2023

Ale vezmi si aj do budúcna, vo vyššom veku toľko schodov nebude sranda.

joannita
2. aug 2023

Bez deti..... Ok. Ak ma byt dobru cenu, co asi ma. Aj ked 6 poschodie je uz ozaj dost.
Ale s dietatom a nebodaj s dvoma 😮 URCITE nie.
To si ja neviem predstavit, mam 2 deti a teda asi by ma jeb...

gab
2. aug 2023

nikdy viac. Byvali sme na 3.
Ked ides sama a si sama - super, kondicka paradna na zadok 😅, ale s dietatom 😖😅, - v jednej ruke vrestiace dieta, v druhej nakup, nosenie nabytku (dobre, to sa robi mozno jednorazovo) ale ak sa pokazi pracka, chladnicka - treba ti volat chlapov, co to odnesu, pochybujem, ze to nejaky kurier doruci az po dvere bytu.

eeffka
2. aug 2023

Pokial viem ytah nemusel byt len do 5.poschodi, stare bytovky to riesia pristavanim vytahu zboku domu. Ja som na 4tom s vytahom, chodim pesi v ramci sportu ale s nakupom idem vytahom, o kociku ani nehovorim, my mame na medziposchodi vytah cize 2 schodiaska, parkovala som ho dole v kocikarni.nehovoriac o tom ked som mala problem s kolenom aj tych 16schodov bol mordor.

beata_k
2. aug 2023

Si sa s konom zrazila? Byvam na 7. Tehotenstvo este nic. Ale dieta tahat 6 poschodi hore a dole? No a taky nakup na tyzden? Ani zadarmo by som ten byt nechcela.

jaond19
2. aug 2023

Rok som byvala na 4.p bez vytahu. Otras. Uz len chodit so smetim a do schranky ma štvalo. Nie to este fungovat s detmi ci nejakym docasnym hendikepom (mala som zlomeny malicek na nohe, stacilo mi aj 10 schodov na nasom dome...)

stevvvka
2. aug 2023

Ani naaaahodou

ptvw
2. aug 2023

Ako tehu a pripadne ešte s druhým malým dieťaťom a nákupom budes ľutovať... 6 poschodie bez výťahu je stredovek... Toto isto nie! 🤯🤯🤯🤯🤯

mima172
2. aug 2023

Naozaj 6te? 🤔 Nie je to náhodou tak, že panelák môže byť bez výťahu len do 4 poschodia? My totižto bývame na 4tom, najvyššom poschodí a teda kdesi som túto info postrehla, že preto mesto stavali len max 4poschodove paneláky, lebo to vyšlo lacnejšie kvôli tomu, že nemuseli dávať výťahy (bývalé mestské byty). K samotnému bývaniu - sme tu 6 rokov, zvykli sme si. Bola som za ten čas tehotná, tj bolo aj malé dieťa a dalo sa to zvládnuť 🙂 O rok nám budú robiť výťahy, som s tým v pohode, keďže to zdvihne cenu bytu.

autor
2. aug 2023

@beata_k nie, predstav si, že som sa nezrazila s koňom, len sa pýtam na názory iných

beata_k
2. aug 2023

No prepac, ale az mi zabehlo pri tej predstave.

ptvw
2. aug 2023

@mima172 priatel býva v takej starej bytovke v centre a tam je taky 6 poschodový bez vytahu, čiže kedysi sa také bežne stavali

muchotrafka298
2. aug 2023

Pokial to nie je skutocne velmi vyhodna kupa, bud lokalitou alebo tym, ze ten byt moze velmi rychlo rast na cene, tak by som do takeho byvania nesla.
Staci Ti vytknut si clenok a si nahrata, nedostanes sa ani domov ani z domu.
Tiez nejake zdravotne problemy mozu prist a trebars aj bezna vec ako nosenie nakupu moze byt pre teba nadludsky vykon vytrepat na to 6.poschodie bez vytahu.

hennyinnsbruck
2. aug 2023

Byvam 4roky na 3tom bez vytahu,stahovat sa neplanujem ,zvykla som si uplne ci nakupy ci hocico,mala mala 9mes ked som sem prisla.

My tu mame vela starych bytov bez vytahu ,volakedy to ludia davali ,dnes same fnukavky ,naj na 1ve poschodie by sa vytahom vyvazali🫣

Ale 6tie poschodie je masaker teda uprimne /nie

autor
2. aug 2023

Ďakujem, máte pravdu

ice8
2. aug 2023

Ono ani tie vytahy nie su terno, Ved len pred dvomi rokmi bola tragedia, bohuzial dvojnasobne.

sasa1310
2. aug 2023

@ice8 koľko ľudí chodí denne vo výťahu len v takom jednom paneláku?

sasa1310
2. aug 2023

ja ti to napíšem takto. Si si istá, že nájdeš ľahko kupcu na tvoj byt na 6. poschodí bez výťahu? A ver tomu, že by si ho po čase predávala lebo ťa fakt prestane baviť zvláčať všetko na 6. poschodie.

ikonica
2. aug 2023

My sme kupili byt na 4. posch. od mojich rodicov, byvala som tu od mojich 7 rokov... Prechodne som na 6 rokov byvala v podnajme kde vytah bol... No a radsej by som teda byvala v bytovke s vytahom... Hlavne teraz s dvomi malymi detmi a psom 🤦 je to masaker predovsetkym, ked psa chytia crevne problemy a muz nie je doma.. utekat s dvomi detmi a psom je zahul (same ich doma nenecham) 😁😁😁 no a problem vnimam najma ak treba cosi tazsie vyniest alebo zniest... Taktiez, ked nam cosi prisli robit, tak si naratavali este navyse za vynos (dvera, omietky, gauc)...

bluka2
2. aug 2023

@patka06 existujú aj 12 poschodové paneláky bez výťahu a kopec ľudí tak funguje. Čo mi hovorili, najhoršie je, keď dole zistíš, že si si niečo zabudol.
12. by som nechcela, ale 6. pre mňa ešte v limite. Nákupy nerátam nikdy, lebo okrem ovocia a zeleniny drvivú väčšinu objednam; deti chodia samé a ja som spokojná, keď telefón ukazuje veľa nachodenych krokov