Bol niekto roky v dome bez kuchyne?

9. sep 2024

Neviem sa s tým zmieriť, že najbližších 5 možno aj viac rokov nebudem mat kuchyňu, bývame už skoro 3 roky v dome, ale ledva sme ho dali do obytného stavu tým ze všetko počas toho ako sme stavali išlo neskutočne hore...mam len 3 skrinky a par dosiek akoze linka...vyzerá to otrasne,samozrejme nemáme zasuvky čiže keď používam nejaký spotrebič tak na zemi v podrepe..o tom ze nemáme ani väčšinu nábytku, o plote už len snivat...ale ta kuchyňa má trápi najviac,som na rd čiže varim pre 4 clennu rodinu nonstop...mam pocit ze som jediná na svete, každý hovorí ze kuchyna je základ, ale čo keď na ňu nemáme peniaze, proste bohužiaľ...snažím sa si hovoriť ze hlavne ze mame strechu nad hlavou, ale je mi to strašne ľúto....je to divne? Je niekto taký ešte?

sisa_s
9. sep 2024

Preco nepredate dom a nejdete do bytu? Kto ide do stavby domu, musi ratat so zdrazovanim a mat rezervu, bohuzial ste to nedomysleli...

deti95060810
9. sep 2024

predať dom? to by som nerobila... pozri inzeráty, či niekde nebude za odvoz ....

madeincssr
9. sep 2024

@deti95060810 presne tak. Sleduj bazose a bud za par supov, alebo dokonca za odvoz poriesite docasnu kuchynu aj docasne spotrebice do nej.

vanilkovazmrzka
9. sep 2024

Je kopec stranok Darujem za odvoz a ludia sa zbavuju naozaj peknych a funknych veci. Staci sa trochu posnazit a na par krat si zaplatit ten odvoz a mozte mat slusny nabytok z druhej ruky.

dominikamacakova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snehulak77
9. sep 2024

Akurát dnes som videla, že darujú za odvoz, myslím v ZA. Určite pokukaj

lubkovaandrejka
9. sep 2024

Varenie v tychto podmienkach musi byt hrozne. Ja ta lutujem. Varim takmer kazdy den a toto si fakt neviem predstavit :/

skeblicka777
9. sep 2024

Neviem z akej si lokality, ale ak bližšie ku Komárnu, pozri na fcb lacný bazár nábytku alebo tak nejako sa volajú, vždy v nedeľu majú nový tovar a linky majú fakt 150-200€. Veď načas s takou vydržíš

pink_lady
9. sep 2024

Cez vikend som videla ponuku na FB - darujem za odvoz - kuchyna celkom jednoducha, ale vyzerala zachovalo
a inak...ked som byvala so synom sama, mala som uplnejednoduchu kuchynku, nieco taketo https://www.obi.sk/mini-kuchyne-a-spajze/black-... ...na to by ste sa nezmohli financne? je to prakticky par eur /daju sa aj lacnejsie kupit ako tu/ a ked nasetrite na vacsiu tak potom vymenite...

autor
9. sep 2024

To mi nič nerieši ze budem mat od niekoho kuchyňu, tých pár skriniek sa aj teraz dá nazvať akoze kuchyňa...musí to byť kuchyna na mieru, ako je v projekte keďže sú tam prispôsobené k tomu elektrika a tak...takto mam len na zemi predlžovacku, aj tak by sa do stien nemohlo vŕtať...

@sisa_s ako môže mať niekto rezervu, keď berieme hypotéku a mali sme nasetrenych 20 % ktoré sme šetrili roky? Keď nemá človek plat 5 tis.a k tomu deti tak neviem ako mam našetriť také obrovské sumy...

majka99999
9. sep 2024

Pridaj sa do nejakej skupiny darovacej v ramci mesta/okresu. A setrit na elektrikara. Akoze ja frflem, ze u svokry nejde v kuchyni tepla voda, kotol ohreje len v kupelni. Riady umyjem, ked si zohrejem v kanvici. Nemat linku 5 rokov si neviem predstavit. Asi by som saposnazila si privyrobit po vikendoch slebo sa cim skor vratit do prace..

lubkovaandrejka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominikamacakova
9. sep 2024

Tak na kuchyňu na mieru si asi ešte počkáš...

sisa_s
9. sep 2024

Ved nie je povinne ist byvat do domu, ked na to nemam... takto zijete medzi "holymi" stenami bez nabytku a si frustrovana, ze 5r budes varit "na zemi"...

skeblicka777
9. sep 2024

Autorka keď ti nič nevyrieši linka, tak funguj ďalej na podlahe a nesťažuj sa. Lebo určite sa dá, keď sa chce, ale keď na mieru, tak na mieru

maranco
9. sep 2024

Keď takto funguješ s predavačkou v kuchyni daj si pozor na úraz elektrickým prúdom. Vyleješ tam vodu, alebo zakopneš, alebo niečo si urobí dieťa.

tahomi
9. sep 2024

No, za tychto okolnosti trvat na novej kuchyni na mieru…
To je asi jedine riesenie navysit prijem, cize bud muz brigada alebo ty do prace a deti jasle/skolka.

Pre mna je nepredstavitelne takto zit roky 🤷🏻‍♀️
A ked nemam plat 5 tisic a 2 deti preco preboha doma, ktory vyzaduje desattisice investicie?

majka99999
9. sep 2024

Hlavne zastrcky budes predsa mat medzi spodnou castou a vrchnou castou, tak aky problem, ze linka bude chvilu ina. Kym si nasetrite 5tis+, (mozno aj 10tis+) tak to bude na prasky.

lakebabe
9. sep 2024

Nechcem ti brat nádeje, ale kuchyňa na mieru do domu nás stala okolo 8 tisíc a to bolo pred troma rokmi a cena so zľavou. 5 rokov je strašne dlhá doba, dovtedy sa tam zbláznis takto fungovať. A o 5 rokov budú tie ceny zas uplne inde. Radšej dovtedy v linke za dvesto eur z merkury ako variť na doske. Druhá vec je ozaj bezpečnosť v kuchyni je voda predlzovacky bala by som sa skratu alebo vyhorenia

mclissa
9. sep 2024

Naco vrazate peniaze do domu na ktory nemate?
A ja by som bez kuchyne nevydrzala, stacil my tyzden ked sme robili novu.

stanulienkat
9. sep 2024

Prepáč, ale nemusíš zarábať 5000e, stačí byť finančne gramotný. Rodinný dom je síce veľmi pekný sen, ale je to stále nadštandard. Clovek by som mal prikrývať takou perinou, na akú má. Keď raz na ten rodinný dom nemám, tak do neho nepôjdem.

sisa_s
9. sep 2024

Toto bude dalsia z diskusii typu "neda sa"...neda sa lacna linka, neda sa ist skor do prace, neda sa usetrit, neda sa viac zarobit...

pink_lady
9. sep 2024

...na druhej strane, pozri si videa na YT turista svata a zistis ze tvoja kuchynka je vlastne luxusna

pieksamaki
9. sep 2024

My doteraz nemáme kuchyňu ako sa patrí...pouzili sme tu po byvalych majiteloch....cle je to take vselijake....z roka na rok išli kuchyne hore.... sú vždy iné vydavky......ma to jednu výhodu....mam o čom snívať....a postupne dozrievam ako by som to chcela....aj keď viem ze to nikdy nebude.....🙂
Keď sme sa nasťahovali, mali sme 4 deti a bývali sme iba hore...varila som na dvojplatničke asi par mesiacov....

vanilkovazmrzka
9. sep 2024

Ale prd musi byt na mieru. Ale ked hladas len zamienky, preco si situaciu nezlepsit, tak teda var na zemi.

majka99999
9. sep 2024

@sisa_s deti nemozu do skolky, lebo na dedine nie je skolka a potrebovali by sme 2. auto do susednej alebo do mesta... Hlavne, ze byvame v dome. 🙄

tinka_1807
9. sep 2024

Zásuvky sa dajú vyriešiť jednoducho - dajú sa pozadu v skrinkách poposuvat prostredníctvom kábla. To nie je problém. Ďalšia vec skrinky si vieš poprehadzovat väčšinou, to znamená, že trošku pozmeniť ako keď bola pôvodne kuchyňa. Stačí hľadať na Bazoši a myslím, že sa naozaj dá neioc nájsť aj zadarmo. Ak by som bola v takej situácii ako ty fakt by som to riešila a snažila sa vyriešiť. Dnes sa dá vselijaky nábytok za.doviz dostať.

autor
9. sep 2024

Ďakujem vám za tie tipy na bazos ale to mi fakt nerieši nič, to mam aj teraz 3 skrinky na zemi, lebo do výšky sa vrtat nemôže, cixw skrinka napr ktora ma byt na stene je na zemi...z kuchyne ktorú sme kúpili za asi 150e ze však dočasne...lenže odvtedy sa veci zmenili, kopec problémov, obrovských výdavkov s ktorými by nikto na svete nepočítal, strata práce atď...proste o tom to je ze viem ze nová kuchyňa taka ktorá tam ma byt je v nedohladne....a viem ze človek má byť šťastný za to co ma, len to na mňa proste dnes doľahlo...ze ani len blbé zrkadlo do chodby si nemôžem kúpiť, tiež len jedna polička na topánky a nič viac, aby to aspoň trosku lepšie vyzeralo...proste mi to je len ľúto, vsak uz som na to aj zvyknutá ale aj tak...

stanislava29
9. sep 2024

My sme tiež v novom dome si dali kuchyňu na mieru urobiť po desiatich rokoch. Mali sme kuchyňu od mojej krstnej, z bytu. Manžel ju prispôsobil, že nám pasovala. Nevyzeralo to ktovie ako, ale dalo sa fungovať.

deti95060810
9. sep 2024

autorka pozri kuchyne Oresi - síce nič moc, ale poskladáš aj na mieru...

@pink_lady ti dala link na celkom slušnú kuchyňu - určite lepšie ako nič.... ja by som aj takú dala - výhoda - je nová, nie je uťapkaná po predch . maj.