Biela lesklá kuchyňa - umývanie

12. apr 2023

Ahojte žienky co mate bielu lesklú kuchyňu hladkú, mate niečo overené čím umývate dvierka?
Pripadne aj na takú viac zažratú špinu?

domiklik
12. apr 2023

Technický benzín

janetinka27
12. apr 2023

Neviem aky material, ja mam biele leskle striekane dvierka a ked maju prist svokrovci, pretieram ju clinom (taky na okna). Inak ked sa okvickaju, tak bezne umyvam vlhkou handrickou - cistou vodou.

autor
12. apr 2023

@domiklik no to by som sa veru riadne bála

autor
12. apr 2023

@janetinka27 nie striekane nemám ale clin som veru neskúšala, nevidno tam fľaky? Myslím šmuhy ako na oknách? Ja niekedy nevšimnem že mi kdesi okvickaju tak je tam taka zazrana špina ktorá nejde len tak ľahko umyť

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka188
12. apr 2023

Ak je to niecim oprskane, zamastene, tak jarovou vodou a potom len prelestim Clinom.

vorkola
12. apr 2023

Ja bielu lesklu, len cistou vodou s kuchynskymi otierkami ,papierom ,a su tip top.Nepouzivam ani jar,takto su bez chemie,a bez ccmuh

danulicek
12. apr 2023

Mne sa najviac vždy aj tak osvedčila jarova voda. Snažím sa to robiť priebezne, niekolkokrat do roka, aby nebola zazrata spina. Ak je mastnota na jednej skrinke pri sporáku, tam používam sanytol na kuchyne. To sa mi osvedčilo 👌

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
13. apr 2023

@elizabet173 skor manzel 🤣 ten je nervozny z toho, ze by bolo nieco neupratane, lebo vie, ze doma si potrpeli na dokonaly poriadok. Ked boli u nas prvykrat, vsetko sme vygruntovali a na vylestenom balkone ostalo vedro a na nom prevesena mokra handricka zo stierky na podlahy - je hruba a dlho schne. Svokra to hned vycitala muzovi, ze ci to nemohol spratat🤣 jeden cas, ked mali prist, tak dokonca zvykol premalovat drobne nedokonalosti na stenach (a to sme byvali v prerobenom byte, steny nove) 🤣

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akinomel
13. apr 2023

Urobím si roztok: voda, trošku Jar - i, asi 1 PL sódy bikarbóny, 2 PL octu. Používam mikrofázovú utierku. Ak treba, preleštím suchou ďalšou.

lenkamarcek
13. apr 2023

Ahoj ja používam už asi pol roka handricky značky greenway. Nie je to reklama. Zaregistrovala som sa aby som mohla pre seba kupovať. A baby fakt len handrička a čistá voda. Umyla som takto okná, obývačku mam vanilkovou lesklú a všetky capky od detí su preč vylestene bez čmúh. A kuchyňa to isté. Aj prach utieram len handričkou a nasucho, nič sa neviry vo vzduchu. Handrička ti vydrží min. 3roky. Ak by si chcela kľudne mi napíš. Sú fakt super tie produkty. Pekný deň

ana82
13. apr 2023

@lenkamarcek áno aj ja ich mám sú vyborné

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
13. apr 2023

@elizabet173 ja to tak neprezivam, co komu poviem, neriesim, proste chcem, aby bol spokojny a to je vsetko 🙂

domiklik
13. apr 2023

Tak sa trap

tiezjedna
13. apr 2023

kärcher

tiezjedna
13. apr 2023

inak ak nemáš kärcher, tak skvelé je fialová handrička od Viledy, pri tej stačí len voda, nič viac

17alexis
13. apr 2023

Používam fialovú handru Viledu a pár kvapiek vody na ňu prsknem. Neviem ako môže mať niekto zažratú špinu na linke, ale týmto odstránim aj vyprsknutú paradajkovú omáčku.

ivana11155
13. apr 2023

Len cistou vodou a utriet kuchynskymi utierkami. To mi odporucil clovek, co mi robil kuchynu. Ze nemam davat ziadne saponaty lebo biela ostane zadubena a uz sa toho nezbavim.

zoeeoz
13. apr 2023

Ja mam taku tuperware handru, ze ju len pretriem a bez lestenia je bez flakov a otlackov to na dvierka..ked potrebujem vyslovene vydrhnut dosku a zastenu, tak pouzivam splendid reinigunger ci jak sa to vola, umyjem kuchynu a prejdem tuperware :D

malinovka333
13. apr 2023

@janetinka27 a kam to ma akoze spratat to vedro s handrou?

janetinka27
13. apr 2023

@malinovka333 mozno pod postel 😀 co oci nevidia... 😀

dkethe
13. apr 2023

Moju lakovanu lesklu bielu utieram utierkou a vodou. Je nadherna, a bezudrzbova

niki78281
13. apr 2023

Ja používam vlhčené obrúsky tie kuchynské z Lidla

margaretka
19. máj 2023

@lenka188 ja mám nad digestorom skrinku oprskanu mastnotou drobné bodky , neviem to vyčistiť nie je ich moc vidieť ale z blízka a z boku aj na dotyk áno no neviem to vyčistiť ...teplou jarovou vodou som skúšala bez drhnutia to nejde a silno sa bojím tlačiť už mám pár cmuhov zo silného suchania... Viete mi poradiť čím a účinné do hladka a čista bez poškodenia ? Bežné cmuhy čistom clinom je to super

margaretka
19. máj 2023

@niki78281 po vlhcenych ešte prejdes niečim dosucha?

margaretka
19. máj 2023

@17alexis bežné spiny áno to umyje každý tak ako píšeš ale napr ja mám buď z pary alebo mastnych výparov nad digestorovou skrinkou drobné bodky na lesklej a nejde to vyčistiť ....

margaretka
19. máj 2023

@lenkamarcek ako peries tie handričky aby boli čisté a bez baktérií po rôznych povrchoch ?