Balkónoví záhradkári - monštrá na paprike

11. jún 2022

Takéto monštrá sa mi objavili na paprike. Prosí
Vás, čo to je a ako sa ich zbaviť???

pribinak
11. jún 2022

Vyzerá to ako vosky

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. jún 2022

@pribinak ako sa ich zbavím? Dá sa to vôbec, keď ich tam je toľko?
Ja to radšej celé vyhodiť, aby sa nerozmožili na ostatné. Ako môžem tomu predísť, aby sa už nevyskytli?

pribinak
11. jún 2022

@hazelgracegus neviem, ja som mala minule vosky na paprike, postriekala som ich silným roztokom sódy bikarbóny, zmizli

pribinak
11. jún 2022

Ja až taký odborník nie som, skús @viesta

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pinkgirl
11. jún 2022

Kúp si Mospilan - je to prostriedok proti voskam.

buberova
11. jún 2022

Tiež mám dobré skúsenosti s mospilanom na vošky... Mala som ich na sirôtkach

patus_2
11. jún 2022

Sú to vosky. Ak nechceš hneď chémiu, tak skús postriekat roztokom vody a sódu bikarbóny (lyžica na liter), uvidíš, či to pomôže... Tohto roku sú extrémne premnožené, na celom dvore a záhrade asi neexistuje rastlina, na ktorej by neboli 😑

viestta
11. jún 2022

Zober papriky do vane, vosky splachni silným prúdom vody, keď vyschnúť môžeš ich postriekat. O 3 dní znova až pokiaľ nezmiznu. Postrek si vyber aký len chceš, za mňa je naucennejsi nimbovy ej a ten obsahuje karanimba.

viestta
11. jún 2022

@hazelgracegus môžeš, ale pozri ochrannú lehotu, ak je to chémia. Niektoré prípravky na okrasné rastliny nie sú vhodné na ze inú a ovocie. Na vosky je aj tak najúčinnejšie ich splachovat silným prúdom vody z hadice. Voska na zemi je mŕtva voska.

pribinak
11. jún 2022

@hazelgracegus 2,5 dcl vody a cely veľký sacik 100g sódy

autor
11. jún 2022

@viestta akurát pozerám, že ich mam v hline aj medzi paradajkami. :( Čo mam s tým urobiť?

melany4
11. jún 2022

Mne napriklad nepomohlo nič,ja som minulý rok myslela vyhodiť moju nádhernú balkónovu malinu a jahody . 😌

pribinak
11. jún 2022

Skús zarobiť silný hypermangan a vyliať to do zeme

viestta
11. jún 2022

V iné máš asi smutníce, nie vosky. Bio zaručene účinné na smutníce sú paraziticke hlistice. Všetko ostatné je chémia s dlhodobým účinkom, ktorej by som sa pri zelenine vyhla.

macikovaiveta
11. jún 2022

V záhradkárstve kúpiť postrek a hneď nastriekať , výšky uschnu a odpadnú