Automatický kávovar - rada

1991majka
29. okt 2023

Dobrý večer prajem. Uvažujem nad kúpou automatického kávovaru. Niesom žiadny extra kávičkár, moje požiadavky sú aby robil dobré kapučinko a latte - ide mi skôr o mliečne nápoje. Cena tak do 400€ keďže niesom nejaký kávičkár tak nechcem investovať viacej. Viete mi poradiť nejaký dobrý v tejto cene? Ďakujem a pekný večer 🙂

guudy
29. okt 2023

Na automat s kapucinom a latte je to hodne nizky rozpocet.
V zasade plati, cim menej druhov kavy robi kavovar, tym lacnejsi. Zacina sa kavami bez mlieka…
Pozri si Delonghi kavovary, odporucam vyberat model bez nadoby na mlieko. Jednoduchsia udrzba.

vanilkovazmrzka
29. okt 2023

Podla mna ti je strasne zbytocne kupovat drahy stroj kvoli naslahanemu mlieku… 🙂

83lenka83
30. okt 2023

@1991majka mám taký, dokonca nemusí mať ani pridavnu nadobku na mlieko. Kapucino a Late robí priamo v pohári. Je to velmi prakticke.

natalienka12
30. okt 2023

@1991majka Kup si dobry napenovac mlieka, my mame kavovar Jura, poloprofesionalny, stal strasne vela no sluzi nam bez chybicky uz 7 rokov. Ale napriek tomu ho na mliecne napoje nevyuzivam. Pretoze musis po kazdom jednom napoji vycistit mliecne cesty a to je brutalne narocne casovo aj tie cistice su drahe. Oplati sa to v kaviarni, kde robia latte v kuse. Dobry napenovac kupis za cca 100 eur, ak chces uz taky poriadny. Ziadny kavovar mi tak krasne nenaslaha penu ako tento napenovac, tam si presne nadavkujes mlieko a vyberies, ci na latte, ci na capuccino, vyberies objem salky, toto mi ani moj super drahy kavovar neurobi. A cistenie? Vyberiem tu naslahavaciu nadobku a umyjem jarou.

watermelon
30. okt 2023

@natalienka12 ktory napenovac mas konkretne?

mameha7
30. okt 2023

@natalienka12 presne tak, mám základný typ kávovar Jura piano, čo mi urobí 3 druhy kávy (ristretto, espresso, americano) a k tomu som si kúpila Jura napeňovač. Dokopy ma to vyšlo 600e. Kávovar už ide bez poruchy 5-ty rok a káva je lepšia ako z kaviarne. Svokra si kúpila automatický Delonghi Evo ecam a po mesiaci jej odišla nahrievacia jednotka. Takže podľa mňa nech si radšej autorka priplatí za kvalitu. Z delonghi som nikdy nemala tak bohatú penu ako z jura napeňovača. Nemôžeš si tam ani zvoliť teplotu mliečnej peny a mliečne trysky sa zvyknú zanášať,ťažšie sa to čistí.

natalienka12
30. okt 2023

@watermelon ja mam SPUMA 700 Severin

minesasubu
30. okt 2023

Tiez som nebola kavickar avsak po kupe kavovaru sa to zmenilo
chcela som aby robil latte a capuccino - cize kriterium bolo nadobka na mlieko nechcela som tu trysku na napenenie mlieka
kupili sme z druhej ruky za 200€ ako novy delonghi magnifica pani co to predavala mala 2 cize fajn pre nas a na tu nasu kavu to staci 🙂 mozno casom kupime nieco ine