Americká chladnička

9. aug 2024

Ahojte, tie čo máte doma americkú chladničku ako ste spokojné? Ktoré modely máte? A zasa otázka aj pre tie čo nemajú, prečo radšej preferujete obyč chladničku? Rada by som si vypočula oba názory. Ďakujem

vanilkovazmrzka
9. aug 2024

Ja preferujem neamericku chladnicku z prosteho dovodu - tu velku skrinu by som musela dat do obyvacky alebo do samostatnej miestnosti, do kuchyne sa mi nezmesti 🙂

andreakotesova
9. aug 2024

Mám zvlášť chladničku a zvlášť skrinovu mrazničku, čiže mi vyhovuje "neamericka" chladnička.

doriiis
9. aug 2024

Máme túto
https://www.mall.sk/americke-chladnicky/gorenje...

Máme ju pár mesiacov a som maximálne spokojná.Vela miesta,no Frost,neustály prisun ľadu a studenej vody.

sweet20
9. aug 2024

Zbytocne zabera miesto, ak nepotrebujes vyrobnik ladu. Neviem si to predstavit mat doma. Neviem ako to je so zravostou energie ale ked som pozerala v obchodoch tieto chladnicky tak mi prisla velmi mala. Na obycajne veci aj fajn ale my mame plno hrncov aj veci.

doriiis
9. aug 2024

@sweet20 ....ja tam dám aj plech🤷🏻‍♀️

sweet20
9. aug 2024

@doriiis ja mam zvlast jednu chladnicku a vedla toho mraznicku stojacu ako chladnicka a niekedy som uz zufala , ze nemam co kde dat.. 😀😀

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vevesh
9. aug 2024

Mame tiez a u nas velka spokojnost. Jedine, na co je potrebne si davat pozor, je privod vody. My mame taku, ze lad a voda ide zo zasobnika v chladnicke, ktory doplnas sama podla potreby. Znami maju priamy privod na vodu a ti museli vrtat cez troje mury, aby ju napojili (maju ju na chodbe). Plus na to, aby si ju vtrepala do vytahu a bytu🙃🙃🙃

michaela329
9. aug 2024

Máme LG, ale už starší model - má 8 rokov. Je tam možnosť zásobník aj prívod vody (toto má aj Samsung mojich rodičov, to je už 12 ročná chladnička) Sme spokojní. Dvojdverová na výšku. Normálne mi tam vojdú aj plechy aj hrnce. Keďže "zabíjame" hovädzie aj bravčové, mám v suteréne aj malý mrazák. Do chladničkoveho davam hydinu, zeleninu a nanuky. Nemávam ho úplne plný.

cherrystone
9. aug 2024

ja preferujem klasiku, ale v sirke 70cm. zmesti sa tam fakt vela, ma krajsi dizajn (mne sa viac paci) a a nezabere na sirku tolko miesta ako americka.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sulavikova
9. aug 2024

Mám nádhernú červenú retro chladničku Klarstein. Pre mňa “výstavný a funkčný” kus. Truhlový mraziak mám osobitne skrytý v štýle a farbe kuch. linky. Nemenila by som.

nikiki29
9. aug 2024

My máme “francúzsku” americkú chladničku - dvojdverová chladnička hore, dvojdverový mrazák dole. Úplne ideál pre väčšiu rodinu, dám tam plech, hrnce, na Vianoce úplne všetko, v mrazaku oddelim mäso od zvyšku a tak mi to nenapáchne ani led na niečo dlhšie zabudnem. Do mrazáku uložím veci pohodlnejšie keďže má šuplíky a nie police ako klasická Amerika…
Nemá síce výrobník ľadu, ale my sme to ani nechceli, nevyužili by sme to.

keiko33
9. aug 2024

Máme Whirlpool štvordverovú, bez zásobníka ľadu (ten sme nechceli) už 3 roky a zatiaľ veľká spokojnosť. Mám 4 deti, chodím na veľké nákupy, už by som do klasickej nešla. Bez problémov vopchám celý plech.

mamamasama
9. aug 2024

Ako bolo vyššie spomínané. Je obrovská, zmestia sa mi plechy, torty a kopec jedla,čo sa do bežnej nikdy nezmestilo. Plus výrobník ľadu. Ten využívame denne .

autor
9. aug 2024

Ďakujem vám za odpovede. Ako čítam tak pôjdem asi aj ja do americkej. S tým že je mohutná problem nebude, máme obrovskú kuchyňu. + ku tomu chcem ešte riešiť samostatný mrazak len pre psa ktorý má barf stravu. Zásobník ľadu určite chceme. Hodili by ste mi sem model aký máte doma , nech ti nejako popozerám a porovnám ? Ďakujem

fairyy
9. aug 2024

ja som chcela velmi americku chladnicku, ale ma velku spotrebu a je draha na to co ponuka ...takze som.kupila dve vysoke Ackove chladnicky a prehodila im dvierka tak aby a otvarali ako americka 😅 tie dve mi zeru menej ako by som kupila.jednu americku... a zmesti sa mi tam.viac potravin

michaela789
9. aug 2024

Aj my máme americkú etu a sme spokojní. Predtým sme mali neamerické a za mňa je to rozdiel 100 a 1.

doriiis
9. aug 2024

@fairyy ...absolútne o nič nám nestupla spotreba elektriny odkedy máme americku chladničku.🤷🏻‍♀️

fairyy
9. aug 2024

@doriiis ja som len porovnavala pri kupe parametre, ktore boli napisane ku chladnickam 😊 dve dvojmetrove Acka spotrebuju menej ako jedna americka, pretoze v danej dobe som cenovo prijatelnu nasla len Ceckovu... a do tych dvoch dvojmetrovych naozaj dam.viac veci ako do jednej americkej tiez som porovnavala litre... ale zas mam velku kuchynu mohla som si dovolit dat tam taketo dve velke chladnicky k sebe... predtym som mala kuchynu, kde by mi to nevyslo ani nahodou...

nikasmile
9. aug 2024

Máme Samsung. Ale do inej ako americkej už by sme nešli. Dáme do nej aj "malého boha". Je moderná, v kuchyni nešpatí, denne využívame aj výrobník ľadu. Ako sa spomína vyššie, vojde celý plech.

fairyy
9. aug 2024

@doriiis napriklad ta co si dala linku zerie 323kwh ... nasa jedna 108kwh...ta co si dala ma objem chladnicky 369l a mraznicky 191l.... moje maju spolu chladnicka 546l a mraznicka spolu 228l

qetka
9. aug 2024

my mame stvordverovu, hore chladnicka, dole mrazak, da sa prepnut aj cela na chladnicku.
vyrobnik ladu mame, napojenie na vodu tiez, cize lad sa robi automaticky, plus je tam filter na vodu a da sa capovat fakt studena a chutna. najlepsie rozhodnutie, ja uz inu nikdy nechcem, mozno by som prijala este navyse drticku na ten lad 🙂
muz pozera po novej a on by chcel door in door…

arcanne2
9. aug 2024

My ju mame a sme max. spokojni. Ale my mame teda svoju vodu, takze nam vyhovuje ten filter na vodu navyse. A lad ide u nas cele leto, takze za mna super volba a urcite by som si ju vybrala znova

rozculena
9. aug 2024

načo by mi bola americká .....sme len dvaja

trgypadl
9. aug 2024
saraxyz
10. aug 2024

@qetka napíšeš prosím Zn.? Typ? Ďakujem

3petka
10. aug 2024

Mame LG americkú chladničku nemenila by som. Toľko miesta je v nej že super. Mame to spravené tak že zadná časť chladničky umiestnená. Že stenu v technickej miestnosti a v kuchyni mám len dvere.

qetka
10. aug 2024

@saraxyz podla mna tato.
stitok ma zozadu, tak ten modrl plus minus bude on…
a teda mame ju 8 rokov.
https://www.beko.com/sk-sk/produkty/chladnicky-...