Alternatíva k Doterra olejom

kikusikkk
20. dec 2022

Ahojte ženy a muži, existuje nejaká lacnejšia ( nie lacná ale lacnejšia ) alternatíva k doterra olejom? Naozaj by som uvítala odpovede od ľudí, ktorí sa vyznajú a majú odskúšané, nech to tu nie je len hejt MLM biznisu.
Ďakujem

anicka176
20. dec 2022

@kikusikkk ja som spokojná s esencialnymi olejmi od Nobilis tilia, používam ich do difuzera

cheeta
20. dec 2022

Primavera?

ak si dobre spomínam, na rozdiel od doTerry nie sú určené na ... konzumáciu, ale kvalita je veľmi dobrá.

lindusss2016
20. dec 2022

@kikusikkk ahoj, ja som aromaterapeutka, napis mi do spravy, poradim ti, ako nakupovat kvalitne oleje za super ceny.

majlo1234
20. dec 2022

Hanus oleje, slovenska znacka, ja som spoko

katie253
20. dec 2022

@majlo1234 áno, tie si veľmi dobré a normálne ceny majú.

andreakotesova
20. dec 2022

Hanus a sú určené (su oznacene na stranke) aj na peroralne užívanie.

zuzzkka
20. dec 2022

@kikusikkk napr. Florihana (aroma-atelier.cz), Oshadi, Nobilis Tilia

evaachesa
20. dec 2022

Hanus 🙂

lindusss2016
20. dec 2022

@andreakotesova podla nasej legislativny nemozu byt ziadne oleje urcene na vnutorne uzivanie, takze nrviem, co maju na stranke, ale v celej Europe sa esencialne oleje uzivat vnutorne nesmu! Ak sa tak niekto rozhodne z vlastneho presvedcenia, aspon by to mal prekonzultovat so skusenym aromaterapeutom, inak hazarduje s vlastnym zdravim. Absolutne nerozumiem, odkial sa nabral ten nesvar liat do seba oleje hala bala, najlepsie do vody 🤦

lyci
20. dec 2022

@kikusikkk bewit a hanus

andreakotesova
20. dec 2022

@lindusss2016 je to roky fungujúca firma, takže asi vedia, čo môžu a čo nie.

lindusss2016
20. dec 2022

@andreakotesova ja hanus poznam, ale opakujem, ziadne oleje podla nasej legislativy nemozu uvadzat, ze su na vnutorne uzivanie. A za dalsie, kedze predpokladam, ze tu nema kazdy aromaterapeuticke vzdelanie, tak to naozaj ani neodporucam.

andreakotesova
20. dec 2022

@lindusss2016 takých kurzov si môžem zaplatiť, o jo joooj 😉

lindusss2016
20. dec 2022

@andreakotesova mozes 😉 aspon sa niecomu priucis, napr.tomu, ze by si nemala odporucat vnutorne uzivanie olejov. Ale ak to nepotrebujes a je ti jasne vsetko ohladne chemickej kompozicie eo, tak samozrejme beri svoju poznamku spat 😊

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreakotesova
21. dec 2022

@lindusss2016 ja to neodporúčam. Tak to ma Hsnus napísané pri niektorých siliciach. A aromaterapeutka byť určite nechcem (vnucovať sa ludom). Mám zmysluplnejsiu prácu 😉

lindusss2016
21. dec 2022

@andreakotesova aromaterapia nie je vnucovanie sa ludom 😊 to si si zle vylozila definiciu 😉 Ako ty mozes posudzovat, ktora praca je zmysluplnejsia? Je zmysluplnejsia praca pravnika alebo predavaca? Ked ti nebude mat kto predať jedlo, silno o tom popremyslas. Prepac, ale taketo vyjadrenia naozaj hovoria o tebe vela 🤷

majlo1234
21. dec 2022

@lindusss2016 akoze to ma ani nenapadlo, ze to niekto pije😃ja som stara skola, kvapnem par kvapiek do aromalampy, ved to je agresivne😃

kvetinka75
21. dec 2022

Hanus, používam

bimbambom
21. dec 2022

Ako ďalšia aromaterapeutka sa pridám.
Áno , konzumácia esenciálnych olejov je možná, ale iba vo veľmi výnimočnom prípade po konzultácii so skúseným aromaterapeutom .
Treba tiež zvážiť kto je skúsený , či je to naozaj človek čo pār hodín strāvil počúvaním o produktoch a dostal za to papier .
Úprimne ma bolí srdce keď vidím videá kde si pravideľne kvapkajú do 1l džbánu aj 15 kvapkek , lebo ušla ruka , lebo to je táááák fajné , lebo chichi ,lebo neviem čo . ( Tu je zaujímavý poznatok , že tie tety doteraz nezistili , že esencia sa vo vode nerozpustí ) .
Produkty doterra nevnímam ako dar z neba , sú ako ktorékoľvek iné .
@andreakotesova nemýliš si náhodou predajcov DoTerra a Young Living s aromaterapeutom ? Lebo toto naozaj nie je to isté .
@kikusikkk olejov je nekonečne veľa , ak chceš Bio / Demeter tak určite Primavera .
Hanus aj Nobilis mám tiež, chvália si Bewit , záleží na čo ich chceš použiť .

simca06022011
21. dec 2022

Hanus, ale podla toho na ake ucely, ja som si rada objednavala z USA Now foods oleje, ale teda ja ich nejem/nepijem :DD

bimbambom
21. dec 2022

@simca06022011 aj ja , z iherb 😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Ale to bolo veľmi dāvno

lindusss2016
21. dec 2022

@majlo1234 ano, pije a je to velmi rozsirene, lebo ludia si naivne myslia, ze co je prirodne, nemoze im ublizit...

lindusss2016
21. dec 2022

@bimbambom presne si to napisala 🙏 toto je to, ze ludia si mylia predajcov niektorych znaciek s aromaterapeutmi a prave tito ludia robia svojimi neodbornymi radami aromaterapii zle meno.

bimbambom
21. dec 2022

@lindusss2016 skôr ma zaráža ako dokážu zmanipulovať ľudí .
Aj tých čo to predávajú , aj tých čo to kupujú . Ten štýl " zaplať mi a ja ťa presvedčím , že to potrebuješ' mi je naozaj proti srsti .
Keď je niekto naozaj presvedčený o tom , že dotera oleje môžu ísť iba do doterra difúzera , miešať sa môže iba v kokosovom oleji ( lebo iný nemajú a je pre nich asi najlacnejší ) , je to žalostné .
Ale najviac ma dokáže zničiť veta , že tie oleje majú nenormálnu silu . Vtedy sa len pýtam " a už si niekedy destilovala ?" . Áno chemotyp , pančovanie ( všeobecne !!!! NIE doterra) , atď beriem do úvahy . Ale silu ?
Najhoršie na tom ale je , že tie oleje nie sú vôbec zlé ....

simca06022011
21. dec 2022

@bimbambom áno a tie boli super :D resp sú, ešte mam nejaké:D

lindusss2016
21. dec 2022

@bimbambom tak az s takouto silnou propagandou som sa ja nestretla, ale bezne sa stretavam s tym, ze predajkyne doterry tvrdia, ze proste za kvalitu sa musi platit (minimalne raz tolko, ako naozaj treba 😂) a ze ziadna ina znacka nie je dost "cista, ucinna, kvalitna" a bla bla... Pritom tie damy nielenze nikdy neskusali destilovat, ani len nevedia, ze oleje sa vyrabaju destilaciou, nemaju potuchy o chemickom zlozeni a pod. Este som kdesi citala, ze doterra oleje ako jedine sa vyrabaju priamo na plantazach a tak vedia najlepsie kontrolovat kvalitu 🤦 no nezmysly, ale podaktore im to zeru, s radostou preplacaju niekolkonasobne vyssie sumy a uplne zbytocne 🤷

bimbambom
21. dec 2022

@lindusss2016 niekoľko kamošiek s tým robí , takže už som počula kadečo ....
Na jednej strane chápem , že destilácia nie je len tak , veď musíš mať dosť drahý stroj , priestor , rastliny ,lebo nie všetko len tak v prírode nájdeš , ale nejaké zākladné znalosti by boli fajn ....

andreakotesova
21. dec 2022

@bimbambom nie veru. Viem rozdiel medzi aromaterapeutom a MLM predajcom.

bimbambom
21. dec 2022

@andreakotesova a zo zvedavosti sa pýtam , v čom sa aromaterapeuti vnucujú ?
PS : inak zmysluplnú prácu od - do mám aj ja 🤔