Aký kávovar na presso?

cookie29
14. júl 2024

Ahojte,
Iste sú tu nejakí amatéri, na fóre mamičiek sa určite zavislaci na ☕️ dúfam nájdu.
Ja viem že proti gustu žiaden dišputát, ale tak chcela by som vás názor na vyber kavovaru. Aký a preco? Pijeme presso, žiadne fantázie. Mali sme Tassimo, ale mám pocit že vyber kávy neexistuje a kapsule dostať len originál. Takze pochopili ste, zvažujem chuť kávy - možnosť výberu a dostupnosť a samozrejme aj cenu. Momentálne nemám možnosť kúpiť kávovar na mletu kávu, to príde časom. Potrebujem niečo rýchle a šikovne.
Ďakujem za vaše rady a skúsenosti.

muchotrafka298
14. júl 2024

Myslis pakovy kavovar, ked pises kavovar na mletu kavu? Alebo french press, mokka konvicku? To je tiez na mletu kavu. Alebo alternativy ako je aeropress, chemex? Lebo to musis viac specifikovat, pretoze kavovar je vlastne iba pakovy cisto na mletu kavu, pretoze aj do tych klasika kavovarov co Ti pomelu kavu v mlynceku vies dat mletu kavu do zvlast nasypky.

anketkarka
14. júl 2024

Na mletú kávu rýchle a šikovné french press alebo mokka kávovar.

vanilkovazmrzka
14. júl 2024

Kedy uz eu zakaze taky nezmysel ako kavove kapsule?

Jeden mlyncek na kavu a jeden pakovy kavovar, to nie su drahe polozky, ked nie si narocna na nejake sofistikovane postupy pripravy kavy. Pakove kavovary neznamych znaciek su aj za 50€ ale radsej by som isla do nejakeho delonghi, tento napriklad je nesmrtelny https://m.alza.sk/delonghi-ec-685-w-d5469968.htm

Alebo ako uz aj bolo povedane kotogo je uplna klasika, kava je vyborna, a konvicka je vecna, tam sa fakt nema co pokazit, mozno tak raz za cas kupit nove tesnenie https://m.alza.sk/lodos-moka-konvicka-g-a-t-pep...

svetlonos
14. júl 2024

@cookie29
ahoj my mame klasický kávovar z Tchiba a sypeme tam zrakovo kavu. Najlepšie sú Illy, lavaza, Hornig - tie totiž chutia aj studené.
Pokial chces kapsule tak jednoznačne nespresnil, super mini mašinka perfektný výber káv rôznych (pri)chuti.
Keď sme ju kupili, zrazu začal pit kavu aj muz, tak mu chutila a teda sme radšej kúpili klasicky kávovar, keďže to išlo dosť do peňazí 😁
Ale inak bol super.

babulkomale
14. júl 2024

@svetlonos kludne napis, ze tebe chuti lavazza a tie ostatne s...y.
Ale nepis, ze su najlepsie. Su to komercne kavy prazene na horkokyslo a chutia ako spalena guma. Okolo kvality ani len nesli.
Viac na blogokave.sk

svetlonos
14. júl 2024

@babulkomale
a čo riesis môj komentár? Ja som predsa pisala za seba, nepisala som - všetci hovoria, že sú najlepšie, ci ?
Samozrejme ze je milión káv, napríklad aj z Ogoda v TN. Ja som pisala tie známe. A keďže autorka, ktorej komentáre číta vám, je v pohode rozumná, tak nepochybujem, ze si sama nájde speci kavu ak bude chcieť!
Tu sa prevažne riesi kávovar a nie prednáška o kave, ktoré som mala 2x a perfektne 😉
Tak skludni hormon, ved inokedy si tiež v pohode 😜

kengurica
14. júl 2024

@cookie29 určite neodporúčam žiaden kapsulový.
Ak už taký máš (Tassimo), existujú plniteľné kapsuly do neho (nájdeš na aliexpresse)
No ale tento stroj jednoducho neurobí dobrú kávu, nestačí na to.
Btw. je to espresso, nie presso 😉
Určite hľadaj pákový, prípadne nejaký automat s mlynčekom. Kapsulový je síce lacný, ale keď si pripočítaš cenu kapsúl, tak zistíš, že sa neoplatí, a teda kvalita kávy z tohto stroja je mizerná . Ani keby si dala do Tassima plniteľnú kapsulu a kvalitnú kávu z pražiarne zázrak sa nestane.
Pre mňa je kapsulový "no go". (Viem o čom hovorím, začínala som s ním voľakedy 😖)

cookie29
autor
14. júl 2024

Zienky, pakovy kavovar mame u nasich, poznam a je super. Len nan nemam cas, znie to divne, ale nerieste, poznam svoje moznosti. pretoze kavovar nepojde denno denne, ale ako pisem cez vikend, takze tie co melu kavu a pod, treba to obcas vycistit, inak to zaplesnie. Mame v robote, ide denno denne, fakt poznam.
Ja skutocne potrebujem teraz na najblizsi 1-2 roky, nieco nenarocne na obsluhu a prilezitostne pouzitie. Aj za cenu toho, ze kava nebude top.

cookie29
autor
14. júl 2024

@kengurica PS bolo to zmenene adminom to "presso"

lakebabe
14. júl 2024

@cookie29 my máme doma De longhi primadonnu, ten robí asi 16 druhov kávy len je vyššia cena.
Na druhý dom sme kúpili Delonghi Evo Magnifica, ten novy model lebo sme zistili , že tie mliečne kávy nikto nepije a je menšia údržba a cena
Predtým sme mali pákový a predali sme ho, za nas je s tým veľa roboty , takto stlacim gombík, nasypem zrnkovu kávu a nestaram sa. Pri toľkých kavach co sa u nás vypijú denne mi to išlo na nervy
A predtým sme mali od Krups plnoautomat, ten neodporúčam vkuse bol v servise, servisak vravel, ze sú také slabšie.

muchotrafka298
14. júl 2024

Kup si mokka konvicku (predavaju sa aj na indukciu) alebo french press. To je na pripravu najjednoduchsie. Ja to ale medzi klasicke kavovary nepocitam.

cookie29
autor
14. júl 2024

@lakebabe no ak som hodila ockom tak Delonghi Evo Magnifica sa pohybuje v rozmedzi 400-600€ 🙂 tak potom nechcem vediet, aka je "vyssia" cena. Akoze moze byt super, ale za tie 2-3 kavy za vikend sa mi to momentalne neoplati, bude s tym viac cistenia nez pohodu, prave preto hladam nieco easy

lakebabe
14. júl 2024

@cookie29 náš bol v akcii minulý rok za cca 330. Tak to sa zas ešte dá u nás denne ide 6-8 espress na ňom keď sú návštevy aj viac.
Ten vyššie stojí cca 1500 preto píšem ze je drahší, len to je aj na mliečne kávy
Ale údržba je v pohode len vysypas nádržky. A životnosť pri tejto značke je dlhoročná. Preto sme radšej investovali po zlých skúsenostiach s lacnejšími značkami co isli po 2 rokoch do koša.
Ale ak chceš niečo lacnejšie skus si kúpiť tu mokkakanvicku to som mala dlhé roky na podnájme a bola z toho super kava. Príp ten frenchpress

muchotrafka298
14. júl 2024

@cookie29 tak tie lepsie stoja od 1000 vyssie. Preto je za 500 EUR lacny.

vanilkovazmrzka
14. júl 2024

Ved do pakoveho len nalejes raz za cas vodu a naplnis/oplachnes paku 😅 to je myslim este menej narocne ako kotogo 😃 a odvapnit si vypyta po 1000 kavach co sa ti pri vikendovom piti kavy stane o sto rokov 😃

lakebabe
14. júl 2024

@muchotrafka298 ono aj obyčajný mechanicky pákový co sme kupovali pred sto rokmi stal okolo 200 eur.
Ale pre dve kávy na víkend s tým pákovým toľko práce zas nie je. Však to len vyklepat páku. A umyt

muchotrafka298
14. júl 2024

Pakovy pri par kavach nie je ziadna velka praca. Vsetko treba cistit a umyvat, aj plnoautomat za 2 tisicky.

lakebabe
14. júl 2024

@muchotrafka298 presne tak odvapnuje sa každý jeden , Čistit musím aj na automate nádržky na odpad , len je pre mňa jednoduchšie urobiť toľko kav keď nemusím zakaždým vyklepavat páky ale pri dvoch kavach týždenne pohoda

pralinka86
14. júl 2024

Isla by som do automatu na vasom mieste, taky co ma zabudovany mlyncek
Kupovať mletu kavu, ktora este potom aj neviem ako dlho stoji otvorena, to mozes rovno nesku si zaliat...
Taky zakladny dobry stroj je delonghi magnifica s. Maju aj znami, aj na chatách bol a funguje roky bez problemov..
Ak mas cas, odsleduj si akciu
Vyhoda, das tam zrnkovu kavu, ktoru ti namelie tesne predtym nez ju urobi. Cize cerstva kava.
Sam sa cisti - po zapnuti aj vypnuti, vodou len preplachne. A ty teda nemusis nic bezne robit. Mozno raz za 4-5-6mesiacov vymenit filter, odvapnit, zalezi kolko kav urobis. Na mlynceku si vies nastavit hrúbku mletia kavy a vie celkom slušnú kavu urobit. Mas prednastavene 4 zakladne kavy (množstvo kavy a vody je len iné) a tiez si ich vies sama prestavit, ako chces
Cize ty si len stlacis a mas kávu
Ak pakovy kavovar, treba aj mlyncek a to ako citam, asi na take nie si.
Kapsulovy sa podla mna neoplati, jedina vyhoda asi kompaktnost, ak nemas miesto

rozculena
14. júl 2024

na dve kávy za víkend ti stačí koťogo

majlo1234
14. júl 2024

Frenchpress si kup teda. To mas raz dva. Pripadne potom ozaj zas kapsulovy, ak ste nenarocni. Akurat ze tie kapsulove sa predrazia prave tymi kapsulamk

cookie29
autor
15. júl 2024

@majlo1234 French press nemusim 🙂

cookie29
autor
15. júl 2024

Dakujem za rady, ano casom pride aj na pakovy, kavu mam rada, je to ritual aj chut, ale momentalne medzi pracovnou situaciou a malymi detmi proste nestiham a vacsinou pijem studenu... a nestiham toho viac, takze som pozerala nieco primerane situacii. V tych kapsuliach kava vydrzi otvorena aj dlhsie, co pri mletej kave nie je. Preto som chcela kapsulovy... pri kotogo treba stat nie? Kedysi sme to v taliansku mali u svokry, ale uz si nepamatam.

majlo1234
15. júl 2024

@cookie29 tak z druhej ruky mozes vyskusat. Ja som na chatu kupila pakovy delonghi aj s mlyncekon za pajdu. Ale trva to dlhsie ako pri kapsulovon, to je oravda

simca06022011
15. júl 2024

mam pakovy kavovar a mlyncek k tomu (a cuduj sa svete ROKY som mlyncek nepotrebovala), su este moznosti pakovych na ese pody, robi to super kavu, a je to lahke na udrzbu, ale vyjde to dost draho (ese pody, aj ten kavovar - mala som to doma dlhe roky, vyber je tiez sice dobrych kav, ale obmedzeny)
Kludne mozes kupit pakovy co ti spravi espresso ako z kaviarne a kavu si kupovat aj mletu. Ak nestihas ani to, dat kavu do paky, zohriat predtym kavovar, tak naozaj len kapsulovy.. do automatu by som nesla ak nepijete denne vela kavy, nie ani tak kvoli cene a velkosti ale kvoli cisteniu.
Kapsulove su vzdy problem, kvoli vyberu kav. AK isla by som do zvucnych mien, ktore maju vela druhov kapsul. Kvalitou mne vyhovovalo tchibo. Dolce gusto som raz dva posunula niekomu. Este su potom aj ine druhy ale to mna kovli tomu odpadu velmi nelaka...

simca06022011
15. júl 2024

@cookie29 pakovy kavovar neplesnivie od kavy , ma prave tu velku vyhodu, ze sa extremne dobre cisti, ked to porovnas s automatom napriklad. Oplachne sa par sekund pred pouzitim, da sa kava, urobi sa kava :D Ja mam gaggiu a nedam nan dopustit :D vacsina slovenskych kavairni/restauracii mi taku kavu neurobi :D
Inak ti napriklad odporucam otvorit eshop s kavami/kavovarmi, dala by som aj priklad ktory, ale neviem ci by to nebola reklama. Mas tam rozdelene kavovary podla TYPU a su tam hadam vsetky typy co su = vyberies si co potrebujes.

anjelikdianka
15. júl 2024

@cookie29 Ak pákový tak ja odporučam Dhelongi.Mali sme fungoval 7 r.Keď sa pokazil tak sme kúpili automat tiež Delonghi ale ten pákový robil lepšiu a aj silnejšiu kávu ako tá ktorú máme teraz.Ale kôli pohodlii sme ostali pri automate,je to rýchlejšie.

cookie29
autor
15. júl 2024

@simca06022011 kludne posli SS mam zaujem, ak mozno nie hned, tak potom.

petka052
15. júl 2024

@cookie29 Píšeš, že nemáš teraz možnosť kúpiť kávovar na mletú kávu. Čo to znamená, veď každý je na mletú kávu 🙂 Asi myslíš taký, ktorý kávu melie, či? Takže kúpiť si za 70 eur pákový, prakticky bezúdržbový kávovar a za 30 eur nejaký elektrický nastaviteľný mlynček. Kúpiš si buď lacnú kávu zo supermarketu za 5 eur kilo, niekedy si kúpiš kvalitnú z pražiarne za 5 eur za 200 gramov. A môžeš si skúšať hrúbku mletia, niektoré kávy budú ovocnejšie, iné budú čokoládovejšie, horkejšie...vieš sa za pár korún s tým pohrať. Ani 250 eurový automatický kávovar ti neurobí takú dobrú kávu ako pákový v kombinácii s externým mlynčekom. PS: pojem "presso" neexistuje. Je to espresso všade vo svete. Len na Slovensku je to presso 😁

petronela1305
15. júl 2024

Nechápem tým trápnym odpovediam že len cez víkend piješ kávu tak stačí kotogo sedliacky rozum. My sme mali Klarstein Arabica cca 3 roky teraz sme prešli na automat Krups stal okolo 400 eur kávu kupujeme luccafffe u nás sa vypije denne 6 až 10 kav