Akú farbu steny?

marcella6
20. máj 2024

Ahoj dievčatá.
Tento týždeň by sme sa chceli pustiť do maľovania obývačky. Ale nie som si istá akú farbu zvoliť pri modrom gauči a retro podlahy 🙈
Chcem normálne všetky steny biele,ale za gauč by som chcela niečo iné. Držala som sa predstaví, že tam dáme takú svetlu -béžovú...no teraz neviem ... 🙈
Snažila som sa odfotit lepšie tu podlahu. A tie žlté steny si nevšímajte. To nechali predchádzajúci majitelia 🤦‍♀️
Hľadala som aj na nete nejaké inšpirácie, no väčšinou pri takom gauči sú steny biele.
Teším sa na vaše odpovede a inšpirácie 💚

lilianka28
20. máj 2024

@marcella6 aj tzv. holubia sivá by sa hodila

stellarstar
20. máj 2024

@marcella6 my máme čierny gauč a len za telkou modrú farbu a modrý záves inak ostatné biele

marcella6
autor
20. máj 2024

@lilianka28 áno, nad tou som tiež rozmýšľala, ale neviem,či by to pasovalo do môjho štýlu. Ja mám rada veľa zelených rastlín, rattan. Aj jedálenské stoličky mám banánový rattan.

Ešte chcem doplniť,že nemám rada moderný - chladný štýl, ale ani úplne vintage... proste len útulne...

nevenka
20. máj 2024

@marcella6 tak mozno taku jemne pieskovu, nie do seda, ale skor do kremova. Syn si taku vybral do detskej.

babababka
20. máj 2024

Ja by som išla do bledohnedej.Skôr vymeníš gauč,ako podlahu.Podľa toho by som sa orientovala.

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adaluc338
20. máj 2024

Teracotta?

kp7333
20. máj 2024

svetlosedu. je to neutralna farba studeneho spektra, opticky zvacsi miestnost, bude pekne kontrastovat s teplym odtienom podlahy a da vyniknut farebnemu gaucu. dobre sa kombinuje s roznymi odtienmi a neposobi tazko.

viestta
20. máj 2024

Ked tam ma ostat aj ta komoda, tak ina ako svetlo siva asi nie.

marcella6
autor
20. máj 2024

@esterr_ka no nad ružovou tiež inak uvažujem, ale neviem čo by na to povedal môj muž 🙈

kp7333
20. máj 2024

nie je dobre mat vela farieb v miestnosti, posobi to rusivo. modra sedacka je sama o sebe vyrazna, treba ju skombinovat s neutralnymi odtienmi, aby posobila ako jediny farebny akcent v miestnosti. inak to bude take kikiriki. aj zlte vankuse by som nahradila neutralnymi bezovymi, sivymi ci pieskovymi.

sunshine_18
20. máj 2024

Bleda olivovo zelena

luccija
20. máj 2024

Bledo sivu
@marcella6

kp7333
20. máj 2024
kp7333
20. máj 2024
sasenkas33
21. máj 2024

Neviem či to stena zachráni.mna vždy najviac ruší ak sú v jednej miestnosti odlišné farby či vzory dreva
Netvrdím že má byť všetko z rovnakého kusu ale už len tá kombinácia studenej a teplej farby vôbec nevyzerá útulné . Ten stolík vôbec nechapem

sasenkas33
21. máj 2024

Stena biela ,deky by som vymenila za béžové a aj vankuse, béžový koberec pod stôl ,stôl by som tiež určite vymenila .
Na stenu poličky a keď tam dáš kvety kvetinace vo farbe gauča alebo nejakú inú modrú dekaraciu pekne sa to prepojí

sasenkas33
21. máj 2024

No musím dodať že podlahu by som nikdy nevymenila ani za nič 😍

marcella6
autor
21. máj 2024

@sasenkas33 stolík je len provizórný, k tomu gauču je moc veľký. Police pochopitelne ešte nedávam,kým nie je vymaľované. Ako aj deky, vankúše, koberec a iné dekorácie, či doplnky budem riešiť,keď bude vymaľované.
Sústredíme sa na doladenie podlahy,gauča a steny... všetko ostatné príde potom....🙂

sasenkas33
21. máj 2024

@marcella6 chápem ,len som tým chcela naznačiť že podľa mňa je lepšie dať bielu a oživiť ju dekoráciami a podobne ,ako mať stenu "farebnú" a pchať tam niečo ďalšie poprípade nič nedávať na stenu nieje dobrá voľba tam si to pyta.pri bielej ti krásne aj kvety vyniknu,

zuzana76
21. máj 2024

dala by som bielu, alebo tu bledo sivu

mantilka
22. máj 2024

Pozri kombinovanie farieb na obrázku. Išla by tam terakota alebo oranžová. A ladilo by to aj s podlahou.