Akou utierkou sa vám najlepšie utiera prach?

20. júl 2022

Ahojte,
čím sa vám najlepšie utiera prach. Používate klasickú prachovku/ alebo nejakú špeci utierku z mikrovlákna ? Aby sa ten prach tak nevíril. A aj tá utierka dobre vyprala.
Ďakujem za rady 😉

evkamotka
20. júl 2022

Vyradena ponozka, vlkha

katkaaaaaaaaaaaa
20. júl 2022

Ja osobne s vlhčenými utierkami. Sú vlhčené aj na drevo do kúpeľne a rôzne. Mne sa s tým tieňa najlepšie a aj to vonia samo o sebe nemusím nič striekať 👌🏼🤗

patka06
20. júl 2022

Najviac sa osvedčila stará dobrá antistatická prachovka

dadka3450
20. júl 2022

Naše EKO utierky od greenway, radosť upratovať.

babatkoo
20. júl 2022

Ja utieram iba vlhcenymi utierkami na prach. Najradsej mam DIAVA utierky. Na 4i byt mi vydrzi 1 balik na 2 upratovania, utierky su velke a prijemne vonaju

dskjhfdlkdjhl
20. júl 2022

Ja uz roky pouzivam klasicke latkove plienky.

poopsie
20. júl 2022

Ja používam vlhčené detské utierky 😇bez vône z dm

dundulica
20. júl 2022

takú utierku ešte nevynašli, je to činnosť, ktorú najviac nenávidím

viestta
20. júl 2022

Vlhká mikrovlaknova handra, na jej pôvode nezáleží.

ivanka33
20. júl 2022

Swiffer prachovka je top, nevíri prach, všetko zachytí, neperiem žiadne handričky, použitú vyhodím a hotovo.

domiklik
20. júl 2022

@babatkoo ekológia jak vyšitá

tyrkysova_kobyla
20. júl 2022

Pouzivam handru z mikrovlakna namocenu vo vode. Inak, neberte to v zlom, nemam tuto skusenost, ja sa cudujem pouzivaniu kupovanych vlhcenych utierok na upratovanie, ved mokra handra urobi tu istu sluzbu, ci? 😃

roja01
20. júl 2022

Prach utieram vzdy len vlhkou handrickou a za tym pretriem suchou. Ked na vsetko pouzivate vlhcene utierky, ktore sa v prirode tazko rozkladaju, nie je vam luto, ze nicite zivotne prostredie vlastnym detom? Nehovorim, ze si niektore nekupim, napr. pre deti na von, ale pouzivam ich v domacnosti minimum. Co je za problem handricku vyprat?

tosomja
20. júl 2022

Švédska utierka

poopsie
20. júl 2022

@roja01 ja ich ale nevyhadzujem von oknom, tak neviem o akej prírode je reč.. ak myslíš smetisko tak dúfam, že to neskládkujú na jednu kopu ale majú nejako vymyslené spaľovanie, lebo na skládke bez prístupu slnka, vzduchu a vody sa nerozloží ani obyčajný papier... Ak by som nemala použiť za mesiac 10 vlhcenych utierok kôli prachu.. To by som nemala používať ani hygienické vreckovky, tycinky do uší, odlicovacie tampóny...Mokrá handra mi nevyhovuje, nenávidím keď sa mi to ťahá po rukách a keď je príliš mokrá... Suchá takisto. Prášiť si to do tváre, to už je len riešenie

marianeta
20. júl 2022

Ja používam Swiffer prachovky, aj tie na podlahu.. Naozaj dobre berú prach..Potom trochu nastriekal buď Dettol , alebo Pronto ,zotriem papierovou utierkou a hotovo..

guliver19
20. júl 2022

@ivanka33 ty vyhodis a hotovo a co tak zamyslat sa nad udrzatelnostou celeho? Rozum zostane stat ako tu niektore ani neviete ze nieco ako ekologia existuje a bije na poplach. Ale hlavne ze ty mas hotovo😁

guliver19
20. júl 2022

@poopsie to ako mokra alebo sucha bude zalezi snad na tebe. Ci handra u teba diktuje? 😁

poopsie
20. júl 2022

@guliver19 ha ha ha, keby si čítala s porozumením tak by si sa dočítala, že nemám rada ani mokrú ani suchú handru... Som zvedavá čo robíš ty pre ekológiu 🤔a potom sa môžeme porovnať kto robí viac a kto zaťažuje prírodu viac 😉

mirage
20. júl 2022

@poopsie ja si tiez myslim, ze pouzivat kupovane vlhcene utierky je blbost, ked prach utriem mokrym kuskom stareho tricka. Ale zas ja si vystacim aj s kvapkou jari na okna aj podlahy, niekedy len pozeram v uzase na mnozstvo produktov z drogerie, co maju ludia doma a co pouzivaju.

poopsie
20. júl 2022

@mirage vidíš, rob si ako chceš.. Ja si budem naďalej robiť tiež 😉

poopsie
20. júl 2022

@mirage za to ťa to nerobí lepším človekom - ''eko človekom ''(tak si nemusíš mastiť ego) ja som možno robila niektoré veci ináč a teraz si môžem dovoliť utrieť z troch skriniek prach vlhčenou utierkou(moja stopa je možno menšia ako tvoja) , aj tak sa u nás doma bežne používajú aj z iného dôvodu...

avanka
20. júl 2022

Ja prach zásadne vysavam..mám tyčový vysávač s nadstavcami

mirage
20. júl 2022

@poopsie no a kde pisem, ze som lepsim clovekom? Ze si mastim ego? Stupila som ti na otlak? Pises o niecom, co som absolutne nepisala. A ked si s tym tak ok, bud nad vecou.

roja01
20. júl 2022

@mirage ano, vlhcene utierky su vraj velmi zatazujuce prirodu. Nie su papirove, ale nejaka synteticka zmes vlakien. Urcite ich nikto netriedi a nespaluje ako dufa poopsi. Ved aj spalovanie zatazuje atm. Zeme. Hyg.vreckovky su na rozdiel od vlhcenych syntetickych utierok cista celuloza a tudiz bez problemov rozlozitelne. V ich pripade je skoda len zdroja celulozy, co su najcastejsie dreviny (stromy). A co sa tyka vatovych tyciniek u nich su zatazujuce iba umelohmotne palicky a ja preto kupujem iba bambusove, ktore prirode neskodia. A samozrejme ten vatovy kusok je z bavlny, ktora ako prirodna surovina taktiez nezatazuje.

tetaandulkova
20. júl 2022

Na utieranie prachu mám vyčlenené handričky z nastrihanych starých tričiek. Musia byť vždy vlhké, to je základ, neviem si predstaviť utierať prach so suchou handrou, ved to sa len zbytočne rozviri.

yvett78
3. feb 2023

Ja mam specialnu, antistaticku, velka spokojnost lebo nalepi na seba aj vacsiu spinu.

nitka1157
15. apr 2023

@dundulica ako sa volaju?? Hladam nieco pre alergika