Ako získať v byte izbu navyše?

15. sep 2024

Máme veľkometražny 3 izbový byt a chceme získať izbu navyše a mať 2 detské izby. Realizoval to tak už niekto? Možnosti sú presunúť kuchyňu do obývačky alebo kuchyňu do veľkej chodby ale bez okna. Izby sú veľké aj chodba 🙂

bolarazjedna
15. sep 2024

Daj pôdorys a lepšie ti ľudia poradia ☺️

majlo1234
15. sep 2024

Ja len malom prispiem, kuchynu bez okna by som nedavala

pribinak
15. sep 2024

Kuchyňa bez okna? Za mna zlý nápad.

ninusa221
15. sep 2024

Čo poznám ľudí väčšinou predeľujú jednu izbu stym že polovica je detská izba a druha polovica je spálňa. Kuchyňa bez okna to si neviem predstaviť.

luxus10
15. sep 2024

najdite si 4 i byt...

luccija
15. sep 2024

Nakresli pôdorys.Ale radšej kuchyňu do obyvacky

luxus10
15. sep 2024

susedia tak urobili, z kuchyne detska, v obyvke kuchyna, digestor, a sused nad nimi vecne frfle, ked sused v noci pusta digestor, pusta vodu, vsetko pocuju...
v kuchynodetskej zase pocuju ako dopadaju exkrementy k kanaliz. rure, ako tecie voda-susedi s wc a kupelnou...

0silvia0
15. sep 2024

Z najvacsej izby sa nedaju urobit 2 detske izby? Urobit sadrokartonovu priecku?

jazula
15. sep 2024

Závisí od konkrétneho pôdorysu, ale kamoška tak vyrastala, že mali predelenú najväčšiu izbu sadrokartónovou priečkou a vznikli dve detské izby.

akyia
15. sep 2024

Ja by som asi spojila kuchyňu s obývačkou

zanny93
15. sep 2024

Tiez som dala kuchynu do obyvacky a z byvalej kuchyne je izba. 25 m² je obyvacka a v byte mi to prislo zbytocne velky a nevyuzity priestor kuchyna bola v miestnosti 15 m². Za mna skvele riesenie, spokojnost a kazdy to chvali. Obyvacka je "rozdelena" do 3 casti obyvka,jedalen a kuchyna..krasne sa to tam vsetko vmestilo. Kuchyna ma tvar L. A prehadzala som fyzicky nabytok na vsetky sposoby aby som zistila ktory bude naj (otocila som pohovku na vsetky smery a sposoby - prave aj lave L-ko) ale sucasna verzia je velmi vzdusna a prakticka a paradoxne posobi priestranne.

ukgirls
15. sep 2024

my mame velkometrazny a jedna izba ma 2 dvere-tu sme mali predelenu stenou ..brat mal malu izbu sice bez okien ale vzduch isiel cez vrch-kedze skryne niesu dlhe ako stena.. takze v pohode ..vela ludi to tak malo ... izbu ziskas len predelenim jednje izby - to ako ju predelite je uz na vas- bud skrynami, sadrokartonom,zavesom.. na nete je xy inspiracii...
alebo zainvestujte do navrhara-a nech vam to on navrhne ako to bude najlepsie

kacena4
15. sep 2024

my sme delili detom izby, vela zavazi od pôdorysu, t.j. ako su okna, kde su dvere. kuchynu nemozes hybat nakolko su tam rozvody vody, plynu a odtok... mozes predeli obyvacku na 2 izby a z detskej spravit mensiu obyvacku, ale fakt zalezi od podorysu daj rozmery a nakres

dendulik82
15. sep 2024

my sme z obyvacky urobili kuchynoobyvacku. JA si to chvalim najviac, konecne sa necitim zavreta v kuchyni, kym to v obyvacke zije. A z byvalej kuchyne je izba pre dceru.

minenkak
15. sep 2024

Najlepšie riešiť s architektom

luxus10
15. sep 2024

@zanny93 daj foto...

tiezjedna
15. sep 2024

Určite by som sa obrátila na architekta. Je to rozhodnutie, v ktorom budeš žiť, tak by malo byť vymyslené čo najlepšie.

adonish
16. sep 2024

My sme riesili ako prerobit 2i byt na 3i (70m2). Boli tam 2 obrovske a dlhe izby. Zamurovala sa chodbicka z chodby do kuchyne, o tu sa zväčšila kupelna. Miesto kuchyne sa spravila spalna, kuchyňa bola spojená s obývačkou, bolo tam dost miesta aj na jedálenský stol. Ďalšia dlha izba sa tiez trosku zmensila a vznikol priestor pre posilňovací stroj, pripadne pracovnu. Samozrejme všetko treba riesit so statikom. Ak nemate predstavivosť, navštíviť odbornika, ktory poradi 😊

autor
16. sep 2024

@adonish Super a aký je rozmer spojenej obývačky s kuchyňou?

aalt
16. sep 2024

Daj podorys s rozmermi.

domininini
17. sep 2024

Ako sa mozes toto opytat ked sem nedas podorys.. co mame vsetci vestecke gule aby sme ti vedeli poradit ti ako presunit izby? Ach

autor
17. sep 2024

Nenašla som na nete originál pôdorys. Kúpeľňa a stupačky sú hned za múrom pri obývačke tak nebude to problém. Ja som sa pýtala či to už má niekto tak riešené presunúť kuchyňu do obývačky a ďakujem vám že ste prispeli do fora som rozhodnutá najlepšie riešenie bude kuchyňa v obyvke a máme druhú detskú izbu 🙂 Byt určite meniť nechceme je tu krásny výhľad z izieb a rozloha bytu je 83m čo je výmera bežných 4 izbakov

denda007
17. sep 2024

No neviem či je možné presunúť kuchyňu do obývačky, už len kôli stupackam a odpadu. My máme veľkú izbu predelenu vstavanou skriňou so svetlikom

aalt
17. sep 2024

Ved nakresli ceruzou na papier, daj priblizne rozmery a odfot. Projekt na stavebne povolenie z toho robit nikto neplanuje.

dendulik82
17. sep 2024

@denda007 my sme len cez stenu prehodili, kuchyna s obyvackou povodne mali spolocnu stenu, na nej bola linka. Stacilo do steny len dve diery na potrubia a linku sme dali na tu stenu z druhej strany. Stupacka bola na chodbe, aj tam zostala. Nastastie sa to takto lahko dalo urobit u nas. ALe hej, nie vsade to ide tak lahko