Ako vytrhať trávu?

hipuska
7. jún 2021

Mam v záhrade kúsky trávnika, kde sa nedá ani kosačkou ani tycovou. Vždy to pracne ručne vytrham. Ide to však ťažko. Existuje niečo, čím by som si uľahčila prácu?

elenka.k
7. jún 2021

nožnicami?

suge
7. jún 2021

@hipuska Elektrickými nožnicami?

elenka.k
7. jún 2021

alebo ma napadlo, daj si tam umelý trávnik - ako koberec, alebo kôru, kamienky....

hipuska
autor
7. jún 2021

Elektrické nožnice sme mali, od Wolf. Dosť blbli. Je to tesne okolo plota, okolo kmeňov väčších stromov. Neviem tam dať kôru ani nič. Robím to sama, takže musí byť riešenie vhodné pre ženu. Navyše tu chodí kadejaka zver. Skúsim možno ešte raz tie ele nožnice. A nejaké kvety vhodné do vlhkéj, kyslej pôdy, pod stromy?

katkamatka7
7. jún 2021

@hipuska Ručný kosák. Ale na ten je potrebná určitá zručnosť, aby neporanil a skosil. Aj nožnicami sa dá vystrihať a pohrabať hrabličkami.

anna777115
7. jún 2021

Krovinorezom...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hipuska
autor
7. jún 2021

@viestta hej to je fajn, heuchery sa mi pacia. Len mne tu skoro nič nevyrastie. Dlho sa tam drží sneh. Myslíš, že prežijú?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
7. jún 2021

Jednoznacne okolo stromov to normalne odtravnit, a nieco tam nasypat ako pise viestta, nic lepsie nie je, okolo plota sa da to iste urobit, napr. s trvalkami, krikmi... my pred domom mame netkanu textiliu a na tom strk. V zahrade to mame iba "okopane" zatial... kvetiny mame korou podstlate. A okolo chodnikov atd kde je vysadene, mavame ploche kamene, ktore nam ostali, zakopane zarovno s travnikom, ze kolesom kosacky v pohode po tom prejdem.
Je aj ine riesenie: okolo stromov sa da dat ochrana pred kosenim, bud su take kruhy co sa daju okolo stromu na travu, teda tam rast nebude. Alebo rovno na kmen sa da taka rurka. A potom kosit krovinorezom. ten pouzijes aj okolo plota.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
7. jún 2021

@viestta no my sme dali tu textiliu pod vsetko a teda na jar nedavam nic nove, uplne je to bezudrzbove.. :D roky mam predok domu urobeny rovnako, ostatne je teraz rozbagrovane, takez tam nic :D ale tiez som nedavala nic prec, iba doplnila koru, ak sa velmi rozpadla.

jankapepe
7. jún 2021

@hipuska obyčajný kosák.

hipuska
autor
8. jún 2021

@jankapepe toto som bola zobrať u rodičov.

@viestta ja tam mám ale ihličnany, takže kyslá pôda

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hipuska
autor
8. jún 2021

@viestta díky, skúsim pozrieť