Ako vyriešiť, aby sa dva matrace na sebe nešmýkali z postele?

meg_junova
9. okt 2023

Viete mi, prosím poradiť, ako upevniť horný matrac postele k spodnému matracu? Kúpili sme rozkladaciu postel a keď je z nej jednolôžko, musia byť dva matrace spolu.. Ďakujem🙏

stevvvka
9. okt 2023

Nepomohla by taká pogumovaná podložka, akoby dierovana sieťka, na celú plochu? Neviem,..

vulka
9. okt 2023

@meg_junova Dať medzi ne meter protišmykovej gumovej podložky by nepomohlo? Alebo dve dlhéééé prádlové gumy a nimi obopnúť obidva matrace.

doriiis
9. okt 2023

Dať ušiť na ne spoločný poťah.Zlozeny z dvoch polovíc,spojené zipsom....účinné a hygienicke

elenka.k
9. okt 2023

@meg_junova bodovo ich zašiť ?

viestta
9. okt 2023

Kupit plachtu na vysoke, matrace a obliekat ich spolu do jednej plachty

moonlight1210
9. okt 2023

Mali sme dva na sebe a bolo to peklo.

Skusila som plachtu natiahnutu cez oba, popod ne ju upevnit trakovymi stipcami na gume (zozenies v Jysku), aby drzala napnuta a pevna a matrace drzala pohromade. Nepomohlo.

Skusila som vsunut protismykovu kobercovu podlozku. Nepomohlo.

Skusila som ako posledne riesenie im usit z pevnej latky potah, v ktorom boli oba dane, aby boli ako jeden matrac. Naozaj velmi tesny, aby nemali ziadnu vôľu. Nepomohlo.

Vzdy po nejakom case vrchny "odcestoval" na niektoru stranu a musela som dat vsetko z postele prec, vyzliect plachtu, aj nepremokavu podlozku, napravit to a zas naspat obliect. Takto cca raz za tyzden.
Strasne mi to "cvicenie" liezlo na nervy.

Potom prisiel cas ich vymeny a ja som obehla vsetky obchody, nech stali, co stali, kupila vysoke, ale v jednom kuse.

U teba ale zial toto riesenie asi nie je.

Mozem povedat, ze najviac pomohol ten obal, co som si urobila natesno, aby boli oba stiahnute spolu do jedneho. Ak to nebudete pouzivat denne, mozno by to vydrzalo.

zalka
9. okt 2023

@meg_junova to sa musí i strašne spať ...
ale možno by som suché zipsy našila alebo nalepila tavnou pištolou

janinah
9. okt 2023

Ten jeden som ja zasuvala medzi posteľ a stenu.teda posteľ nebola celkom pri stene.

tykat
9. okt 2023

@meg_junova my mame dvojlozko (ked sa rozlozi tak je z toho manzelska postel) a matrace mame jednou hranou zosite uz od vyroby.

viestta
10. okt 2023

Ešte mi napadlo, nasit na matrace, na hranu poťahu 2 dlhé otváracie zipsy. Dajú sa zohnať aj dvojmetrove. Keď budu na sebe zozipsujes, keď bude treba zips otvoris

meg_junova
autor
10. okt 2023

@zalka to je skvely napad, dakujem 🙏

meg_junova
autor
10. okt 2023

@moonlight1210 ako to,prosim ta, myslis, ze si kupila vysoke v jednom kuse? Boli zosite na jednej strane?

moonlight1210
10. okt 2023

Nie, normalne vysoke matracez Ikei. Vysoke 26 cm. Tvrde, penove, bez pruzin, aby neboli tazke na manipulaciu pri prezliekani.
Predtym sme mali jeden 20cm a na nom jeden 6 cm. A to som rychlo olutovala.

Ale u vas som pochopila, ze taketo vysoke matrace dat nemozes, kedze sa jedna o rozkladaciu postel na dvojlozko.
Chces ich len nejak spojit, ked su prave zlozene na sebe a postel sa ma pouzit ako jednolozko.