Ako vyčistím krv na bielych rifliach?

ivaa_
31. máj 2021

Ahojte, dnes v nemocici mi kvapla krv na biele rifle
Po príchode domov som ich hodila do práčky dala vanish a ostatné pracie prostriedky ale nevypralo mi to
Neviete, čo by na to pomohlo? Vždy mi vypralo krv , netusim čo sa stalo tentokrát

nafka0483
31. máj 2021

@ivaa_ Fuu, uz ked si to zaprala, tak neviem. Ale kym je cerstve tak viem tak, ze treba studenou vodou hned vysuchat/preprat a az tak dat do pracky.

mondolina
31. máj 2021

nemala si hneď prať, do studenej vody odmočit

ivaa_
autor
31. máj 2021

Ach viem , ale vždy mi to pustilo . Vážne tomu nerozumiem :(

simsalabim
31. máj 2021

@ivaa_ namoc do vanishu, nechaj tak aj 2 dni a znovu oper. Mne takto vyslo vsetko, krv, cucoriedkova stava, banan aj trava.

ivaa_
autor
31. máj 2021

@simsalabim ďakujem skúsim to tak

ivaa_
autor
31. máj 2021

Napadlo mi ešte peroxid, nepomohlo by to ?

marrilyn
31. máj 2021

@ivaa_ ked su biele, skusila by som savo perex. Na krv som to este neskusala, ale vsetky stare skvrny na drobcovom obleceni to vypralo.

dominima
31. máj 2021

Vyskusaj zlcove mydlo, mne to velmi pomohlo.

ruzasipova
31. máj 2021

@ivaa_ Zlcove mydlo. Preprat, nechat zaschnut a az tak oprat.

chrobacik41
31. máj 2021

@ivaa_ ja som mala minulý týždeň nehodu našu kazdomesačnú ženskú a ráno som si sadla a všetko červené a to som mala aj nightky, no toto som vyskúšala na biele zlcove mydlo, sódu a soľ a pekne mi všetko pustilo , dala som studenú vodu dala všetko co som napisala asi zodvakrat preprala v rukách potom som som dala do práčky a pustilo mi to 😊 mne nikdy vanisch na skvrny nepomohol 🤷‍♀️

chrobacik41
31. máj 2021

@ivaa_ toto zlcove mydlo som kúpila v dm, a aj oni majú denkmint zlcove mydlo aj to je dobré

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivaa_
autor
31. máj 2021

Ďakujem vám žienky moc 😙
Bola som kúpiť zlcove mydlo , skúsim to
Inak potom už len to savo

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marrilyn
31. máj 2021

@ivaa_ zlcove mydlo to uz asi nevyperie, ked je to zaprane, to je dobre na cerstve flaky. Skus to savo, namocit na 2 hodky v roztoku a normalne vyprat

trixi12
31. máj 2021

no keď už je to oprané, pôjde to ťažšie. Ak sú čisto biele daj na to peroxid a nechaj pôsobiť (alebo ešte lepšie celé do roztoku), mne to príde zdravšie ako savo. Dala som tak dole zapraté škvrny z bieleho trička, a to som predtým vyskúšala vanish, mydlá, bielidlo, nič nepomohlo.

jankapepe
31. máj 2021

@ivaa_ krv len v studenej vode! S kúskom mydlá či prášku. Nikdy nie do teplej, zrazí sa a už to nevyperies. Práčka bola chyba.

ivaa_
autor
1. jún 2021

@jankapepe urobila som to preto, lebo vždy sa mi to vypralo . Preto nerozumiem ,prečo nie včera :/

nadinusaka
2. jún 2021

@ivaa_ asi uz treba jedine kupit nove :/ haha