Ako veľmi počuť chladničku?

21. mar 2023

Ahojte, zvažujem o umiestnení chladničky v obývačke. Ale voľne stojacej, myslíte, že to bude v pohode alebo rušivé vzhľadom na zvuk?

sissy27
21. mar 2023

podľa mňa to bude rušivé z praktických a estetických dôvodov... neviem si predstaviť odbiehať z kuchyne do obývačky pri varení a takisto si neviem predstaviť ako esteticky začleniť voľne stojacu chladničku do obývačky.
ak máte aj spojenú obývačku s kuchyňou, tak nejaká časť je kuchynská, nejaká obývačková
a k tej hlučnosti - je to individuálne, dnes sa vyrábajú naozaj tiché chladničky, ale vekom môže byť tá hlučnosť vyššia

autor
21. mar 2023

@sissy27 no práveže ja uvažujem nad kúpou dvojgarsonky a tam je tá kuchyňa mala... A ja si dosť potrpim na všetkých možných spotrebičoch v kuchyni, tak aby mi tam vošla umývačka riadu do tej kuchynky 2x2 metre. 😁

zenulkaaa
21. mar 2023

Preco prave do obyvacky?? To Ti tam vobec nebude vadit z estetickeho hladiska? Ja teda neviem, ale skor by som urobila cokolvek preto aby bola v kuchyni, ci nejakej inej komore, garazi, alebo technickej miestnosti. Ani by mi nevadil zvuk, ale ta esteticnost a celkovy dojem z prostredia…

sissy27
21. mar 2023

dúfala som, že sa dozviem nejaký oveľa lepší dôvod, prečo dať chladničku do obývačky a že to vlastne bude fajn nápad, ale nie. Prehodnoť rozloženie spotrebičov v kuchyni, umývačku môžeš mať aj 45 cm (v dvojgarsónke asi neplánujete bývať piati), určite sa ti tam v pohode vojde chladnička, umývačka, rúra, mikrovlnka, kávovar, mixér, fritéza a neviemčo ešte chceš. Možno len treba osloviť nejakého dizajnéra / architekta, ktorý ti poradí čo a ako.

sandyan
21. mar 2023

Mne by strasne prekazala chladnicka v obyvacke kvoli estetickej stranke,moja starka si dala chladnicku do predsiene, kvoli stojacej umyvacke v kuchyni ale pre mna to je hrozostrasne😁

zorkahorka
25. mar 2023

Mame spojenu kuchynu s obyvkou a zabufovanu chladnicku a vpbec nerusi. Odporucam kukat pri kupe decibely, su uvedene pti kazdej. Kupovala som s nizsimi decibelmi, vo vnutri je velka a nemala velku spotrebu energie - electrolux.